راهنمای مطالعه

هر منزل بخش هایی دارد که هر بخش چیدمان و دکوراسیون مخصوص به خود را می طلبد و افراد همیشه در تلاش هستند تا دکوراسیون و چیدمانی شیک و جذاب را برای بخش های مختلف منزل خود فراهم کنند.

یکی از بخش هایی که در هر منزل جهت استراحت و ریلکسیشن مورد استفاده قرار می گیرد، اتاق خواب است . دکوراسیون اتاق خواب طبق سبک های مختلف و سلایق متعدد چیده می شود.

آن چیزی که بخش اعظم فضای اتاق خواب را پر می کند و جلوه ی جذابی را به نمایش می گذارد سرویس خواب است . بنابراین در خرید و تهیه ی سرویس خواب می بایست دقت کافی به خرج داده شود تا چیدمانی شیک و راحت برای اتاق خواب فراهم گردد.

سرویس خواب با تم سورمه ای
سرویس خواب با تم سورمه ای

سرویس خواب

سرویس خواب از اصلی ترین ابزارهایی است که در دکوراسیون اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرد . سبکی که برای سرویس خواب استفاده می شود، می بایست با سبک و دکوراسیون اتاق خواب همخوانی داشته باشد تا بتواند در کنار دیگر اشیاء رخ جذابی را به نمایش بگذارد.

هر شخص برای خرید سرویس خواب یک ملاک هایی دارد . بعضی از افراد بیشتر به زیبایی سرویس خواب اهمیت می دهند و برخی به راحتی.

البته راحتی سرویس خواب اولویت بیشتری نسبت به زیبایی دارد چرا که انسان برای گذراندن اوقات فراغت و استراحت و خواب عمیق از سرویس خواب استفاده می کند.

دکوراسیون اتاق خواب
دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون سرویس خواب

دکوراسیون خواب می تواند با استفاده از چوب، ام دی اف، فلز، ممبران، فرامید و دیگر متریال ها اجرا و پیاده سازی شود.

دکوراسیون اتاق خواب شامل یک تخت دو نفره یا تخت تک نفره با پا تختی یا بدون پاتختی است که می تواند با یک کمد میز آرایشی، کمد دیواری، میز مطالعه، کنسول، پرده، آینه، شومینه، لوستر، آباژور و قالی یا قالیچه تکمیل شود.

تخت خواب دو نفره با پایه های فلزی
تخت خواب دو نفره با پایه های فلزی

انواع سرویس خواب

سرویس خواب بر اساس سبک و نوع متریال های مصرفی به صورت های مختلف به شرح زیر قابل اجرا و پیاده سازی است.

انواع سرویس خواب بر اساس سبک

سبک های مختلفی برای اجرای سرویس خواب وجود دارند که افراد به توجه به سلیقه ی خودشان یکی از این سبک ها را برای چیدمان فضای اتاق خواب انتخاب می کنند.

سرویس خواب مدرن

سبک مدرن سبکی است که به دنبال سادگی و خلوتی است . در این سبک از شلوغی فضا پرهیز می شود و محیطی خلوت و دلنشین فضا را احاطه می کند.

سرویس خواب در این مدل بدون تاج و کوتاه است . بعضی ها ترجیح می دهند از پشتی مطابق با طرح تخت خواب بر روی دیوار استفاده کنند.

در سبک مدرن از کمد دیواری با درب شیشه ای یا بدون درب استفاده می شود و معمولاً فضا با یک تخت خواب بدون پایه یا پایه کوتاه به همراه یک پاتختی شیک و جذاب یا بدون پا تختی چیده می شود.

دکوراسیون اتاق خواب مدرن با تخت و کمد دیواری بدون درب
دکوراسیون اتاق خواب مدرن با تخت و کمد دیواری بدون درب
سرویس خواب مدرن و شیک
سرویس خواب مدرن و شیک

سرویس خواب سلطنتی

در این سبک سرویس خواب دارای طرح های جذاب که معمولاً با رنگ ترکیبی طلایی و سفید است، طراحی می شود . در قسمت بالای تخت تاج قرار می گیرد. پایه ها، تاج و لبه ی تخت و پاتختی کنده کاری و حکاکی می شود و گل ها و طرح های برجسته بر روی آن اعمال می شود.

سرویس خواب سلطنتی
سرویس خواب سلطنتی

سرویس خواب کلاسیک

سبک کلاسیک سبکی است که بدنبال شلوغی و شیک بودن فضا است . در سبک کلاسیک از طرح های برجسته همچون مدل سلطنتی برای سرویس خواب استفاده می شود . شومینه، کمد دیواری، لوستر، آباژور، گچ بری های شیک و جذاب در سقف یا دیوار فضای اتاق خواب را تکمیل می کنند.

دکوراسیون کلاسیک برای سرویس خواب
دکوراسیون کلاسیک برای سرویس خواب
سرویس خواب کلاسیک و شیک
سرویس خواب کلاسیک و شیک

سرویس خواب روستیک

سبک روستیک سبکی است که بیشتر اشیاء و لوازم خانه از طبیعت نشات می گیرد و معمولاً از سنگ، کلوخ و چوب است.

سرویس خواب سبک روستیک
سرویس خواب سبک روستیک

سرویس خواب سنتی

در این روش رویه ی تخت خواب با استفاده از پارچه های طرح دار و گل درشت طراحی و پیاده سازی می شود.

سرویس خواب اسپورت

این مدل از سرویس خواب بیشتر برای اتاق خواب نوزاد و یا کودکان استفاده می شود . در این روش طرح تخت خواب با استفاده از ماشین های لوکس و اسپورت ساخته می شود و جلوه و نمای قشنگی را برای اتاق خواب کودک فراهم می کند.

سرویس خواب اسپورت
سرویس خواب اسپورت

سرویس خواب لوکس

سرویس خواب لوکس سرویسی شیک و کلاسیک است همراه با تم های رنگی مختلف و نور مخفی.

تخت خواب دو نفره لوکس چرمی
تخت خواب دو نفره لوکس چرمی

انواع سرویس خواب بر اساس متریال مصرفی

سرویس خواب با استفاده از متریال های مختلف به شرح زیر ساخته می شود.

سرویس خواب ام دی اف

در این روش از چوب ام دی اف که حاصل فشردن خرده چوبها است برای ساخت سرویس خواب استفاده می شود . ام دی اف گزینه ی مناسبی برای سرویس خواب است که در طرح ها و رنگ های مختلف و با قیمت مناسب عرضه می شود.

ست سرویس خواب و کمد ام دی اف
ست سرویس خواب و کمد ام دی اف

سرویس خواب چوبی

چوب از گران ترین نوع متریال ها برای ساخت کابینت آشپزخانه و سرویس خواب است . سرویس خواب چوب دوام و مقاومت بالایی دارد . کاملاً بی صدا است و می توانید خواب راحتی را در بستر تجربه کنید.

سرویس خواب چوبی شیک و جذاب
سرویس خواب چوبی شیک و جذاب
سرویس خواب طرح چوب
سرویس خواب طرح چوب
دکوراسیون سرویس خواب چوبی
دکوراسیون سرویس خواب چوبی

سرویس خواب ممبران

ممبران متریالی است با مغزی ام دی اف که توسط دستگاه سی ان سی بر روی آن روکش هایی در طرح ها و رنگ های مختلف کشیده می شود.

متریال ممبران می تواند جلوه ی جذابی را برای کمد دیواری و سرویس خواب فراهم کند و می توان گفت از شیک ترین و پرفروش ترین نوع سرویس خواب در حال حاضر است.

دکوراسیون سرویس خواب ممبران
دکوراسیون سرویس خواب ممبران

سرویس خواب هایگلاس

در این روش از متریال هایگلاس که نوعی ام دی اف فشرده شده با روکش براق است، استفاده می شود . دکوراسیون سرویس خواب هایگلاس در طرح ها و رنگ های مختلف قابل اجرا است. خارق العاده شیک است و انعکاس نور محیط از اصلی ترین ویژگی های آن به حساب می آید.

سرویس خواب با هایگلاس براق طرح دار
سرویس خواب با هایگلاس براق طرح دار

سرویس خواب فرامید

فرامید نیز نوعی روکش است که بیشتر در طرح چوب ساخته می شود و تم رنگی آن بیشتر قهوه ای و زرد است و می توان از آن برای ساخت سرویس خواب شیک و کلاسیک استفاده کرد.

تخت و کمد دیواری فرامید
تخت و کمد دیواری فرامید

سرویس خواب آماده ایرانی

این مدل از سرویس خواب ها در تمامی گالری ها و فروشگاه های مبلمان به فروش می رسد . جنس و کیفیت عالی ندارند و می توان مدت زمان کوتاهی از آنها استفاده کرد.

سرویس خواب آماده ایرانی
Caption

سرویس خواب ترک

سرویس خوابی است که با استفاده از متریال ترک ساخته می شود . این مدل از سرویس خواب داوم و کیفیت بالایی دارد و می توان چندین سال از آن استفاده کرد.

سرویس خواب فلزی

در این روش برای ساخت تخت و پاتختی از فلز استفاده می شود . فلز در طرح های مختلف حالت می گیرد و بیشتر در رنگ های تیره یا روشن کاربرد دارد.

سرویس خواب پایه فلزی
سرویس خواب پایه فلزی
سرویس خواب با پایه های فلزی
سرویس خواب با پایه های فلزی

سرویس خواب ارزان و شیک

سرویس خواب ارزان سرویسی است که با استفاده از ام دی اف یا فلز که جزء ارزان ترین متریال ها هستند ساخته شود.

سرویس خواب ارزان قیمت
سرویس خواب ارزان قیمت

سرویس خواب گران قیمت و جذاب

سرویسی که با استفاده از متریال چوب همچون چوب راش یا گردو ساخته شود از گران قیمت ترین نوع سرویس خواب محسوب می شود.

سرویس خواب یک نفره

تخت تک نفره برای اتاق خواب هایی که مختص پسر یا دختر در یک خانه است مورد استفاده قرار می گیرد. سرویس خواب تک نفره شامل یک تخت خواب تک نفره ی باریک به همراه یک پاتختی کوچک، میز و آینه می باشد.

تخت خواب تک نفره
تخت خواب تک نفره

سرویس خواب دو نفره

تخت دو نفره برای زوج ها استفاده می شود . این تخت این قابلیت را دارد که در نفر همزمان بتوانند بر روی آن خواب راحت و استراحت داشته باشند . تخت خواب دو نفره در سبک های مختلف و با ابعاد متفاوت ساخته می شود.

تخت خواب دو نفره
تخت خواب دو نفره

سرویس خواب لمسه

این مدل از سرویس خواب همچون مبل چستر دارای دکمه هایی بر روی قسمت پشت تخت و کناره هاست که توسط دستگاه بر روی پارچه پرس شده اند.

سرویس خواب لمسه
سرویس خواب لمسه

سرویس خواب اتاق نوزاد

سرویس خواب نوزاد در ابعاد کوچک ساخته می شود و معمولاً برای جلوگیری از افتادن نوزاد از تخت، دور آن را حفاظ می کشند . برای اینکه کودک در هنگام بازی و استراحت سرگرمی داشته باشد، میتوان در قسمت بالای تخت اسباب بازی هایی را آویزان کرد.

سرویس خواب اتاق دخترانه

دختران به مدل های فانتزی و لوکس علاقه ی بیشتری دارند و در هر رده ی سنی که باشند تمایل به استفاده از رنگ های شاد و جذاب دارند .

سرویس خواب دخترانه می تواند شامل رنگ های صورتی، قرمز، طوسی، طلایی، کرم، آبی، زرد، قهوه ای به صورت تکی یا ترکیبی همراه با طرح گل باشد.

سرویس خواب اتاق دخترانه
سرویس خواب اتاق دخترانه

سرویس خواب اتاق پسرانه

سرویس خواب پسرانه پیرو سبک راحتی و مدرن است و اکثریت از رنگ های خاکستری، طوسی، قهوه ای، آبی و کرم استفاده می کنند .

سرویس خواب اتاق پسرانه
سرویس خواب اتاق پسرانه

سرویس خواب اتاق عروس

سرویس خواب عروس معمولاً در سبک مدرن و سلطنتی خریداری می شود و بیشتر سبک لوکس دارد تا بتواند با دیگر اشیاء موجود در دکوراسیون داخلی اتاق خواب ست شود.

رنگی که برای سرویس خواب اتاق عروس انتخاب می شود بیشتر سفید است که به صورت ترکیبی با رنگ های طلایی یا طوسی مورد استفاده قرار می گیرد.

سرویس خواب اتاق عروس
سرویس خواب اتاق عروس

سرویس خواب اتاق کودک

کودکان بسیاز بازیگوش هستند و می بایست یک سرویس خواب راحت و شیک برای آنها ساخت و اجسام نوک تیز را از دسترس آنها خارج کرد . سرویس خواب کودک در تم های رنگی شاد و جذاب به صورت تخت تک نفره طراحی و پیاده سازی می شود.

دکوراسیون اسپورت برای اتاق کودک
دکوراسیون اسپورت برای اتاق کودک
سرویس خواب اتاق کودک
سرویس خواب اتاق کودک

راهنمای خرید سرویس خواب

انتخاب متریال مناسب برای سرویس خواب یکی از الویت ها در دوام و جذابیت آن است . می توان از متریال های مختلف مثل ام دی اف، هایگلاس، چوب، ممبران و فلز استفاده کرد.

سرویس خواب ام دی اف، سرویس خواب هایگلاس، سرویس خواب چوبی و سرویس خواب ممبران از شیک ترین متریال های خاص برای سرویس خواب هستند و سرویس خواب فلزی ارزان ترین نوع سرویس خواب محسوب می شود.

سرویس خواب شیک و ساده
سرویس خواب شیک و ساده

تشک در سرویس خواب

تشک سرویس خواب تاثیر بسزایی در راحتی و آرامش هنگام خواب دارد . می بایست در خرید تشک سرویس خواب حساسیت کافی به خرج دهید و تشکی بخرید که نرم و راحت باشد.

تشک در سرویس خواب
تشک در سرویس خواب

 بالش در سرویس خواب

بالشتک ها در دکوراسیون سرویس خواب سبب راحتی خواب می شود و اگر مناسب نباشد می تواند سبب معضلاتی مثل گردن درد شود .

استفاده از محلفه ها و پارچه های رنگ شاد و روشن در سرویس خواب

رنگ شاد در محلفه ها و پارچه های روی تخت و بالش می تواند سبب آرامش بیشتری هنگام خواب شود زیرا رنگ از عوامل تاثیرگذار آرامش روح و روان است.

بالش در سرویس خواب
بالش در سرویس خواب

قیمت سرویس خواب

قیمت سرویس خواب بستگی به نوع متریال های مصرفی دارد . سرویس خواب چوبی و سرویس خواب ممبران از گرانترین نوع سرویس های خواب هستند.

سرویس خواب شیک و مدرن
سرویس خواب شیک و مدرن

خرید سرویس خواب

برای خرید سرویس خواب مدل های زیادی وجود دارند . شما می توانید در دکومنش این مدل ها را مشاهده کنید و مدل مدنظر خود را سفارش دهید.

سرویس خواب شیک و ساده با تم ترکیبی طوسی و سفید
سرویس خواب شیک و ساده با تم ترکیبی طوسی و سفید

مدل های سرویس خواب

سرویس خواب مدل های مختلفی دارد که عبارتند از:

 • سرویس خواب سنتی
 • سرویس خواب سلطنتی
 • سرویس خواب کلاسیک
 • سرویس خواب چستر
 • سرویس خواب راحتی
 • سرویس خواب مبلی
 • سرویس خواب دو طبقه
 • سرویس خواب مدرن
 • سرویس خواب دارک مد
 • سرویس خواب مینیمال

افراد با سلایقی که دارند مدلی از سرویس خواب را انتخاب می کنند که می بایست ترکیبی از آنچه باشد که شما در دکوراسیون اتاق خواب خود چیده اید.

سرویس خواب شیک و جذاب با ام دی اف
سرویس خواب شیک و جذاب با ام دی اف

انواع تشک در سرویس خواب

تشک هایی که بر روی تخت قرار می گیرند دارای ابعاد و کیفیت های مختلفی هستند.

تشک تک نفره یا سینگل در سرویس خواب

این تشک ها برای خوابیدن یک نفر بسیار مناسب است و مورد مصرف در تخت خواب تک نفره است.

تشک دوقلو در سرویس خواب

تشک دوقلو در ابعاد 40 در 200 سانتی متری درست می شود که تک نفره است اما ضخامت زیادی دارد و تشک آن دوبل است.

تشک کامل در سرویس خواب

این تشک نسبت به تشک های تخت خواب دو نفره بزرگتر است و در اندازه 140 در 200 سانتی متر پیاده سازی می شود.

تشک دو نفره در سرویس خواب

تشک های دو نفره جهت تخت خواب دو نفره طراحی شده اند و دو نفر به راحتی می توانند بر روی آن به طور همزمان استراحت داشته باشند.

تشک ملکه یا کوئین در سرویس خواب

نوعی تشک دو نفره است که در ابعاد 160 در 200 سانتی متر طراحی می شود.

تشک پادشاه یا کینگ در سرویس خواب

اندازه ی این تشک 190 در 200 سانتی متر است که دو نفر می تواند به راحتی بر روی آن بخوابد.

تشک کالیفرنیا در سرویس خواب

این تشک طراحی متفاوتی دارد و در اندازه 180 در 215 طراحی می شود.

تشک سفارشی در سرویس خواب

می توانید بر اساس نیاز و سلیقه ای که دارید یک تخت خواب سفارشی طراحی و پیاده سازی کنید و تشک آن را نیز با ابعاد تخت سفارش دهید.

دکوراسیون شیک با سرویس خواب براق
دکوراسیون شیک با سرویس خواب براق

تشک نوزادی در سرویس خواب

این تشک برای تخت نوزاد خریداری می شود که نسبت به تشک های دیگر کوچکتر است و به صورت آماده به اندازه ی تخت نوزاد ساخته می شود.

انواع تشک بر اساس کیفیت

تشک طبی
این تشک های بدون فنر هستند و حالت ارتجاعی ندارند.

تشک فنر متصل
در داخل این تشک ها از فنرهایی با قابلیت ارتجاعی استفاده می شود.

تشک فنر منفصل یا پاکتی
این تشک های نیز حالت ارتجاعی دارند و در درون تشک از فنرهای ریزی که از هم جدا هستند، استفاده می شود.

تشک مموری فوم
ساختار این تشک ها به این شکل است که در داخل آن از فوم یا اسفنج حافظه دار استفاده می شود که می تواند از بدن محافظت کند و خواب آرمش بخشی را برای استراحت فراهم نماید.

تشک های آبی یا تشک های هوشمند
این تشک ها بیشتر مناسب کسانی هستند که مشکلات خاص جسمی پیدا کرده اند و مجبورند تایم زیادی را در بستر باشند . برای جلوگیری از زخم بستر این افراد می توان این تشک ها را تهیه کرد . این تشک ها تنظیم باد دارند و به هیچ وجه حس ناراحتی هنگام خواب برای فرد فراهم نمی کنند.

تخت خواب شیک و مدرن
تخت خواب شیک و مدرن

انواع تخت خواب در سرویس خواب

تخت خواب یکی از اجزاء اصلی در سرویس خواب است که در تم های مختلفی همچون موارد زیر تولید و ساخته می شود.

تخت پلتفرم در سرویس خواب

این تخت مختص دکوراسیون اتاق خواب سبک معاصر است که به دو شکل ساده و کشودار ساخته می شود . تخت خواب پلتفرم ارتفاع کمی دارد می تواند سبک مدرنی را برای دکوراسیون اتاق خواب به نمایش بگذارد.

تخت ساده و مدرن
تخت ساده و مدرن

تخت سایبان دار در سرویس خواب

این تخت ها معمولاً به صورت چهارچوبی ساخته می شوند که دور تا دور چهارچوب را می تواند پرده کشید و یا فقط بر روی سقف آن سایبان ایجاد کرد.

تخت چهار ستونه نیز مثل تخت سایبان دار است و اگر با استفاده از متریال ممبران ساخته شود می توان از ستون و سرستون های زیبا در طراحی استفاده کرد و تخت خوابی فوق العاده شیک را ساخت.

تخت خواب چهار ستونه ی سایبان دار
تخت خواب چهار ستونه ی سایبان دار

تخت با چهارچوب فلزی در سرویس خواب

این مدل از تخت خواب شیک و ساده است و با قیمت کمتری تمام می شود.

تخت تاشو یا تخت مورفی در سرویس خواب

شما می توانید در دکوراسیون اتاق خواب و همراه با کمد دیواری اتاق خواب یک تخت خواب تاشو سفارش دهید . این تخت ها دارای جک هایی هستند که توسط آنها در هنگام استراحت باز می شوند و زمانی که نیازی به تخت ندارید، تخت خواب جمع شده و در داخل باکس کمدی دیواری قرار می گیرد.

سرویس خواب با تخت تاشو
سرویس خواب با تخت تاشو

تخت تراندل در سرویس خواب

این مدل از تخت خواب طوری طراحی می شود که زیر تخت اصلی یک تخت فرعی به صورت کشویی در بخش زیرین تشک تخت اصلی تعبیه می شود.

تخت طبقاتی در سرویس خواب

گاهی اوقات تعداد افراد خانه زیاد است و تعداد اتاق خواب کم . بنابراین می توان با سفارش و ساخت تخت خواب طبقاتی مشکل کمبود جا را برطرف کرد .

سرویس خواب طبقاتی
سرویس خواب طبقاتی

تخت پانل دار در سرویس خواب

در قسمت بالای تخت یک هدبرد بزرگ و در قسمت پایین تخت یک پنل قرار دارد که ارتفاع پنل از هدبرد کمتر است . هد برد مخملی یا چوبی در بالای تخت و یا تاج تخت می توانند نمایی جذاب را برای سرویس اتاق خواب فراهم کنند.

دکور اتاق خواب شیک با تخت و کمد دیواری
دکور اتاق خواب شیک با تخت و کمد دیواری

تخت سورتمه ای در سرویس خواب

این مدل از تخت خواب مثل گهواره ی بچه می ماند و بالا و پایین تخت به صورت قوس دار ساخته می شود.

مدل تخت خواب سورتمه ای
مدل تخت خواب سورتمه ای
دکوراسیون اتاق خواب مدرن با تخت سورتمه ای
دکوراسیون اتاق خواب مدرن با تخت سورتمه ای
سرویس خواب با تخت مدل سورتمه ای
سرویس خواب با تخت مدل سورتمه ای
دکوراسیون اتاق خواب شیک با تخت مدل سورتمه
دکوراسیون اتاق خواب شیک با تخت مدل سورتمه

تخت اسلت در سرویس خواب

این تخت خیلی ساده و شیک در تم چوبی ساخته می شود.

تخت معلق یا شناور در سرویس خواب

پایه ی این تخت ها در قسمت داخلی تخت ساخته می شود که به چشم دیده نمی شود و ظاهر تخت طوری به چشم می آید که گویی هیچ پایه ی نگهدارنده ندارد و روی هوا معلق است.

تخت شیک و ساده با پایه ی مخفی
تخت شیک و ساده با پایه ی مخفی
تخت خواب مدل شناور با پایه ی مخفی
تخت خواب مدل شناور با پایه ی مخفی
تخت خواب معلق با پایه ی مخفی
تخت خواب معلق با پایه ی مخفی

چیدمان سرویس خواب در اتاق

بسته به اینکه چه سلیقه ای دارید و از چه سبکی پیروی می کنید، سرویس خواب خود را بخرید . سپس با توجه به شکل ظاهری اتاق خواب آنها را بچینید . چیدمان سرویس خواب در اتاق مستطیلی معمولاً طوری است که همه ی اشیاء در واحد طول چیده می شود.

چیدمان سرویس خواب در اتاق مربع شکل طوری است که می توان همه چیز را به شکلی زیبا رو در روی هم چید.

چیدمان تخت سرویس خواب طوری است اگر فضا بزرگ باشد پا تختی در قسمت پایین تخت قرار می گیرد و اگر فضا کوچک باشد، بهتر است پاتختی خریداری نشود و تخت با فاصله ای کم نسبت به دیوار در یک کف صاف و مسطح قرار گیرد.

سرویس خواب مدرن با پا تختی های شیک
سرویس خواب مدرن با پا تختی های شیک

میز توالت در سرویس خواب

میز توالت نیز بخشی از سرویس خواب است که توسط کسانی خریداری می شود که در اتاق خودشان همه چیز را تکمیل می خواهند . میز توالت حاوی یک کمد کوچک است که می توان ادکلن و وسایل شستشو و آرایشی و بهداشتی را در داخل آن جای داد و آینه ای که به شکل دیواری است.

سرویس خواب ساده
سرویس خواب ساده

اجزای سرویس خواب

دراور
دراور مدلی کمد کوتاه یا بلند است که به صورت کشوهای طبقاتی ساخته می شود و در اتاق خواب قرار می گیرد . برخی از افراد آینه ای را نیز بر روی دراورهای کوتاه قرار می دهند.
میز کنسول
میز کنسول نیز میزی شیک است که به شکل سلطنتی و یا کلاسیک ساخته می شود و یک آینه بر روی آن قرار می گیرد که به عنوان جاسازی اشیاء در داخل اتاق خواب و یا سالن پذیرایی قرار می گیرد.
تخت خواب
تخت خواب از اجزاء اصلی سرویس خواب است که در مدل های مختلف طراحی و پیاده سازی می شود.
پاتختی
پاتختی یک میز کوچک است که معمولاً در قسمت پایین تخت مورد استفاده قرار می گیرد و می توان در داخل آن اشیائی قرار داد و یا بر روی آن یک ابزار تزئیناتی یا آباژور گذاشت.
کمد جا لباسی
سرویس خواب اتاق خواب شامل یک کمد است که این کمد می تواند به صورت کمد دیواری باشد یا کمد متحرک . کمد متحرک در صورت تمایل همراه دیگر وسایل سرویس خواب خریداری می شود که معمولاً شامل دو تا باکس جهت آویز لباس و تعدادی کشو است که به صورت کمد اتاق خواب پایه دار بلند و یا کمد اتاق خواب پایه دار کوچک ساخته می شود.

سرویس خواب چوبی با طراحی ساده و شیک
سرویس خواب چوبی با طراحی ساده و شیک

انواع کمد در سرویس خواب

کمد پلی وود
نوعی کمد است که به صورت چوب های تکه ای ساخته می شود و مقاومت بالایی دارد.
کمد ام دی اف
کمد ام دی اف با استفاده از متریال ام دی اف در دو نوع ساده و مات و در طرح ها و رنگ های مختلف ساخته می شود.
کمد شیشه ای
در این روش درب های کمد به صورت شیشه ای ساخته می شود و هر آنچه در درون کمد است از بیرون قابل مشاهده است.
کمد بدون درب
این مدل از جدیدترین مدل های کمد دیواری است که به صورت شیک و مدرنیته طراحی می شود و درب ندارد و هر آنچه درون کمد چیده می شود به صورت منظم و مرتب در قالب کلکسیون است.
کمد چوبی
کمد چوبی وزن سنگینی دارد اما مقاوم است.
کمد ونیر
ونیر به کمد های طرح چوب می گویند.
کمد آیینه ای
این کمد ها طوری ساخته می شود که بر روی درب های کمد آینه می چسبانند و می توانند نور محیط را منعکس نمایند.
کمد لمینت
لمینت نوعی روکش است که بسیار مقاوم است و طرح های زیاد دارد.

سرویس خواب مدرن با طراحی شیک
سرویس خواب مدرن با طراحی شیک

میز آرایش در سرویس خواب

میز آرایش یک میز نسبتاً بزرگ همراه با آینه است که خانم ها وسایل آرایشی، بهداشتی و خوشبوکننده را بر روی آن می چینند و دیگر وسایل مثل اتومو، سشوار، جعبه لوازم آرایش در داخل باکس های کمد میز آرایش سرویس خواب قرار می گیرد.

سرویس خواب با میز آرایش
سرویس خواب با میز آرایش
دکوراسیون اتاق خواب شیک و مدرن
دکوراسیون اتاق خواب شیک و مدرن

جنس سرویس خواب

جنس سرویس خواب هر چقدر مرغوب تر باشد به همان میزان ماندگاری بالاتری خواهد داشت.

سرویس خواب مدرن بدون پایه با تم قهوه ای
سرویس خواب مدرن بدون پایه با تم قهوه ای

رنگ سرویس خواب

رنگ در سرویس خواب عامل زیبایی و جذابیت کار می شود و استفاده از رنگ های شاد و ترکیبی می تواند جلوه ی بصری شیک  را برای سرویس خواب فراهم کند . رنگ های خنثی و ترکیبی می توانند زیبایی و آرامش بیشتری در محیط فراهم کنند.

رنگ قهوه ای در سرویس خواب

قهوه ای یکی از رنگ های پرطرفدار است چون چرک و لک را کمتر مشخص می کند . رنگ قهوه ای در سرویس خواب و مبلمان به صورت تکی یا ترکیبی زیاد استفاده دارد.

دکوراسیون شیک و مدرن سرویس خواب با تم قهوه ای
دکوراسیون شیک و مدرن سرویس خواب با تم قهوه ای
سرویس خواب مدرن با تم قهوه ای
سرویس خواب مدرن با تم قهوه ای

رنگ سفید در سرویس خواب
رنگ سرویس از پرکاربردترین رنگ ها است که در ترکیب با سایر رنگ ها دیزاین فوق العاده ای را برای محیط اتاق خواب فراهم می کند.
رنگ سفید عامل روشنی و دل باز بودن فضا است و در صورتی که در کنار رنگ های تیره مورد استفاده قرار گیرد، خاصیت خنثی بودن دارد.

سرویس خواب سفید
سرویس خواب سفید کلاسیک

رنگ آبی در سرویس خواب
رنگ آبی بیشتر برای سرویس خواب اتاق نوزاد پسر استفاده می شود و یا بصورت ترکیبی با دیگر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرد.

سرویس خواب با تم رنگ آبی
سرویس خواب با تم رنگ آبی

رنگ صورتی در سرویس خواب
رنگ صورتی برای تهیه ی سرویس خواب اتاق نوزاد دختر استفاده می شود . دختران نیز از رنگ صورتی در کنار دیگر رنگ ها برای چیدمان اتاق خواب خودشان استفاده می کنند.

سرویس خواب صورتی
سرویس خواب صورتی
سرویس خواب با تم ترکیبی صورتی و کرم
سرویس خواب با تم ترکیبی صورتی و کرم

رنگ طوسی در سرویس خواب
رنگ طوسی از رنگ های پرکاربرد در سرویس خواب است که به صورت ترکیبی با تکی مورد استفاده قرار می گیرد.

دکوراسیون اتاق خواب با تم رنگ طوسی
دکوراسیون اتاق خواب با تم رنگ طوسی

رنگ قرمز در سرویس خواب
رنگ قرمز رنگی است پر از انرژی که به صورت ترکیبی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب مورد استفاده قرار میگیرد.

سرویس خواب با چند تم رنگی
سرویس خواب با چند تم رنگی

رنگ بنفش در سرویس خواب
رنگ بنفش جزء تم های رنگی آتیشی و انرژیک است که در ترکیب با سایر رنگ ها، فضای دلنشینی را برای محیط فراهم می کند.

سرویس خواب با تم بنفش
سرویس خواب با تم بنفش

رنگ سبز در سرویس خواب
رنگ سبز نیز از رنگ های مورد علاقه ی سبک ساحلی و جنگلی است که برای ایجاد فضایی طبیعی و بکر مورد استفاده قرار می گیرد.

سرویس خواب با تم رنگی سبز
سرویس خواب با تم رنگی سبز

رنگ زرد در سرویس خواب
رنگ زرد یکی از طیف های رنگی پرکاربرد بویژه در پارچه های روبالشی، روتختی، پتو و محلفه است که به صورت تکی یا ترکیبی مورد استفاده قرار میگیرد.

سرویس خواب با تم طلایی و سفید
سرویس خواب با تم طلایی و سفید

رنگ تیره در سرویس خواب
رنگ تیره معمولاً به صورت ترکیبی در کنار رنگ های دیگر استفاده می شود تا حالت خنثی بودن داشته باشد.

دکوراسیون سرویس خواب با رنگ تیره
دکوراسیون سرویس خواب با رنگ تیره

نور در سرویس خواب

یکی از متدهای جدیدی که در ساخت سرویس خواب جدید و مدرن مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از نور مخفی در کمد یا در اطراف و در بخش زیرین تخت می باشد که جلوه ی شیکی را برای دکوراسیون داخلی فراهم می کند.

نور مخفی در دکوراسیون سرویس خواب
نور مخفی در دکوراسیون سرویس خواب
سرویس خواب با پشت تختی همراه با نور مخفی
سرویس خواب با پشت تختی  همراه با نور مخفی
دکوراسیون سرویس خواب با نور مخفی
دکوراسیون سرویس خواب با نور مخفی

تزئینات اتاق خواب و چیدمان سرویس خواب

شما می توانید برای زیبایی سرویس خواب خود از اشیاء تزئیناتی مثل گل و گلدان های تزئینی، مجسمه های شیک و جذاب و دیگر اشیاء استفاده کنید.

استفاده از اشیاء تزئینی در دکوراسیون اتاق خواب
استفاده از اشیاء تزئینی در دکوراسیون اتاق خواب

سرویس خواب در اتاق کوچک

در صورتی که اتاق کوچک است بهتر است از سرویس خواب فقط اجزاء اصلی مثل تخت و میز آرایش را بخرید و کمد دیواری سفارش دهید و اگر چند نفر از یک اتاق اشتراکی استفاده می کنند، تخت طبقاتی سفارش دهید.

سرویس خواب مبلی برای اتاق کوچک
سرویس خواب مبلی برای اتاق کوچک

سرویس خواب در اتاق بزرگ

اتاق بزرگ نسبت به اتاق کوچک چیدمان راحتری دارد و می توان اشیاء زیادی را در داخل آن چید . می توانید یک تخت خواب به همراه پاتختی، میزآرایش، کمد متحرک، میز کنسول، میز مطالعه و اشیاء تزئینی را در اتاق خواب بزرگ بچینید.

دکوراسیون سرویس خواب اتاق بزرگ
دکوراسیون سرویس خواب اتاق بزرگ

سوالات متداول

اندازه استاندارد انواع تخت خواب چقدر است؟

 1. اندازه استاندارد تخت کودک و نوزاد 70*120
 2. اندازه استاندارد تخت نوجوان 95*180
 3. اندازه استاندارد تخت جوان 95*200
 4. اندازه استاندارد تخت دونفره سایز کوچک 140*200
 5. اندازه استاندارد تخت دونفره متوسط 160*200
 6. اندازه استاندارد تخت دو نفره بزرگ 180*200
 7. اندازه استاندارد تخت دو نفره کینگ 210*200

آیا وجود سرویس خواب در اتاق خواب الزامی است؟
بله . هر اتاق خوابی چه کوچک و چه بزرگ نیاز به سرویس خواب دارد .
آیا استفاده از سرویس خواب نامرغوب می تواند معضلات بهداشتی به همراه داشته باشد؟
اگر سرویس خواب از وسایل چوبی نامرغوب مثل سرویس خواب آماده تهیه شود ممکن است بوی نامطبوعی را در محیط پراکنده کند و دستگاه تنفسی را دچار اختلال نماید.
چگونه از کیفیت سرویس خواب مطمئن شویم؟
می بایست سرویس خواب خود را از جاهایی بخرید که کیفیت کالا را تضمین کنند.
ارتفاع تخت خواب معمولاً چقدر است؟
تخت خواب ها معمولاً با ارتفاع 30 تا 40 سانتی از سطح زمین طراحی می شود که گاهی برای سرویس خواب هایی مثل سلطنتی به 50 تا 60 سانتی متر نیز می رسد.
پوف یا پاف در سرویس خواب به چه معناست؟
پوف یا پاف این امکان را فراهم می کند که شما جایی در اتاق خواب برای نشستن داشته باشید . پاف ها به دو شکل صندلی و صندوقی طراحی می شوند که در حالت صندوقی می توانید از درون آن برای جاسازی اشیاء استفاده کنید.
کدام متریال برای سفارش سرویس خواب مناسب است؟
اگر بدنبال کیفیت هستید سرویس خوابی چوبی بهترین گزینه است . بعد از چوب هم ممبران حرف اول را در زیبایی سرویس خواب می زند. اما خرید بیشتر را سرویس خواب ام دی اف به خود اختصاص داده است.
علت جیرجیر کردن سرویس خواب چیست؟
استفاده از متریال های نامرغوب باعث می شود پس از مدت زمانی سرویس خواب به صدا بیفتد . شل شدن پیچ ها، شکستن فنر تشک، تراز نبودن تخت خواب، همسان نبودن پایه ها ازعواملی هستند که منجر به صدا دادن سرویس خواب می شوند.
سرویس خواب با پایه شیک تر است یا سرویس خواب بدون پایه؟
سرویس خواب پایه دار برای سبک سلطنتی است و اکثریت تخت خواب های سلطنتی یا فلزی دارای پایه های بلندی هستند . سرویس خواب با سبک مدرن بدون پایه است و معمولاً پایه های بسیار کوتاهی دارد.
چگونه سرویس خواب مورد علاقه خود را تهیه کنیم؟
ابتدا در مورد انواع سرویس خواب و سبک های آن تحقیق کنید و سپس با توجه به سلیقه و بودجه ی خود نمونه ای از آن را از طریق فروشگاه ها یا وب سایت ها بخرید.
آیا طراحی و پیاده سازی سرویس خواب را به کابینت ساز بسپاریم یا آماده بخریم، کدام بهتر است؟
اگر تمایل دارید اتاق خواب خود را بازسازی کنید و همه ی اشیاء آن را از نو بخرید، بهتر است کار را به طراح بسپارید اما اگر به دنبال تغییرات جزئی هستید، می توانید خودتان اشیاء مد نظر خود را بخرید و بچینید.