کابینت وکیوم یکی از مدل های اجرای کابینت آشپزخانه است که بسیار شیک و جذاب و دوست داشتنی است. ما قصد داریم در این مطلب مفصلاً در موردش صحبت کنیم و از مزایا و ویژگی های این مدل از کابینت برای شما بگوییم. همراهی شما باعث دلگرمی ماست.

کابینت وکیوم

کابینت وکیوم نوعی از کابینت است که توسط یک تکنولوژی، که سبب فشرده شدن ذرات و ایجاد خلاء می شود، ساخته شده  و این خلاء اجازه می دهد، روکش وکیوم به سطح مورد نظر بچسبد.

مغزی کابینت وکیوم همان ام دی اف است و نوع روکش، وکیوم می باشد. روکش وکیوم کارآیی های زیادی در صنایع چوبی مثل تابلوسازی، دکوراسیون داخل منزل و ساخت سرویس های مختلف چوبی دارد.

ساخت کابینت وکیوم

برای ساخت کابینت آشپزخانه وکیوم از ورق های خام ام دی اف استفاده می شود. طرح کابینت وکیوم آماده شده و اپراتور طرح را به حافظه دستگاه پی وی سی منتقل می کند. دستگاه طرح مدنظر را دریافت کرده و سپس روکش آماده شده و طبق برنامه، دستگاه شروع به ترسیم طرح بر روی روکش می نماید.

طرح توسط حرارت، خلاء و چسب و فشاری که ناشی از خلاء یا وکیوم است، بر روی سطح مدنظر روکش می شود.

قیمت کابینت وکیوم

قیمت کابینت آشپزخانه وکیوم در حد متوسط است. اما قیمتش نسبت به کابینت ام دی اف و کابینت هایگلاس بالاتر است. قبل از سرمایه گذاری برای کابینت وکیوم و اجرای آن، سعی کنید، خوب در مورد انواع مختلف کابینت ها، رنگ، متریال های باکیفیت و مسائل دیگر اطلاعات دریافت کنید و سپس تحقیق کنید که کدام کابینت ساز، بهترین است و بعد تصمیم به سفارش بگیرید.

قیمت کابینت وکیوم، بستگی به نوع طرح و رنگ و نحوه اجرا دارد. برای دریافت قمیت کابینت آشپزخانه وکیوم و خرید و سفارش کابینت وکیوم با گروه دکومنش در تماس باشید.

اطلاعات تماس برای مشاوران متخصص یا طراحان داخلی متخصص در بازسازی آشپزخانه گروه دکومنش برای شما به اشتراک گذاشته می شود تا بتوانید به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید و با راحتی خیال، سفارش خود را ثبت نمایید.

انواع کابینت وکیوم

کابینت وکیوم را می توان طبق مدل های متعدد اجرا و پیاده سازی کرد.

کابینت وکیوم ساده

در این روش طرح کابینت به شکل خیلی ساده اجرا و پیاده سازی می شود و ما در ظاهر کار برجستگی های طرحی زیاد، مشاهده نخواهیم کرد.

کابینت وکیوم سنتی

کابینت وکیوم سنتی، با استفاده از ابزارهای سنتی و طبیعی ساخته می شود. شبیه کابینت چوبی است. از مزایای آن می شود به نمای ظاهری ساده و به دور از تجملات اشاره کرد. از معایب این مدل از کابینت، قدیمی جلوه کردن فضای خانه است و شاید خیلی از افراد بدلیل همین مساله، این گزینه را ترجیح نمی دهند.

کابینت وکیوم مدرن

کابینت وکیوم در زمره سبک مدرن خواهان چندانی ندارد، چون زیبایی کابینت آشپزخانه وکیوم، به طرح های برجسته ای است که روی سطح آن اجرا می شود و اگر طرح نباشد، کابینت وکیوم چنگی به دل نمی زند.

کابینت وکیوم کلاسیک

ذات اصلی کابینت هایی مثل کابینت تمام چوب و کابینت وکیوم، به جلوه سلطنتی و کلاسیک بودن آنهاست. کابینت آشپزخانه وکیوم کلاسیک را می توان با طرح های برجسته فوق العاده زیبا اجرا و پیاده سازی کرد.

کابینت وکیوم نئوکلاسیک

در صورتی که بخواهید ظاهر کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک، به اندازه سبک کلاسیک شلوغ نباشد و طرح های ساده تری داشته باشد، می توانید سبک نئوکلاسیک را انتخاب کنید.

کابینت وکیوم آشپزخانه کوچک

مدل کابینت وکیوم آشپزخانه کوچک چندان جالب نمی شود، چون طرح در فضای بزرگ نسبت به  فضاهای کوچک جلوه بیشتری دارد. با این حال، اگر قصد سفارش کابینت وکیوم برای آشپزخانه کوچک را دارید، نکات قابل توجه زیر را در انتخاب مدل کابینت وکیوم برای آشپزخانه کوچک را در نظر بگیرید.

طراحی ساده و کارآمد
چون فضا کم است، طرح های شلوغ چندان جذاب نمی شود و بهتر است، کارآیی برایتان مهم تر از طرح باشد.
استفاده از رنگ های روشن
رنگ های روشن، بویژه رنگ سفید، می تواند فضا را بزرگتر نشان دهد.
استفاده از آینه
چون کابینت وکیوم انعکاس نوری ندارد، می توان با استفاده از آینه نور محیط را منعکس کرد.
استفاده از کابینت کمدی
کابینت کمدی وکیوم هم شیک است و هم می تواند از کف تا سقف را بپوشاند و بدین شکل از کل دیوار به صورت بهینه استفاده می شود.
شناخت نیازهای مشتریان
قبل از طراحی کابینت وکیوم، کابینت ساز باید از نیازهای مشتری باخبر شود و دقیقاً بداند، چه چیزهایی لازم دارد و چقدر فضا نیاز اوست، تا بتواند بهترین و مناسب ترین طرح را اجرا کند.

طرح کابینت وکیوم

کابینت آشپزخانه وکیوم، می تواند در طرح های ساده، متوسط و شلوغ، اجرا شود که کاملاً سلیقه ای است.

طراحی سه بعدی کابینت وکیوم(3D design of vacuum kitchen cabinets)

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه وکیوم با استفاده از نرم افزار تری دی مکس و توسط طراح دکوراسیون داخلی به صورت کاملاً حرفه ای اجرا و پیاده سازی می شود.

در طرح کابینت وکیوم شما به راحتی می توانید آن چرا که خواستید، ببینید و اگر دوست نداشتید، دوباره تغییرات خود را اعمال کنید، پیشنهادات، انتقادات و ایده های جدید خود را پیاده سازی کنید و با خیالی آسوده، اجرای کابینت وکیوم را ببینید.

رنگ کابینت وکیوم

کابینت وکیوم می تواند در رنگ های مختلف اجرا و پیاده سازی شود. هر رنگ زیبایی ها و جذابیت های خاص خود را دارد.

کابینت وکیوم سفید
رنگ سفید از پرطرفدارترین رنگ ها در سفارش کابینت وکیوم است که اکثریت به صورت تکی سفارش داده می شود. رنگ سفید می تواند بزرگنمایی و انعکاس نور بیشتری را برای محیط فراهم کند.

کابینت وکیوم قهوه ای
رنگ دومی که بعد از سفید، جزء پرطرفدارترین رنگ ها، برای سفارش کابینت وکیوم است، می تواند ظاهری همچون چوب طببعی به همراه داشته باشد.

کابینت وکیوم طرح چوب
کابینت آشپزخانه طرح چوب، در رنگ ها و طرح های مختلف چوبی که ترکیبی هستند، اجرا و پیاده سازی می شوند.

کابینت وکیوم مشکی
مشکی یک از رنگ هایی است که برای اجرای کابینت های کلاسیک خیلی کاربرد دارند و طرفداران سبک دارک مد، این رنگ و این سبک را در دکوراسیون داخل منزل خود به وفور اجرا و پیاده سازی می کنند.

کابینت وکیوم نارنجی
کابینت آشپزخانه وکیوم نارنجی رنگ نیز از رنگ های شاد، گرم و زیباست که می تواند نمای خاص را برای خانه و کاشانه شما به همراه داشته باشد.

کابینت وکیوم آبی
رنگ آبی نیز از رنگ های خاص و منحصر به فرد است که فوق العاده زیباست. رنگ آبی نماد آرامش، اعتماد به نفس و هوش بالاست و می تواند گرما و صمیمیت بیشتری را برای آشپزخانه شما فراهم کند.

کابینت وکیوم سبز
کابینت آشپزخانه رنگ سبز شگفت انگیز و زیباست و نمای آرامش بخشی را در فضا حاکم می کند. رنگ سبز، ارتباط مستقیمی با پول و طبیعت دارد و از نظر روانشناختی می تواند رشد، سلامتی، سخاوتمندی، آرامش طبیعت و حس قدرت را از فضا به افراد منتقل کند.

مزایای کابینت وکیوم

 1. کابینت وکیوم محدودیت های کابینت تمام چوب را ندارد: چون طراحی و اجرای آن طوری است که به هم فشرده، صاف و سفت می شود. مثل چوب طبیعی هیچ گره ای در ظاهر کار وجود ندارد.
 2. سازگاری کابینت وکیوم با محیط زیست: بدلیل اینکه کابینت وکیوم از مغزی ام دی اف تشکلیل می شود و ام دی اف نیز از بهم چسباندن و فشرده سازی ضایعات چوبی حاصل می شود، یه جورایی باعث می شود که از خرده چوب و مواد ضایعاتی چوب استفاده شود و آنها توسط چسب رزین و یک سری مواد چسبنده، بهم فیکس شوند و در نهایت چیزهایی که ضایعات هستند، یکبار دیگر قابل استفاده شوند.
 3. جذابیت فوق العاده کابینت وکیوم: کابینت های کلاسیک و نئوکلاسیک، طرفداران مخصوص به خودشان را دارند که کم هم نیستند و سبب می شوند خانه باشکوهی داشته باشید.
 4. ضدآب بودن کابینت وکیوم: روکش کابینت وکیوم به گونه ای است که اجازه نفوذ آب به لایه زیرین را نمی دهد.
 5. وزن سبک کابینت وکیوم: کابینت وکیوم وزن کمتری نسبت به چوب دارد، چون در اثر مکانیزم فشرده سازی، به حداقل خود می رسد.
 6. بادوام و مستحکم: اگر کابینت آشپزخانه وکیوم به شکل حرفه ای اجرا شود، دوام و ماندگاری زیادی خواهد داشت.

معایب کابینت وکیوم

 1. جدایی روکش از مغزی کار: در صورتی که کابینت وکیوم به درستی وکیوم نشود، در طول دوره مصرف، امکان جدا شدن روکش از مغزی ام دی اف هست. بهتر است کار را به یک گروه حرفه ای که خیالتان از نحوه اجرا با کیفیت بالا راحت است، بسپارید.
 2. عدم اجرای طرح های ریز: طرح های ریز توسط دستگاه سی ان سی، به صورت کامل و جذاب روکش نمی شود و عیوبی آشکار و پنهان در کار مشاهده می شود.
 3. عدم کیفیت در صورت اجرا توسط یک گروه غیرحرفه ای: یکی از مراحل اساسی اجرای کابینت وکیوم، نحوه روکش کردن آن است. اگر مراحل پی وی سی و سی ان سی، به خوبی اجرا و پیاده سازی نشود و از اجناس بی کیفیت استفاده شود، نباید انتظار کاری مقاوم و بادوام بالا و زیبا را داشته باشید.
 4. عدم مقاومت در برابر اجسام نوک تیز: با اصابت اجسام نوک تیز، به راحتی روکش از مغزی جدا می شود و هیچ مقاومتی ندارد.
 5. عدم تعمیر بخش خراب: اگر بخشی از کار خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد، کار تعمیر سخت خواهد بود، چون پیدا کردن همان طرح و رنگ کار سخت و دشواری است.

در نتیجه

در این مطلب سعی کردیم همه موارد مرتبط با کابینت وکیوم را توضیح دهیم. قبل از سفارش کابینت وکیوم، حتماً تحقیق کنید تا بهترین متریال ها با یک تیم حرفه ای برای شما اجرا شود. اگر کودکان شلوغی در داخل منزل دارید که مدام با اجسام نوک تیز روی سطوح مختلف خرابکاری می کنند، کابینت وکیوم سفارش ندهید.