طراحی دکوراسیون اتاق کودک

طراحی اتاق کودک یکی از عوامل هیجان انگیز و نشاط آور برای والدین است که دوست دارند اتاق کودکشان به شکلی زیبا و جذاب چیده شود تا حس راحتی ، نشاط و هیجان برای کودک فراهم گردد و کودک بتواند خواب راحت و اوقات فراغت خوبی را در اتاق خود داشته باشد . اتاق کودک می بایست به اتاق پدر و مادر نزدیک باشد تا کودک ، پدر و مادر را در نزدیکی خود حس کند و احساس آرامش بیشتری داشته باشد و دچار ترس و اضطراب نشود .

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک


دکوراسیون داخلی اتاق کودک

کودک همیشه در حال رشد است و در حین رشد احتیاجات و سلایق او فرق می کند و لازم است همگام با بزرگ شدن کودک ، دکوراسیون داخلی اتاق کودک تعویض شود و تمی شیک برای اتاق او فراهم گردد . دکوراسیون داخلی اتاق کودک می تواند دارای رنگ های شاد مثل رنگ صورتی و رنگ هلویی برای دکوراسیون اتاق دختر بچه ها و رنگ آبی و سبز برای دکوراسیون اتاق پسر بچه ها و یا رنگ های ترکیبی طوسی ، سفید ، آبی ، خاکستری ، زرد ، سبز ، صورتی ، بنفش ، مشکی و دیگر رنگ های شاد و یا تیره به صورت خنثی ، یک دست مبلمان و یک سرویس خواب به همراه کمد باشد .

 

دکوراسیون داخلی اتاق کودک

چیدمان دکوراسیون اتاق کودک

چیدمان دکوراسیون داخلی اتاق کودک می تواند حاوی یک کمد که وسایلی مثل لباس ها و اسباب بازی ها در داخل آن جای می گیرد ، یک تخت خواب که برای کودکان کوچکتر دارای حفاظ می باشد و یک ست میز و صندلی و یا مبلمان برای نشستن بچه ها ، میز مطالعه ، تخته وایت برد ، کامپیوتر یا لپ تاب ، ابزارهای نورپردازی و کتابخانه باشد .

 

چیدمان دکوراسیون داخلی اتاق کودک

دکوراسیون اتاق بچه با طراحی جذاب

طرحی برای اتاق کودک جذاب است که همراه با تصاویر ، نورپردازی ها ، اسباب بازی ها و ترکیب های رنگی پیاده سازی شده باشد .

 

دکوراسیون اتاق بچه با طراحی جذاب

دکوراسیون داخلی اتاق نوزاد

چیدمان دکوراسیون اتاق نوزاد طبق سلیقه و علایق والدین انجام می شود . هر چه در چیدمان از طیف رنگی شاد استفاده شود به همان میزان انرژی مثبتی از محیط به نوزادان منتقل خواهد شد . چیدمان اتاق نوزاد حاوی یک تخت با حفاظ چهار طرفه ، یک کمد ، یک گهواره ، روروئک و دیگر موارد است .
گهواره یکی از ابزارهای پرکاربرد برای اتاق کودک است که سبب خواب راحت کودکان تازه به دنیا آمده می شود . بهتر است تخت خواب کودک را با تعداد زیادی از بالش های ابری و اسباب بازی های مخملی که توی آنها با ابر پر شده است ، تزئین کنید . می توانید در بالای تخت توسط آویز یک سری از اسباب بازی های براق و زیبا را آویزان کنید تا نوزاد با تماشای آنها سرگرم شود و کمتر گریه کند . برای تشک ، بالش ، لحاف و محلفه ها از پارچه های طراحی شده با رنگ های ملایم استفاده کنید .

ایده هایی برای طراحی داخلی اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد با تم سفید و مشکی

دکوراسیون اتاق نوزاد با تم رو تختی و پرده های توری

دکوراسیون اتاق نوزاد با تم سفید و صورتی

دکوراسیون اتاق نوزاد با تم سفید و طوسی

دکوراسیون اتاق نوزاد به سبک سلطنتی

دکوراسیون اتاق نوزاد با تم صورتی

تم سفید و تیره برای دکوراسیون اتاق نوزاد

چیدمان دکوراسیون داخلی اتاق کودک

چیدمان دکوراسیون داخلی اتاق کودکان با همفکری دیگر اعضای خانواده مثل پدر ، مادر ، خواهر و برادر اجرا می شود . زمانی که برای کودکان سرویس خواب تهیه می کنید بهتر است رشد آنها را نیز در نظر بگیرید و سرویسی بخرید که حداقل چهار یا پنج سال بتوانید از آن استفاده کنید . قبل از خرید اشیاء اتاق کودک می بایست سلایق کودکانتان را در نظر بگیرید و طبق سلیقه  و رویا پردازی هایی که برای اتاقشان در ذهن دارند ، خرید کنید تا کودکانتان رضایت کافی از اتاق خواب و محل استراحت خود داشته باشند .
اگر کودکتان به سنی رسیده است که خود می تواند در خرید کردن نظر بدهد ، بهتر است به نظرات او توجه کنید تا اعتماد به نفس کودک شما بالا برود و در آینده نیز بتواند تصمیمات به جایی در زندگی اتخاذ کند .

 

چیدمان داخلی اتاق کودک با تم چوبی

دکوراسیون اتاق کودک پسرانه

پسرها طرح های کارتونی و هوا فضا را نسبت به طرح ها فانتزی بیشتر می پسندند و دوست دارند طرح های هندسی ، فوتبالی ، ماشینی و یا مسابقات در بخشی از فضای اتاقشان به چشم بخورد و از تم رنگی آبی ، سبز ، سفید ، مشکی ، زرد ، قرمز ، نارنجی و طوسی بیشتر در اتاق پسرها استفاده می شود . چیدمان باید طوری باشد که جای کافی برای شیطنت و بازی های تکی و دورهمی در اتاق فراهم باشد . برای تزئین دیوار اتاق پسر بهتر است از چند تابلو با کارکترهای کارتونی ، هوا فضا و همچنین حیات وحش استفاده کنید .

ایده هایی جذاب برای دکوراسیون اتاق کودک پسر

دکوراسیون اتاق کودک با تم رنگی و شلوغ

دکوراسیون اتاق پسر با تم تیره

دکوراسیون اتاق پسرانه با تم روشن و تیره

دکوراسیون اتاق پسرانه با تم روشن و سبک مدرن

استفاده از تور و نمد در طراحی دکوراسیون اتاق کودک پسرانه

استفاده از تم اسپورت و ماشینی در دکوراسیون اتاق کودک پسرانه

بیشتر بچه ها کاراکتر کارتون های ماشینی را دوست دارند ، مخصوصاً پسرها و می خواهند تخت خوابشان به شکل ماشین واقعی باشد . استفاده از این تم یک جلوه اسپورت را برای اتاق کودک شما فراهم می کند .

ایده های جذاب برای دکوراسیون اتاق پسرانه با تم اسپورت و ماشینی

دکوراسیون اتاق پسرانه با تم اسپورت ماشینی  سفید و قرمز

دکوراسیون اتاق بچه پسر اسپورت با تم ماشین و رنگ های قرمز و سفید

دکوراسیون اتاق کودک پسر با تخت دو طبقه ای اسپورت

دکوراسیون اتاق پسر با نمای آجری و چیدمان اسپورت

تم سیاه و سفید با چیدمان اسپورت برای دکوراسیون اتاق پسر

اجرای تم اسپورت و کف پارکت جهت چیدمان اتاق پسرانه

دکوراسیون اتاق کودک پسر با تم آبی و اسپورت

تم اسپورت با رنگ های ترکیبی جذاب برای دکوراسیون اتاق پسرانه

دکوراسیون اتاق پسرانه اسپورت

دکوراسیون اتاق تپسرانه با تم ماشین کلااسیک و زیبا

دکوراسیون اتاق پسرانه با تم آبی

دکوراسیون اتاق پسرانه با طراحی جذاب و زیبا

دکوراسیون اتاق کودک دخترانه

دخترها به رنگ توجه زیادی دارند و معمولاً از رنگ های صورتی ، بنفش ، سبز ، سفید ، آبی ، طوسی ، یاسی ، قرمز ، ارغوانی و مشکی برای خرید اشیاء استفاده می کنند . طرح های فانتزی و مدرن را می پسندند و کاراکترهای دخترانه و عروسکی مثل خرسی ها در اتاقشان زیاد به چشم می خورد .

ایده هایی ناب برای دکوراسیون اتاق دختر

دکوراسیون اتاق کودک با تم صورتی

دکوراسیون اتاق کودک ساده

دکوراسیون اتاق کودک سبک کلاسیک

دکوراسیون اتاق دخترانه با تم صورتی و سفید

دکوراسیون اتاق کودک با تم اسپورت و  ماشینی

تم مدرن و کلاسیک برای دکوراسیون اتاق دخترانه

دکوراسیون اتاق دخترانه مدرن و کلاسیک با تم رنگی روشن و تیره

بهترین طراحی دکوراسیون اتاق کودک

بهترین طراحی برای دکوراسیون اتاق کودک طرحی می باشد که حاوی تم های رنگی شاد باشد و چیدمانی مرتب و منظم داشته باشد که راحتی و در دسترس بودن اشیاء را برای کودکان فراهم کند . کودک بیشترین اوقات فراقت و استراحت خود را در اتاقش به سر می برد و لازم است اتاق او طوری طراحی شود که کودک حس امنیت ، راحتی و شادی در این اتاق داشته باشد . کودکانی که در اتاق های استاندارد از نظر روانشناسی بزرگ می شوند در آینده به انسان های خلاق ، آرام و باهوش تبدیل می شوند و اعصاب آرامتری دارند . اگر کودک به درکی رسیده است که می تواند در مورد چیزها و اشیائی که می خرید نظر بدهد ، لازم است در طراحی دکوراسیون اتاق کودک و خرید اشیای مورد نیاز ، نظر کودک را نیز بپرسید و به نظریات او اهمیت بدهید .

 

بهترین طراحی دکوراسیون اتاق کودک

رنگ در دکوراسیون اتاق کودک

رنگ با روحیه یک رابطه تنگاتنگ و مستقیمی دارد و درواقع استفاده از رنگ ها با شخصیت یک فرد همخوانی دارد . برای مثال کسانی که شخصیت آرامتری دارند رنگ های سرد مثل آبی ، سبز و طوسی را می پسندند و کسانی که شخصیت شیطنت و بازیگوشی دارند و پرجنب و جوش اند ، رنگ های گرم و پرانرژی مثل قرمز ، زرد ، نارنجی ، بنفش ، ارغوانی و یاسی را بیشتر می پسندند .

تاثیر رنگ در دکوراسیون اتاق کودک

روانشناسی رنگ در دکوراسیون اتاق کودک ، استفاده از رنگ های ملایم و شاد را تاکید می کند . رنگ ارتباط مستقیمی با روجیه و شخصیت کودکان دارد و موجب تحریک خواص ذاتی و درونی یک فرد می شود . کودکان آرام رنگ های شاد و ملایم و کودکانی که دارای جنب و جوش و شیطنت هستند رنگ های تند و گرم را دوست دارند .
سوالی که همیشه ذهن والدین را در هنگام خرید اشیاء مرتبط با دکوراسیون اتاق کودک به خود مشغول می کند این است که :
بهتر است چه رنگ هایی در چیدمان اتاق کودک استفاده شود ؟
با توجه به شخصیت ، جنسیت و سلیقه کودک ، اگر کودکی شیطون و بازیگوش دارید که جنب و جوش زیادی دارد و بی قراری می کند رنگ های ملایم و سرد مثل آبی ، سبز ، طوسی ، صورتی و سفید پیشنهاد می شود .  اگر هم کودک خیلی ساکت و  آرامی دارید که دوست دارید کمی برای شیطنت و بازیگوشی تحریک شود بهتر است رنگ های تند و گرم مثل قرمز ، ارغوانی یا بنفش و رنگ های تیره مثل سبز تیره و آبی غلیظ استفاده کنید .

ایده هایی برای رنگ اتاق کودک

تم نارنجی در دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک با تم آبی و سفید

دکوراسیون اتاق کودک با رنگ های ملایم آبی و سفید

دکوراسیون اتاق کودک با تم سبز و ترکیب رنگی

دکوراسیون اتاق کودک با تم زرد

دکوراسیون اتاق کودک با تم رنگارنگ

دکوراسیون اتاق کودک با تم بنفش و سفید

دکوراسیون اتاق اشتراکی

گاهی پیش می آید که شما به تعداد کافی اتاق برای کودکانتان در منزل ندارید و دو یا سه کودک از یک اتاق به صورت مشترک استفاده می کنند . در چنین شرایطی دکوراسیون اتاق حاوی دو تخت یا سه تخت به صورت تکی یا طبقه ای خواهد بود و بقیه چیزها مثل کمد ، میز و مبلمان به صورت اشتراکی استفاده می شود .

ایده هایی جذاب برای چیدمان دکوراسیون اتاق کودک مشترک

دکوراسیون اتاق اشتراکی با تم چوبی

دکوراسیون اتاق کودک مشترک با تم قلعه

دکوراسیون اتاق کودک مشترک با تخت دو طبقه

دکوراسیون اتاق کودک مشترک

دکوراسیون اتاق کودک در فصل مدارس

زمانی که مدرسه شروع می شود لازم است محیطی آرام را برای ساعات مطالعه کودکانتان فراهم کنید . قرار دادن یک میز مطالعه با یک صندلی راحت ، یک کتابخانه با طراحی جذاب ، خرید وسایل و ابزارهای نقاشی ، یک تخته وایت برد همراه با ماژیک های رنگی می تواند اشتیاق کودک شما را به درس خواندن برانگیزد .

 

دکوراسیون اتاق کودک در فصل مدارس
 

دکوراسیون اتاق کوچک برای کودک

در اتاق های کوچک بهتر است دکوراسیون هوشمندانه چیده شود تا همه چیز به شکلی مرتب در جای خوی جای گیرد و اتاق شلوغ و درهم به نظر نیاید . قرار دادن یک کمد برای جاسازی وسایل کودک از ضروریات است . می توانید یک تخت سفارش دهید که زیر آن نیز چند کشو برای جاسازی وسایل وجود داشته باشد . در صورتی که دوست دارید می توانید از یک باکس بندی بر روی دیوار جهت جاسازی کتابها و وسایل مطالعه استفاده کنید .

دکوراسیون اتاق بزرگ برای کودک

در اتاق های بزرگ امکان مانور بیشتری وجود دارد و شما می توانید بخشی بیشتری از فضا را برای بازی کردن کودکان اختصاص بدهید و در آن بخش وسایل سرگرمی بیشتری مثل تاب ، سرسره ، تشک های بادی و فنری و دیگر ابزارها که کودکان دوست دارند به جای پارک ها در اتاق خودشان داشته باشند را محیا کنید .

 

دکوراسیون اتاق کودک کوچک

سرویس خواب اتاق کودک

سرویس یکی از مهمترین اشیاء در دکوراسیون اتاق کودک است . اگر کودکتان نوزاد است می بایست یک سرویس خواب با حفاظ که بتوانید حداقل تا سن شش سالگی از آن استفاده کنید را مطابق با جنسیت نوزاد تهیه کنید . اگر کودک شما بزرگ شده و در سن شش سال به بعد است بهتر است سرویس خوابی منطبق با سلیقه و نظر کودک خود تهیه کنید و رشد کودک خود را نیز در نظر بگیرید و سرویسی بخرید که تا سنین بلوغ مورد استفاده قرار گیرد .

 

سرویس خواب در دکوراسیون اتاق کودک

نورپردازی دکوراسیون اتاق کودک

نورپردازی در دکوراسیون اتاق کودک می تواند با استفاده از لوسترهای فانتزی ، لامپ های ال ای دی ، اجرای سقف کاذب یا کناف و استفاده از چراغ های سقفی در داخل آنها ، خرید آباژور یا طرح های فانتزی شیک نوری انجام شود .

 

نورپردازی در دکوراسیون اتاق کودک


در هنگام خرید دکوراسیون اتاق کودک چه نکاتی اهمیت دارد ؟

  1. اعمال سلیقه کودک و اهمیت به انتخاب او در هنگام خرید علاوه بر اینکه سبب می شود دکوراسیون مطابق میل او چیده شود ، اعتماد به نفس کودک را نیز در تصمیم گیریها افزایش می دهد .
  2. خرید وسایل کودک بویژه سرویس خواب ، مبلمان ، میز و صندلی باید در سایزهای بزرگتر انجام شود تا همگام با رشد کودک بتوان چند سالی از آن اشیاء استفاده نمود .
  3. خرید ابزارهای نرم و مدور که نوک تیز نیستند و امکان آسیب رسانی به کودکان را ندارند از نکات اساسی در هنگام خرید کلیه اشیاء دکوراسیون اتاق کودک است که می بایست مورد توجه قرار گیرد .

 

اجرای کناف و بازسازی اتاق کودک

بازسازی اتاق کودک

همزمان با بزرگ شدن نوزاد و کودکان لازم است در دکوراسیون اتاق کودک بازسازی اعمال شود تا تم اتاق مطابق با سلیقه و خواسته کودکان چیده شوند . بازسازی اتاق کودک می تواند شامل چسباندن کاغذ دیواری نو و جدید ، تعویض رنگ دیوارها ، ایجاد سقف کاذب یا کناف برای طراحی جدید سقف و نورپردازی آن ، تعویض سرویس خواب ، کمد ، آینه ، لوستر ، چراغ خواب ها ، فرش یا قالیچه ، مبلمان و دیگر موارد باشد .

عوامل موثر در چیدمان و زیبایی دکوراسیون اتاق کودک :

1) طراحی اتاق کودک
چیدمان اتاق کودک یکی از لذت هایی است که در دکوراسیون برای انسان هیجان زیادی ایجاد می کند و هر کس می تواند با کلی ذوق و شوق دکور اتاق کودک را بچیند . برای اینکه بتوانید طراحی اتاق کودک را به نحو احسن انجام دهید لازم است ابتدا همه ابعاد اتاق مثل درب ، پنجره ، کلید پریزها ، کف ، سقف و رنگ دیوارها را در نظر بگیرید ، سپس بر اساس آنها به خرید وسایلی که می خواهید در اتاق بچه بچینید اقدام نمایید .
2) تم و رنگ آمیزی اتاق کودک
صورتی و  آبی از تم های رایج برای اتاق کودکان است که در ترکیب با این رنگ ها شما می توانید رنگ های دیگر مثل سفید ، آبی ، سبز ، طوسی ، زرد ، خاکستری ، مشکی ، ارغوانی ، یاسی و بنفش را نیز پیاده سازی کنید .
3) کفپوش در دکوراسیون اتاق کودک
کفپوش اتاق کودک می تواند از سرامیک و یا ورق پارکت باشد . شما می توانید برای پوشش کف اتاق کودک یک فرش نرم پهن کنید تا کودکان بتوانند به راحتی بر روی آن بازی و استراحت کنند .
4) نورپردازی اتاق کودک
شما با یک لوستر زیبا و یا نصب چراغ هایی زیبا در قسمت هایی که در دسترس کودکان نباشد ، می توانید نور اتاق کودک را تامین کنید .

دو مدل برای نورپردازی مصنوعی اتاق کودک

استفاده از ابزارهای نورپردازی در اتاق کودک

استفاده از ابزارهای نورپردازی زیبا برای دکوراسیون اتاق کودک

5) مبلمان اتاق کودک
مبلمان اتاق کودک دارای قیمت های مناسبی است و کاربردهای زیادی برای اتاق کودک دارد . مبلی که برای اتاق کودکان انتخاب می شود می بایست با سن کودک مطابقت داشته باشد و علاوه بر آن چون کودک دائماً در حال رشد است ، می بایست ست مبلمان به گونه ای باشد تا سه یا چهار سال کودک بتواند از آن استفاده کند . یک سری مبلمان برای کودکان طراحی شده اند که قابل تنظیم هستند و می توان براساس قد کودکان میزها و صندلی ها را تنظیم کرد . خرید این ست مبلمان برای کودکان بهینه تر و باصرفه تر است  .شما می توانید یک یا دو عدد مبل تک نفری بچگانه به همراه یک میز و چند صندلی غذاخوری را در داخل اتاق کودک محیا کنید .

مبلمان دکوراسیون اتاق کودک

6) ایمنی کودک را در اتاقش تامین کنید

برای اینکه کودک در خطر نباشد وسایل و ابزارهای نوک تیز و وسایل برقی خطرناک را از دسترس او خارج کنید . از لحاف ها و پارچه های ضد حساسیت استفاده کنید . بالشتک های نرم و راحت درست کنید . فرش نرم در اتاق کودک پهن کنید .

7) استفاده از اسباب بازی کودکان در دکوراسیون اتاق کودک

برای دکوراسیون اتاق کودک بهتر است از اسباب بازی های مورد علاقه او استفاده کنید تا تم اتاقش را بیشتر بپسندد .

استفاده از اسباب بازی کودکان در چیدمان اتاق کودک

8) استفاده از محلفه ، پتو و پارچه های لطیف و ضد حساسیت

از پارچه های نرم و لطیف با طرح های فانتزی و جذاب کودکانه برای ملافه ها ، روبالشی ها ، لحاف و تشک کودک استفاده کنید تا حس آرامش و خواب راحتری را تجربه کند .
9) تزئین سقف اتاق کودک

سقف یکی از اساسی ترین اجزاء اتاق کودک است که نباید ساده باشد و بهتر است با اجرای سقف کاذب با طرح کهکشان یا اقیانوس ، گچ بری های حرفه ای با چراغ های سقفی ، نمد و تور و یا کناف ، سقف اتاق را طوری تزئین کنید که کودک از تماشای آن لذت ببرد و با خیالی آسوده به خوابی عمیق فرو برود .

اجرای سقف کنافی برای دکوراسیون اتاق کودک
 

10) استفاده از ابزارهای آموزشی و اسباب بازی ها ، خمیر بازی ، پازل و آلات موسیقی در دکوراسیون اتاق کودک

خمیر بازی ، پازل و اسباب بازیهای سرهمی که می بایست با تفکر چیده و درست شوند ، علاوه بر سرگرم کردن کودکان می توانند منجر به خلاقیت و ایده های نو در ذهن آنها بشوند . ابزار آلات موسیقی که کودک به آن علاقه دارد سبب رشد استعداد او در زمینه مورد نظرش می شود و می تواند کودک را تشویق به آموزش و یادگیری هنر و موسیقی نماید ، بهتر است آلات موسیقی مورد نظر کودکتان را خریداری کنید و در بخشی از فضای اتاق او به عنوان دکوراسیون داخلی قرار دهید .

استفاده از ابزارهای تزئینی و مورد علاقه کودکان در دکوراسیون اتاق کودک
 

11) استفاده از عکسهای کودک و دیگر عکسهای تزئینی در دکوراسیون اتاق

کودکان هوس خاصی به تماشای عکسهای خودشان و نشان دادن آنها به دوستان و دیگران دارند . اگر بخشی از دکوراسیون اتاق کودک را به عکسهای او و دیگر عکسهای تزئینی اختصاص دهید و یک آلبوم خاطرات از رشد کودکتان بسازید ، علاوه بر چیدمانی زیبا موجب شوق و ذوق کودک شوید و اعتماد به نفس او را بالا ببرید .

استفاده از عکس در دکوراسیون اتاق کودک

12) ایجاد فضاهای خلاقانه در اتاق کودک

کودک همواره بدنبال تنوع و جذابیت است . با سفارش یک کمد دیواری جذاب می توانید بخش هایی را ایجاد کنید که کودک بتواند وسایل و اشیاء خود را در داخل آن قرار دهد و در هنگام نیاز به راحتی به آنها دسترسی داشته باشد .

استفاده از پارچه نرم و لطیف در دکوراسیون اتاق کودک
 

13) استفاده از فرش یا قالیچه مناسب

فرش یا قالیچه ای که برای پوشش کف اتاق کودک استفاده می شود بهتر است نرم و راحت باشد تا پاها و زانوی کودک در اثر حرکت و جنب و جوش آسیب نبیند .

فرش یا قالیچه در دکوراسیون اتاق کودک
 

14) استفاده از تاب و سرسره در بخشی از فضای دکوراسیون اتاق کودک

تاب و سرسره از بازی های مورد علاقه کودکان است ، اگر در دکوراسیون اتاق کودک از تاب یا سرسره استفاده شود کودک ذوق می کند و همواره سرگرمی دارد که می تواند با دوستان خود به صورت اشتراکی استفاده کند .

طرح های جذاب در دکوراسیون اتاق کودک

15) خرید تجهیزات جانبی و مورد نیاز برای نوزادان

وسایلی مثل شیشه شیر ، پستونک ، روروئک ، کالسکه بچه ، حوله ، پیش بند ، شامپو و صابون بچه و بسیاری از موارد دیگر که برای بچه های نوزاد تا دو ساله لازم است خریداری شود .

اسباب بازی های و دکوراسیون جذاب برای اتاق کودک

16) خرید تجهیزات جانبی مورد نیاز اتاق کودکان

کودکان در کنار وسایل لازم و ضروری مثل سرویس خواب و کمد نیاز به اسباب بازی ها و وسایل سرگرمی و آموزشی دارند که می بایست خریداری شود . در هنگام خرید اشیاء برای اتاق کودکان به جای خرید اشیائی با لبه های نوک تیز ، اشیائی را بخرید که دارای گوشه های مدور باشند تا کودکان از آسیب های احتمالی در امان باشند .

دکوراسیون اتاق کودک با تم های رنگی و جذاب

 

ایده هایی جذاب برای چیدمان اتاق کودک زیبا و رویایی :

1) بالش هایی با طرح های هندسی و یا شکلک های گل ، حیوانات و کهکشان ها درست کنید که منگوله شده باشند ، کودکان چنین تزهایی را بیشتر می پسندند .

دکوراسیون اتاق کودک با پارچه های طرح دار

2) داخل اتاق کودک را به صورت یک کلبه چوبی بسازید تا کودک همیشه خود را در طبیعت بکر ببیند و از دکوراسیون اتاق خود لذت ببرد .

ساخت دکوراسیون خلاقانه برای اتاق کودک

3) به سراغ خلق آثار هنری روی میز یا دیوار بروید . اگر کودکان شما به مدرسه می روند برای علاقه بیشتر آنها به درس و مطالعه می توانید یک میز مطالعه تهیه کنید و با استفاده از پارچه ها یا زباله های خانگی قابل بازیافت کاردستی هایی که می دانید سلامت کودکان را به چالش نمی کشد ، درست کنید و از کودکانتان بخواهید که با شما در درست کردن آنها همکاری کنند .

کاردستی برای تزئین دکوراسیون اتاق کودک

4) نقاشی بر روی دیوار نیز یکی از علایق کودکان است . می توانید با نصب یک وایت برد بر روی دیوار امکان نقاشی کودکانتان را بر روی دیوار فراهم کنید و یا اجازه دهید کودکتان تم زیبایی را که دوست دارد بر روی دیوار اتاقش طراحی و پیاده سازی کند .

طراحی روی دیوار در دکوراسیون اتاق کودک