طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی شامل طراحی کف ، دیوار و سقف می باشد . برای طراحی دکوراسیون داخلی کف و دیوار سرویس بهداشتی می توان از انواع متریال ها مثل کاشی ، سرامیک ، سنگ و چوب استفاده کرد . برای زیباسازی سقف می توان از گچ بری های حرفه ای ، سقف کاذب و یا کناف استفاده نمود و یا اینکه سقف را رنگ کرد .جهت دیزاین داخلی سرویس بهداشتی از وان حمام ، سینک روشویی ، آینه ، دوش و شیرآلات و انواع مواد شوینده استفاده می شود . می توان از باکس های چوبی ، شیشه ای ، ویترینی یا سنگی برای جاسازی ابزارهای شستشو و گذاشتن انواع اشیاء تزئیناتی استفاده کرد . آویز برای حوله نیز می تواند به صورت دیواری ، زمینی یا آویز پشت درب مورد استفاده قرار گیرد .

دکوراسیون سرویس بهداشتی آینه ای شیک و زیبا

دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی یکی از بخش های مهم در دکوراسیون داخلی یک منزل به حساب می آید زیرا هم با بهداشت فردی و عمومی اعضای خانواده در ارتباط است و هم افراد استفاده شخصی زیادی از حمام و توالت دارند . بنابراین می بایست در اجرای دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی کوشید تا فضا را به یک فضای کاملاً بهداشتی و جذاب تبدیل کرد .

طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

طراحی دکوراسیون داخلی سرویس های بهداشتی بدلیل اینکه با نظافت خانه رابطه مستقیمی دارد و مکانی بهداشتی برای شستشوی افراد است ، اهمیت زیادی دارد و ایجاد فضایی شیک ، مدرن و جذاب برای آن می تواند نظافت را خصوصاً برای کودکان که از دوش گرفتن و شستشو خوششان نمی آید به امری لذت بخش تبدیل کند .

دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی شامل کف پوش و دیوار پوش ، نورپردازی ، اشیاء تزئینی ، وان حمام ، دوش و شیرآلات جهت شستشو ، یک عدد روشویی سنگی یا چوبی به صورت کمد و گلدان ها و اشیاء تزئینی است که هر کس با سلیقه و میزان بودجه ای که دارد طرح ها و رنگ هایی را برای تزئین فضای دکوراسیون سرویس بهداشتی منزل خود انتخاب می کند .

دکوراسیون سرویس بهداشتی ایرانی

در ایران تا چند سال اخیر توجه زیادی به دکوراسیون سرویس بهداشتی قائل نمی شدند و تنها چیزی که برای تزئینات مورد استفاده قرار می گرفت کاشی و سرامیک برای دیوار و کفپوش و یک آینه به همراه روشویی بود .در کشور ما اکثراً سرویس بهداشتی حمام و WC جدا از هم هستند و در اکثریت موارد از دستشویی ایرانی به جای فرنگی استفاده می شود مگر در مکانهایی که جدیداً ساخته شده اند و یا مورد بازسازی قرار گرفته اند . حمام های ایرانی معمولاً کوچک در حد یک متر در دو متر و یا دو در دو ساخته می شوند و از وان استفاده نمی شود مگر در خانه های ساخته شده جدید و یا بازسازی شده که به صورت مدرن و  کلاسیک پیاده سازی شده اند .

دکوراسیون سرویس بهداشتی ایرانی

دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی کشورهای غربی

کشورهای غربی دارای سرویس های بهداشتی شیک ، مدرن و کلاسیک هستند . اجرای نمای سنگی ، کاشی و سرامیک ، پارکت و کامپوزیت از متریالهای پرکاربرد در تزئین کف و دیوار سرویس های بهداشتی غربی محسوب می شوند . سرویس بهداشتی با دکوراسیون داخلی روستیک نیز یکی از طرح های پرکاربرد در کشورهای غربی است . در کشورهای غربی دکوراسیون سرویس بهداشتی به صورت اشتراکی است یعنی هم حمام و هم WC در یک مکان و در کنار هم واقع شده اند .

دکوراسیون سرویس بهداشتی با سبک کلاسیک

دکوراسیون سرویس بهداشتی مکان های عمومی

مکان های عمومی مکان هایی هستند که همه ی ما گاهی در حین مسافرت ، تفریح ، خرید ، بازی ، تماشای فیلم ، عروسی و دیگر موارد به آنجا مراجعه می کنیم و ممکن است در آنجا به سرویس بهداشتی نیاز داشته باشیم . سرویس بهداشتی عمومی بدلیل اینکه افراد زیادی به آنجا مراجعه می کنند می بایست تمیز و بهداشتی باشد و هر روز برای بهداشت آن خدمات ارائه شود . از جمله مکان هایی که امکان دارد ما ساعاتی را در آنجا بگذرانیم و نیاز به سرویس بهداشتی عمومی داشته باشیم عبارتند از :

 • دکوراسیون سرویس بهداشتی بیمارستانها و مراکز درمانی 
 • دکوراسیون سرویس بهداشتی مراکز خرید
 • دکوراسیون سرویس بهداشتی مراکز خدماتی
 • دکوراسیون سرویس بهداشتی سینما و تئاتر
 • دکوراسیون سرویس بهداشتی شرکت ها و کارخانجات  
 • دکوراسیون سرویس بهداشتی ترمینال های مسافربری
 • دکوراسیون سرویس بهداشتی فرودگاه ها
 • دکوراسیون سرویس بهداشتی پارک ها
 • دکوراسیون سرویس بهداشتی فروشگاه ها
 • دکوراسیون سرویس بهداشتی بازارچه ها
 • دکوراسیون سرویس بهداشتی مساجد
 • دکوراسیون سرویس بهداشتی تالارها
 • دکوراسیون سرویس بهداشتی رستوران ها

ایده هایی برای دکوراسیون سرویس بهداشتی عمومی

دکوراسیون سرویس بهداشتی عمومی

دکوراسیون سرویس بهداشتی عمومی با تم چوبی

 دکوراسیون سرویس بهداشتی عمومی با تم تیره و روشن

دکوراسیون سرویس بهداشتی مشترک مدرنیته

دکوراسیون سرویس بهداشتی اشتراکی

دکوراسیون سرویس بهداشتی مشترک حمام و توالت ، بیشتر برای کشورهای غربی صدق می کند تا کشور ما . در کشورهای غربی حمام و سرویس دستشویی در یک مکان قرار دارد و محیط بزرگی را برای سرویس ها در نظر می گیرند و اکثریت دارای وان حمام هستند . در واقع بیشتر فضا را وان پر می کند در بخش کوچکی یک سنگ توالت فرنگی کار می شود و یک فضای کوچکی که بیشتر دارای حفاظ و درب های شیشه ای است و یا با یک پرده پوشانده می شود به دوش گرفتن اختصاص داده می شود .

دکوراسیون سرویس بهداشتی مشترک با تم زیبا و جذاب

دکوراسیون سرویس بهداشتی حمام

حمام مکانی برای شستشو و بهداشت فردی است و بهداشتی بودن این مکان در یک خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است . در این مدل از  دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی ، معمولاً دکوراسیون حمام به شکل تکی نه به شکل ترکیبی با توالت طراحی می شود و حمام ها معمولاً دارای ابعادی بزرگ که دارای یک دوش آویز یا دیواری ، یک سری لوازم برای شستشو ، باکس بندی شیک ، گلها و اشیاء تزئینی ، آویز حوله ، آینه و یک وان بزرگ است  .

دکوراسیون سرویس بهداشتی حمام با تم سفید و جذاب

دکوراسیون سرویس بهداشتی WC یا توالت

دکوراسیون سرویس بهداشتی wc می تواند حاوی یک کاسه توالت یا دستشویی فرنگی ، یک کمد یا روشویی سنگی ، آینه ، سقف کاذب ، دیواره ها و کف سرامیکی ، چوبی یا سنگی باشد . بسیاری از افراد تمایل دارند برای زیباتر شدن دکوراسیون سرویس بهداشتی از گلدان و اشیاء تزئینی استفاده کنند .

دکوراسیون سرویس بهداشتی دستشویی

دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک

سرویس های بهداشتی کوچک محیط کمی دارند بنابراین برای راحتی و جا دادن هر چیزی که نیاز داریم می توان از دیوار کمک گرفت و از باکس ها و جاحوله ای دیواری استفاده کرد تا از کل فضا به صورت بهینه بهره برد .

دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک

دکوراسیون سرویس بهداشتی بزرگ

امکان استفاده از لوستر ، آینه های بزرگ ، کمد زیر روشویی ، جاحوله ای بزرگ زمینی و دیواری و اشیاء تزئینی در این مدل از سرویس بهداشتی فراهم است چون جای زیادی برای زیباسازی فضا وجود دارد .

دکوراسیون سرویس بهداشتی بزرگ با تم پولکی و جذاب

 

در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی چه نکاتی اهمیت دارد ؟

بهداشتی بودن محیط

کاشی ، سرامیک و سنگ بدلیل اینکه راحتر شسته می شوند و در صورتی که در رنگ های شاد مثل سفید پیاده سازی شوند محیط را جذابتر و بهداشتی تر نمایش می دهند .

بهداشتی بودن سرویس بهداشتی

روشویی در دکوراسیون سرویس بهداشتی
روشویی بخشی است که در قسمتی از سرویس بهداشتی اشتراکی و در سرویس بهداشتی های ایرانی در توالت بصورت تمام سنگ و یا به شکل کمدی که بر روی آن یک سنگ کوچک برای شستن قرار دارد ، مورد استفاده قرار می گیرد .

چند نمونه روشویی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

آینه میرور مدور در دکوراسیون سرویس بهداشتی

روشویی با کمد چوبی

روشویی مدور و سفالی

روشویی ساده و سرامیکی

روشویی سفالی بزرگ

روشویی رومیزی با تم ساده و شیک

روشویی مربعی سرامیکی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

استفاده از بخشی جهت قرار دادن وسایل بهداشت فردی
همه ما در داخل حمام یا توالت ابزارهایی مثل صابون ، مسواک ، حوله ، شامپو ، شانه ، خمیر ریش ، دستمال کاغذی و دیگر اشیاء را که شخصی هستند استفاده می کنیم . بهتر از بخشی از فضا را به صورت باکس بندی برای جاسازی اشیاء مورد استفاده قرار دهیم .

ساخت باکس برای جاسازی وسایل شستشو و بهداشت فردی

استفاده از تزئینات در فضای سرویس بهداشتی
می توان بخشی از سرویس بهداشتی را با گل هایی که در مقابل رطوبت دوام دارند ، تزئین کرد . می توان سبدها و پارتیشن بندی های خاصی را برای جای دادن ابزارها و حوله ها مشخص کرد تا سرویس همیشه منظم و مرتب به نظر برسد . استفاده از آینه در بخشی از سرویس بهداشتی علاوه بر زیبایی می تواند در انعکاس نور و استفاده شخصی موثر واقع شود .

استفاده از اشیاء تزئینی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

قفسه ها و باکس ها در دکوراسیون سرویس بهداشتی
ایجاد قفسه های چوبی ، آهنی یا سنگی علاوه بر اینکه می تواند جلوه بصری جذابی را در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی فراهم کند سبب نظم دقیق سرویس و دسترسی راحت تر به اشیاء خواهد شد .

ایده هایی برای باکس بندی و قفسه بندی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

باسک سندی چوبی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

باکس بندی حصیری در دکوراسیون سرویس بهداشتی

باکس بندی چوبی و جادار در دکوراسیون سرویس بهداشتی


کمد در سرویس بهداشتی
کمدهایی برای سرویس بهداشتی تهیه می شوند همه ضد آب هستند و مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی دارد و سبب می شوند فضای سرویس بهداشتی خلوتر و منظم تر جلوه کند چون اشیاء اضافی که همیشه مورد مصرف نیستند در داخل کمد و در فضای پنهان باقی می ماند . کمدهای سرویس بهداشتی در ابعاد کوچک و معمولاً از نوع ام دی اف یا پی وی سی طراحی می شود و روی آنها روشویی جهت شستشوی دست و صورت قرار می گیرد و در قسمت بالای آن معمولا آینه ، جای دستمال کاغذی و جای شوینده قرار می گیرد .

مدل های ساخت کمد در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

کمد چوبی مشکی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

کمد چوبی مشکی در دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

دکوراسیون سروس بهداشتی مدرن با روشویی کمدی

کمد در دکوراسیون سرویس بهداشتی

کمد کوچک و جادر زیر روشویی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

کمد جادار و بزرگ در دکوراسیون سرویس بهداشتی

کمد زمینی و قدی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

نورپردازی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

نور در دکوراسیون نقش مهمی را در زیباسازی هر نوع فضا ایفا می کند و سرویس بهداشتی نیز از این امر مستثنی نیست و بدلیل اینکه بسیاری از کارهای آرایشی و بهداشتی در محیط سرویس بهداشتی انجام می شود بهتر است نورپردازی فضا زیاد و مناسب باشد تا از انجام کارهای بهداشتی در فضا لذت کافی برده شود .

روش های مختلف نورپردازی دکوراسیون سرویس بهداشتی

نور در دکوراسیون سرویس بهداشتی

استفاده از نورمخفی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

استفاده از لوستر در دکوراسیون سرویس بهداشتی

استفاده از لوستر و آینه تزئینی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

نور طبیعی و مصنوعی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

نورپردازی و استفاده از تابلو در دکوراسیون سرویس بهداشتی

استفاده از لامپ های دیواری در دکوراسیون سرویس بهداشتی

استفاده از سقف کنافی و لوستر در دکوراسیون سرویس بهداشتی

طراحی سقف با نورپردازی زیبا در دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی با لامپ های نورپردازی شمعی

نورپردازی سرویس بهداشتی با لامپهای چند تایی

نورپردازی رمانتیک سرویس بهداشتی با شمع

نور سقفی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

انعکاس نور در دکوراسیون سرویس بهداشتی

بازسازی دکوراسیون سرویس بهداشتی

برای تغییر دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و اعمال بازسازی لازم است از یک تکنسین کار حرفه ای کمک بگیرید و در صورت نیاز جابجایی هایی در جای تاسیسات و شیرآلات انجام دهید . کفپوش و دیوار پوش را تعویض کنید . نحوه نورپردازی داخلی سرویس بهداشتی را تغییر دهید . اگر دوست دارید و حمام تان بزرگ است می توانید از یک وان استفاده کنید . از درب های شیشه ای به جای دیوار بهره ببرید و از وسایل دکوری و باکس بندی برای شیک تر شدن فضا کمک بگیرید.

بازسازی دکوراسیون سرویس بهداشتی

ایده هایی برای زیباسازی دکوراسیون سرویس بهداشتی با قیمت ارزان

نصب یک آینه زیبا و بزرگ
آینه یکی از الزامات در دکوراسیون سرویس های بهداشتی است و هر فرد حداقل چند بار از آینه برای نگاه کردن صورت خود چه در حمام و چه در توالت استفاده می کند . علاوه بر آن آینه سبب انعکاس نور محیط و روشنایی بیشتر آن می شود . با نصب آینه بزرگ و شیک می توانید جلوه بصری جذابتری را برای دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی فراهم کنید .

مدل های مختلف آینه در دکوراسیون سرویس بهداشتی

آینه در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

آینه مربع و ساده در دکوراسیون سرویس بهداشتی

آینه دوتایی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

تم چوبی زیبا برای دکوراسیون سرویس بهداشتی همراه با آینه

آینه گرد و ساده در دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی با باکس بندی شیشه ای و آینه بزرگ

آینه ای جذاب برای دکوراسیون سر ویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی شیک و زیبا با آینه دوتایی

دکوراسیون سرویس بهداشتی با آینه

دکوراسیون سرویس بهداشتی با آینه میرور و جذاب

نقش آینه در دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی با آینه در دو تم رنگی مختلف

نصب قفسه های دیواری در حمام یا دستشویی
برای اینکه وسایل شستشو در حمام یا توالت به صورت مرتب چیده شوند به جای استفاده از سرویس های پلاستیکی که چندان شیک و زیبا نیستند می توانید قفسه هایی از جنس چوب یا سنگ بسازید و وسایل را به صورت مرتب در داخل آن بچینید .

قفسه بندی نردبانی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

باکس بندی با زمینه چوبی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

باکس کمدی و دیواری برای دکوراسیون سرویس بهداشتی

باکس بندی نردبانی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

باکس بندی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

مدرن سازی سرویس بهداشتی
نصب دوش های دیواری ، پرده هایی با جلوه جذاب ، وان حمام ، استفاده از چراغ های تزئینی شیک ، کاشی و سرامیک با طرح جذاب و رنگ روشن می تواند جلوه ای مدرن را برای دکوراسیون سرویس بهداشتی به ارمغان بیاورد .

دکوراسیون سرویس بهداشتی شیک و مدرن

شیر آلات در دکوراسیون سرویس بهداشتی
شیرهای جدید همه در طرح های جذاب به شکل مدرن و کلاسیک تولید می شوند که خرید آنها به جای شیرهای قدیمی می تواند جذابیت بیشتری برای دکوراسیون سرویس بهداشتی فراهم کند . دوش های دیواری نیز جلوه بهتری نسبت به دوش های آویز برای حمام فراهم می کند . استفاده از قفسه های چوبی و یا نردبانی می تواند با قیمت ارزان چهره ای جذاب را برای دکوراسیون فراهم کند .

شوینده ها در سرویس بهداشتی

شوینده ها از عوامل اصلی در یک سرویس بهداشتی به حساب می آیند و کلیه کارهای شستشو در حمام و دستشویی توسط شوینده های بهداشتی انجام می شود .

شوینده ها در سرویس بهداشتی

شوینده های بهداشتی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

شوینده های بهداشتی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

پرده در دکوراسیون سرویس بهداشتی
اگر سرویس بهداشتی شما دارای پنجره است می توانید از پرده های کرکره ای که در مقابل رطوبت نیز مقاومت دارند برای پوشش پنجره در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده کنید .

پرده شیک در دکوراسیون سرویس بهداشتی

پرده ساده در دکوراسیون سرویس بهداشتی

پرده کرکره ای و تزئینی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

سقف کاذب یا کناف در دکوراسیون سرویس بهداشتی

سقف یکی از عوامل زیباسازی در دکوراسیون سرویس بهداشتی است که می تواند به شکل کناف ، سقف کاذب یا گچ بری های جذاب با نورپردازی ویژه به اجرا گذاشته شود .

سقف در دکوراسیون سرویس بهداشتی

رنگ در دکوراسیون سرویس بهداشتی

رنگ از نکات اساسی در زیبا جلوه کردن دکوراسیون سرویس بهداشتی است . از رنگ سفید و بژ گرفته تا رنگ های مشکی و تیره می توان به صورت ترکیبی برای دکوراسیون سرویس بهداشتی با توجه به سلیقه افراد استفاده کرد .

ایده هایی برای رنگ و ترکیب آن در دکوراسیون سرویس بهداشتی

رنگ با تم قرمز و مشکی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

تم رنگی و طرح دار در دکوراسیون سرویس بهداشتی

تم آبی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

تم آبی و سفید در دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی با تم آبی و چوبی

دکوراسیون مشکی و سفید در سرویس بهداشتی

دکوراسیون سروس بهداشتی با تم تیره و روشن

تم چوبی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

تم طوسی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

تم زرد در دکوراسیون سرویس بهداشتی

تک کرم و ترکیبی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

رنگ سبز در دکوراسیون سرویس بهداشتی

رنگ مشکی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

 

تم زرد و مشکی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

رنگ آبی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

رنگ ترکیبی طوسی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی با رنگ آمیزی سبز

دکوراسیون سرویس بهداشتی با رنگ آبی

تم طوسی با کاشی کف طرح دار

تم طوسی و رنگ ترکیبی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

رنگ کرم و ترکیبی با آینه ی شیک در دکوراسیون سرویس بهداشتی

سرامیک کف طرح دار با رنگ مشکی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

تم نارنجی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

رنگ آبی و سفید در دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی با تم سفید و مشکی

کفپوش و دیوارپوش در دکوراسیون سرویس بهداشتی

کاشی و سرامیک از پرکاربردترین متریال ها برای پوشش کف و دیوار سرویس های بهداشتی محسوب می شود و یکی از بخش های اصلی و اساسی در دکوراسیون سرویس بهداشتی حمام و توالت است . استفاده از کاشی ها و سرامیک های جدید با ابعاد بزرگتر در مقایسه با طرح های کوچک و پیچیده بسیار مرقوم به صرفه هستند . استفاده از کاشی های بزرگ بندکشی کمتری دارد و جلوه بصری زیباتری را برای سرویس های بهداشتی فراهم می کند . بندهایی که به صورت سیمانی دور کاشی ها را احاطه می کنند سریع تر سیاه و کثیف می شوند در صورتی که اگر کاشی های بزرگتر استفاده شود این بندهای سیمانی کمتر خواهند بود و شستشوی سرویس بهداشتی نیز راحتر خواهد بود .
کفپوش نقشی اساسی را در سرویس های بهداشتی بازی می کند و انتخاب کفپوش مناسب یکی از دغدغه هایی است که ما هنگام ساخت یا بازسازی سرویس بهداشتی با آن مواجه هستیم . همه ما دوست داریم کفپوشی که برای سرویس بهداشتی انتخاب می کنیم ماندگاری ، استحکام ، مقاومت و زیبایی بالایی داشته باشد و علاوه بر این عوامل شستشوی  راحت ، جرم نگرفتن و زرد نشدن کاشی و سرامیک و عدم نفوذ رطوبت از مهمترین عواملی است که همه در هنگام خرید مورد توجه قرار می دهند . برای کفپوش سرویس بهداشتی می توان متریال های مختلفی در طرح ها و رنگ های متنوع مثل کاشی ، وینیل ، سرامیک ، لمینت ، پارکت ، چوب و پی وی سی را انتخاب کرد . اما کاشی و سرامیک دوام و مقاومت بالاتری دارند و پرکاربردتر هستند .

سرامیک طرح دار و جذاب با طرح آکواریون در کف برای دکوراسیون سرویس بهداشتی

انواع کفپوش و دیوارپوش در دکوراسیون سرویس بهداشتی

کفپوش و دیوارپوش مرمر
این کفپوش از دل طبیعت و از سنگ های کوهی حاصل می شود و می تواند جلوه ای شیک و کلاسیک را برای دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی فراهم کند .
کفپوش و دیوارپوش سنگ مرمر شکسته
یکی دیگر از روش های اجرای کفپوش برای سرویس های بهداشتی ، سنگ مرمر شکسته است . این سنگها را برروی زمین به صورت تکه تکه می چینند سپس دور تا دور آن را که فضای خالی وجود دارد با استفاده از ملات ماسه و سیمان سفید پر می کنند .
کفپوش و دیوار پوش سنگ مرمر گرانیتی
سنگ مرمر گرانیتی طرفداران زیادی در کشور ما دارد اما بیشتر برای نما و پوشش کف حیاط  ، پارکینگ و تراس مورد استفاده قرار می گیرند تا کفپوش سرویس های بهداشتی . اما خیلی ها دوست دارند فضایی لوکس برای سرویس بهداشتی فراهم کنند به همین دلیل سنگ مرمر از نوع گرانیت که طرح ها و رنگ های زیادی دارد را برای دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی خانه انتخاب می کنند .
کفپوش و دیوارپوش کاشی در دکوراسیون سرویس بهداشتی
کاشی ها از ایام قدیم تا به امروز به عنوان یک زینت برای سرویس بهداشتی و نما کاربرد داشته اند . کاشی های سرویس بهداشتی تنوع طرح و رنگ زیادی دارند و از نظر کیفی به درجه 1 ، درجه 2 و درجه 3 تقسیم بندی می شوند . درز بین کاشی های با استفاده از ملات ماسه و سیمان پر می شود .

کاشی و سرامیک در دکوراسیون سرویس بهداشتی

کفپوش و دیوارپوش سرامیک در دکوراسیون سرویس بهداشتی
سرامیک ها نسبت به کاشی ها مقاومت و استحکام بالاتری دارند و از نظر کیفی بهترند . سرامیک نسبت به کاشی کمتر کثیف می شود و براق تر است و قیمت بالاتری نیز دارد . ابعاد سرامیک نسبت به کاشی بزرگ تر است و بندخوری کمتری دارد .

سرامیک با طرح آکواریوم در دکوراسیون سرویس بهداشتی


کفپوش و دیوارپوش پی وی سی در سرویس بهداشتی
کفپوش پی وی سی از مواد پرس شده تشکیل می شود و دارای آنتی باکتریال است که در بافت ها ، طرح ها و رنگ های مختلفی قابل اجراست . ماندگاری بالایی در برابر شرایط رطوبتی دارد و می تواند یک فضای کلاسیک و مدرن را با ویژگی آنتی باکتریال برای محیط های بهداشتی مثل کارخانه ها ، بیمارستان ها و مکان های تجاری و مسکونی فراهم کند .

دکوراسیون سرویس بهداشتی پی وی سی

کفپوش و دیوار پوش وینیل در دکوراسیون سرویس بهداشتی
وینیل کفپوش پرکاربردی است که ضد آب است و برای مکان هایی که رطوبت دارند مورد استفاده قرار می گیرد . مواد تشکیل دهنده ی کفپوش وینیل نیز ضد باکتری است و می تواند محیطی ایده آل را برای مکان های بهداشتی با قیمت مناسب فراهم کند .
کفپوش و دیوارپوش چوبی در دکوراسیون سرویس بهداشتی
اگر بدنبال ایجاد فضایی کلاسیک هستید و تمایل دارید سرویس های بهداشتی شما دارای کف گرم باشند ، کفپوش های چوبی و ضد آب گزینه مناسبی برای فراهم کردن محیط بهداشتی محسوب می شوند . پانل های چوبی جایگزین مناسبی برای کاشی و سرامیک هستند بویژه اگر طرفدار سبک روستیک هستید در انتخاب این گزینه شک نکنید .

کف پوش چوبی در دکوراسیون سرویس بهداشتی


کفپوش و دیوارپوش های لینولئومی
این کفپوشها نیز شبیه ورق وینیل هستند اما ترکیبات متفاوتی در ساخت مثل مواد طبیعی و مومی دارند .
کفپوش و دیوارپوش حمام کوارتز
این مدل از کفپوش سطحی براق دارد و در برابر خط و خش و پوسیدگی بر اساس نفوذ آب مقاوم است . خاصیت آنتی باکتریال کفپوش کوارتز این مدل را به گزینه مناسبی برای پوشش کف حمام تبدیل کرده است .

کفپوش و دیوارپوش لاتکس برای دکوراسیون سرویس بهداشتی
از لاتکس برای بخشی از فضای سرویس های بهداشتی مثل دور وان یا جکوزی استفاده می شود چون دولایه و مقاوم است .
کفپوش و دیوارپوش سیمانی در دکوراسیون سرویس بهداشتی
کفپوش سیمانی با استفاده از بتن که ترکیبی از ماسه ، سیمان و آب است ، اجرا می شود . سیمان را می توان توسط رنگ های مختلف رنگ آمیزی و طراحی کرد اما ظاهر جذابی را برای سرویس بهداشتی همراه ندارد و شستشوی آن سخت است .
کفپوش و دیوار پوش چوبی کامپوزیت
کفپوش و دیوار پوش چوبی کامپوزیت تکنیک ساخت متفاوتی دارد و نوعی تخته سه لایه است که در برابر رطوبت مقاوم است . هزینه این نوع از کفپوش بالاست ، با این حال خیلی سریع آسیب می بیند .

دکوراسیون سرویس بهداشتی با متریال های مختلف

چگونگی ایجاد دکوراسیون سرویس بهداشتی شیک و مدرن

استفاده از کاشی و سرامیک بزرگ و با کیفیت

سرامیک در دکوراسیون سرویس بهداشتی

استفاده از دکوراسیون چوبی

استفاده از ابزارها و اشیاء چوبی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

استفاده از کمد

پرده کوچک و کرکره ای در دکوراسیون سرویس بهداشتی

استفاده از گل و گیاه تزئینی

ایده هایی برای قرار دادن گل و گلدان در دکوراسیون سرویس بهداشتی

گلدان های طبیعی و اشیاء تزئینی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

گلدان های تزئینی زیبا و بادوام برای دکوراسیون سرویس بهداشتی

استفاده از گلدان و اشیاء تزئینی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی با رنگ مشکی و سفید به صورت ترکیبی

استفاده از یک پرده کوچک شیک

دکوراسیون سرویس بهداشتی با یک پرده کرکره ای کوچک

استفاده از لامپ ها و ابزارهای روشنایی جذاب

استفاده از لامپ های نورپردازی در دکوراسیون سرویس بهداشتی