اجرای دکوراسیون داخل منزل یکی از نکات بسیار پراهمیت برای همه افراد است و همه در تلاش هستند که منزل خود را با بهترین چیدمان بچینند تا زمانی که در خانه هستند و اوقات فراغت خود را سپری می کنند به بهترین آرامش و آسایش برسند.

یک منزل شامل بخش های مختلفی همچون اتاق خواب ها، سالن پذیرایی، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی است که هر کدام چیدمان مختص به خود را دارند. دکوراسیون اتاق خواب برای افراد مختلف به شیوه های متفاوتی چیده می شود و بحث در این مطلب دکوراسیون داخل اتاق دخترانه است.

دکوراسیون داخلی اتاق دخترانه به شیوه ها مختلف چیده می شود که کاملاً سلیقه ای است. اکثریت دختران رنگ های روشن و شاد را می پسندند و دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بیشتر در تم های رنگی روشن طراحی و اجرا می شود.

اجرای دکوراسیون اتاق دخترانه

اجرای دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه می تواند شامل یک میز مطالعه، ست سرویس خواب، کمد دیواری، تلویزیون، سیستم کامپیوتری با میز، کتابخانه، تابلوهای تزئیناتی، ابزارهای نورپردازی و دیگر موارد دلخواه باشد.

دخترها روحیه حساسی دارند و دوست دارند هر آنچه را که در ذهن خود می پسندند و تصور می کنند، خریداری کنند. دکوراسیون داخلی اتاق دختران هم از نکات بااهمیت برای تمام دختران است و هر دختری دوست دارد یک اتاق شخصی با چیدمان دلخواه خود را داشته باشد و بتواند آن را به سلیقه خود بچیند.

اجرای دکوراسیون اتاق خواب دختران

دکوراسیون داخلی اتاق خواب دختران بیشتر توسط یک سرویس خواب و یک میز مطالعه طراحی می شود و بقیه اشیاء کاملاً سلیقه ای هستند.

اجرای دکوراسیون اتاق خواب نوزاد دختر

اجرای کوراسیون اتاق نوزاد دختر طبق رسم ایرانی ها دو سه ماه قبل از به دنیا آمدن نوزاد دختر چیده می شود. مادرها وقتی متوجه می شوند که کودک تازه به دوران رسیده دختر است، شروع به خریدن اشیاء می کنند و سعی می شود بیشتر رنگ صورتی و یا طوسی برای خرید اشیاء استفاده شود و گاهاً رنگ سفید نیز به صورت ترکیبی استفاده می شود.

برای چیدمان اتاق نوزاد دختر از یک کمد ثابت یا متحرک به رنگ صورتی، صورتی و سفید، طوسی و یا طوسی سفید استفاده می شود. تخت خواب و لحاف ها و روی بالشی ها نیز در همین طیف های رنگی خریداری می شوند. اسباب بازی های دخترانه حرف اول را در فضای اتاق می زنند و معمولاً به صورت آویز و یا ایستاده در کل فضای اتاق چیده می شوند.

اجرای دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر

برای چیدمان اتاق کودک دختر معمولاً از رنگ های صورتی، ترکیب رنگ صورتی و سفید، رنگ طوسی یا ترکیب رنگ طوسی و سفید استفاده می شود. دکوراسیون اتاق خواب کودک دختر معمولاً از زمان نوزادی کودک چیده شده و به همان شکل باقی می ماند، فقط براساس افزایش سن کودک یه سری وسایل به اتاق اضافه و یک سری حذف می شوند.

در کل اشیاء و تجهیزاتی که مادران برای اتاق کودک خریداری می کنند، در زمان نوزادی آنها مثل تخت خواب و کمد تا دوره کودکی پابرجاست و مورد مصرف قرار می گیرند.

اجرای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسالان

زمانی که کودکان دختر بزرگ شدند، تمایل دارند به صورت کلی دیزاین اتاق خواب خودشان را تعویض کنند و اقدام به تهیه و اجرای سرویس خواب جدید که می تواند شامل تخت خواب، روتختی، بالشتک ها، پتوها، پاتختی، کمد دیواری، تهیه میز مطالعه، تغییر رنگ دیوار و بسیاری از موارد دیگر باشد.

رنگ دیوار در دکوراسیون داخلی اتاق دخترانه جوان کاملاً سلیقه ای است و شامل رنگ های طوسی، آبی، سفید، سبز، قرمز، مشکی و قهوه ای است که می تواند به صورت رنگ یا کاغذ دیواری باشد.

دختران بزرگسال بدلیل مشغله کاری و درس و مطالعه، قطعاً نیازمند یک میز مطالعه، یک صندلی، یک کتابخانه و آرامش محیطی هستند تا بتوانند در یک محیط آرام مغز خود را برای یادگیری بهتر آماده سازی کنند.

استفاده از رنگ های شاد در اتاق خواب بزرگسال دختران، می تواند سبب روشنایی بیشتر محیط، انعکاس نور محیط، دلباز بودن محیط، ایجاد حس آرامش بیشتر در محیط و بسیاری از فرکانس ها و انرژی های مثبت درونی و بیرونی باشد، چون رنگ ها هر کدام می توانند تاثیر متفاوتی در ذهن و جسم افراد داشته باشند، بویژه برای دختران، رنگ خیلی حائز اهمیت است و گاهی دختران به خاطر فقدان رنگ دلخواه از خرید کالایی که خیلی دوست دارند، می گذرند.

اجرای دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه نوجوان

نوجوانان در مرحله رشد و بلوغ جسمی قرار دارند و رنگ ها، چیدمان، دکوراسیون، محیط، فضا و هر چیزی در شکل گیری روحیه و جسم آنها تاثیرگذار است. بهتر است هر چیزی را با مشورت خودشان خریداری کنید و سلایق آنها را در نظر بگیرید تا حس استقلال و قدرت تصمیم گیری داشته باشند و اعتماد به نفس آنها بالا برود.

انواع سبک های دکوراسیون داخل اتاق خواب دخترانه

انتخاب سبک یک امر سلیقه ای است و طرز چیدمان و سبک آن، یک شمای کاملاً خاصی را به نمایش می گذارد.

اجرای دکوراسیون داخلی اتاق دخترانه مدرن

دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه مدرن در سال های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است. سبک مدرن، سبکی خلوت و در عین حال شیک و جذاب است. مبلمان از نوع راحتی است.

تخت خواب ساده برای فضا انتخاب می شود. روکش تخت خواب به شکل ساده و بدون طرح، گاهی با طرح های خیلی ریز ست می شود. دیوار رنگی ساده دارد و معمولاً رنگ است تا کاغذ دیواری و از آباژورهای سقفی، در سقف کاذب یا سقف کنفی برای تزئین استفاده می شود.

کمد دیواری در دکوراسیون داخلی مدرن اتاق دختران به صورت کمد دیواری و یا کمد متحرک طراحی و اجرا می شود. در صورتی که فضا کوچک باشد، می توان از کمد دیواری با تخت تاشو استفاده شود تا مشکل کمبود فضا جبران شود.

اجرای دکوراسیون اتاق دخترانه کلاسیک

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کلاسیک نمای خیلی شلوغی دارد. در سبک کلاسیک طرح های حک شده زیاد به چشم می خورد و این طرح ها می توانند بر روی دیوارها، سقف، کمد دیواری یا کمد متحرک و دیگر وسایل و اشیاء اجرا و پیاده سازی شوند.

تخت و سرویس خواب نیز در سبک کلاسیک دارای تاج سلطنتی است که معمولاً با تم رنگی طلایی و نقره ای است، تزئین می شود. روی تاج تخت و پا تختی طرح های حک شده جذابی وجود دارد که خارق العاده است و سرویس را از حالت یکنواختی خارج می کند و تم خارق العاده شیکی را برای سرویس خواب دخترانه فراهم می کند.

اگر اتاق شما پنجره یا درب داشت، در این روش از پرده های سلطنتی و اشرافی والان دار برای پوشش استفاده می شود. این پرده ها معمولاً کتیبه دارند و کتیبه ها نیز دارای طرح های برجسته و زیبا می باشد.

از یک یا دو مبل سلطنتی در بخشی از فضا در صورت بزرگ بودن و داشتن فضای کافی استفاده می شود. یک قالیچه کوچک نیز در بخش خالی کف زمین استفاده می شود.

یک میز مطالعه در بخشی از فضا استفاده می شود. روی آن می توان لپ تاپ یا کامپیوتر گذاشت. می توان در صورت کمبود فضا، بخشی از کمد دیواری را به میز اختصاص داد.

از یک لوستر شیک و کلاسیک می توان برای نورپردازی استفاده کرد و از شب خواب یا آباژورها نیز می توان برای داشتن نور کم یا نور مخفی استفاده کرد.

در دکوراسیون اتاق دخترانه کلاسیک، وجود اشیاء قیمتی و یا اشیائی که ظاهر تزئینی شلوغ و جذاب دارند، بخشی از فضا را پر می کنند