راهنمای مطالعه

گرانی و مشکلات مالی از دغدغه هایی است که این روزها همه ی ما انسانها با آن دست و پنجه نرم می کنیم و به همین دلیل هم در خرید کلیه ی اجناس مورد نیاز خود وسواسیت به خرج می دهیم و از چندین جا قیمت را جویا می شویم. گرانی ها و نداشتن ثبات قیمت در مملکت ما باعث شده که خود افراد همگی تبدیل به دلال بشوند و هر کس برای خود قیمتی تعیین کند. برای همین هم آدم ها مجبورند وقتی چیزی می خرند، از چندین جا قیمت بگیرند. صنف کابینت سازی نیز درگیر این مسائل مالی شده است و برای همین وقتی به کابینت سازها زنگ می زنید با اختلاف قیمت زیادی مواجه می شوید.

دوستان یک مطلبی را صادقه و دلی می خواهم بگویم. هر چیز ارزانی بد نیست و هر چیز گرانی هم نشانه خوب بودن نیست. مخصوصاً در صنف کابینت سازی. ببینید قیمت کابینت شاید بر اساس متر محیط باشد، اما کیفیت کار خیلی در افزایش قیمت کابینت یا کاهش قیمت کابینت دخیل است.

حالا من اینجوری صحبت می کنم، نمی خواهم فکر کنید که مثلاً می خواهم بگویم که گروه دکومنش کابینت ارزان قیمت ارائه می کند، اصلاً بحثم اینجا نیست، چون اصلاً گروه دکومنش ارزان کار نمی کند و شعارش کیفیت است. بحثم اینجا اینه که هر کابینت سازی ارزان کار می کند، حتماً از یک جای کار می زند. با ما همراه باشید تا مفصلاً در مورد نحوه ی سفارش کابینت آشپزخانه ارزان قیمت به بحث و گفتگو بشینیم.

کابینت آشپزخانه ارزان قیمت

در بین انواع مدل های کابینت آشپزخانه، به ترتیب کابینت آماده بازاری، کابینت لترون، کابینت نئوپان، کابینت فلزی و کابینت ام دی اف جزء ارزان قیمت ترین نوع کابینت آشپزخانه هستند و باز هم بر اساس کابینت سازی که این کار را برای شما اجرا می کند، می تواند قیمتها متغیر باشد، می دانید چرا؟ چون خود این کابینت ها نیز دارای چیزهای زیادی مثل ورق کار شده، پایه، دستگیره، صفحه، ورق ضد آب دور سینک، ورق دوبل و موارد بیشمار دیگر هستند، که هر کابینت ساز براساس وجدان کاری خود می تواند اینها را پیاده سازی کند.

تجربه ای که دو تا از مشتریان گروه دکومنش داشت را می خواهم برای شما تعریف کنم تا ببنید چقدر تفاوته.

دو تا از مشتریان ما دو تا همسایه در دو طبقه بودند. همسایه طبقه دوم اومد سفارش کابینت آشپزخانه کرد و بیست و پنج میلیون بیعانه داد و همه چیز توافق شد و رفت. چند روز بعد که رفته بود از کابینت سازهای دیگر قیمت گرفته بود، دوباره به کارگاه دکومنش آمد و گفت، قیمت گران گفتی و فلان جا فلان قیمت رو به من گفتند. ما هم که اصلاً کلاً چون یک کمی ملاحظه ی همسایگی کرده بودیم و دقیق حساب و کتاب کردیم، دیدیم هیچ نفعی اون کار برای ما نداره، از خدا خواسته گفتیم بفرما این بیعانه شما برو کارت را به همان کابینت سازی که می گویی سفارش بده و رفت.

از قضا همسایه طبقه سوم هم به کارگاه دکومنش آمده بود و سفارش کابینت داده بود و تماماً هم روی توافق خود باقی بود. ما کار را طراحی کردیم، بعد یونیت ها را بردیم و به نحو احسن نصب کردیم. این داستان برای پنج روز قبل از عید 1402 بود. الان که دارم این مطلب را می نویسم، بیست و هشتم مرداد 1402 هستش و هنوزم آن همسایه ی طبقه دوم کابینتش نصب نشده، کلی درگیر شدند و کلی ام شکایت بازی انجام گرفته است.

این داستان را تعریف نکردم که بخوام پرچم گروه دکومنش را بالا ببرم، نه همچین چیزی نیست، چون پرچم گروه دکومنش همیشه بالاست و می توانید از مشتریان نحوه کار و کیفیتی که به اجرا گذاشته می شود را بپرسید، چون اصلاً شعار ما ارزانی نیست بلکه کیفیت است. هر کس یکبار به این تیم کابینت سفارش دهید، مشتری دائمی و خود تبلیغ کننده ی گروه دکومنش است.

کابینت آشپزخانه ساده ارزان قیمت
کابینت آشپزخانه ساده ارزان قیمت

کابینت ساده ارزان قیمت

طراحی ساده کابینت آشپزخانه دلیلی بر قیمت ارزان نیست، شاید یک دلیل کاملاً سلیقه ای است. امکان دارد فردی یک کابینت سفارش داده باشد که از نظر ظاهری به نظر شما خیلی ارزان باشد، در حالی که متریال اصلی که برای ساخت آن بکار رفته گران است و ممکن است وقتی از فرد بپرسید، قیمت کابینت آشپزخانه چقدر تمام شده است؟ یک قیمتی بگوید که واقعاً برای شما تعجب انگیز باشد.

کابینت آشپزخانه ارزان با متراژ پایین
کابینت آشپزخانه ارزان با متراژ پایین

دلایل کابینت ارزان قیمت چیست؟

1.    کابینت فلزی بدلیل ارزانتر بودن فلز نسبت به ورق ام دی اف، ارزانتر تمام می شود.
2.    کابینت آماده بازاری، اگر از نوع فلز باشد، می توان گفت چند سالی کار شما راه می اندازد، اما اگر از نوع فشرده سازی مواد باشد، هم بعد از مدتی رنگ آنها می پرد و هم در صورت نبودن هواکش، درب و پنجره و هنگام پخت و پز و گرمی هوا می تواند، بوی نامطبوعی از خود منتشر کند. البته من خود فقط یکبار در آشپزخانه ی یکی از مشتریان که کابینت آماده بازاری بود، این بو را استشمام کردم و نمی توانم بگویم که صد در صد این قضیه ی انتشار بوی بد کابینت بازاری صحیح است یا نیست.
3.    کابینت نئوپان ارزان قیمت هستش، چون ورق نئوپان ارزان هستش، دوام چندانی نداره، سریع فرو میره و می شکند.
4.    کابینت ام دی اف ارزان هستش، که اونم نمیشه گفت ارزان هستش، نسبت به زیبایی، جذابیت، دوامی که داره، نسبت به متریال های مثل کابینت چوبی، هایکلیاف، ممبران، فرامید، انزو ارزانتر هستش.

کابینت ارزان بدون دستگیره
کابینت ارزان بدون دستگیره

قیمت کابینت آشپزخانه ارزان

چون بازار ثبات ندارد، نمی توانم الان اینجا قیمت بنویسم، چون ممکن است موقع تماس، چند وقت از نوشتن این مطلب بگذرد و قیمت ها کاهش یا افزایش داشته باشند و نمی خواهم چیزی که اینجا نوشتم با چیزی که پای تلفن می گویم، مغایرت داشته باشد و دید مشتری نسبت به تیم بد شود، برای همین هم قیمت نمیدم. برای دریافت قیمت می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

09122478354 – 09360981215

نمونه مدل های کابینت آشپزخانه ارزان

کابینت ارزان با دیزاین شیک
کابینت ارزان با دیزاین شیک
طراحی جذاب کابینت ارزان قیمت
طراحی جذاب کابینت ارزان قیمت
طراحی کابینت ارزان قیمت زمینی
طراحی کابینت ارزان قیمت زمینی
کابینت شیک و جذاب با قیمت ارزان
کابینت شیک و جذاب با قیمت ارزان
کابینت فلزی ارزان قیمت
کابینت فلزی ارزان قیمت
کابینت فلزی ارزان با رنگ زرد
کابینت فلزی ارزان با رنگ زرد
کابینت فلزی ارزان با رنگ آبی
کابینت فلزی ارزان با رنگ آبی
کابینت فلزی ارزان با رنگ کرم
کابینت فلزی ارزان با رنگ کرم
کابینت فلزی با رنگ زرد
کابینت فلزی با رنگ زرد
کابینت ام دی اف با اپن شیک و جذاب
کابینت ام دی اف با اپن شیک و جذاب

چطور می توانم کابینت ارزان قیمت سفارش بدهم؟

1.  از متریال های ارزان قیمت در ساخت کابینت استفاده شود و کیفیت مهم نباشد.
2.  سفارش کابینت پیش ساخته یا کابینت آماده که طراحی آن انجام شده و فقط می توانید به همان شکل دیزاین آشپزخانه را بچینید.
3. کابینت دست دوم بخرید.
4. می توانید از بخش هایی صرفه نظر کنید. مثلاً یک طرف دیوار را کابینت کنید. فقط کابینت زمینی سفارش دهید. یا بخشی از فضا را خالی بگذارید.

کابینت ارزان سبک مدرن
کابینت ارزان سبک مدرن

انواع کابینت آشپزخانه ارزان

کابینت ارزان کابینتی است که یا ورق هایی که برای ساخت آن استفاده می شود، ارزان است و یا متراژ آشپزخانه کوچک است و ورق کم می برد.

کابینت بازاری آماده

کابینت بازاری آماده، کابینتی است حاضر و آماده که در سایت های مختلف و در بازار در اندازه ها، طرح ها و رنگ های مختلف به فروش می رسد. حالا یا خودتان یا یک تکنسین کار حرفه ای، نصب کابینت آماده بازاری را انجام می دهد و در قبال نصب هم یک هزینه ای دریافت می کند.

البته بعضی از فروشنده های کابینت آماده بازاری، خودشان تکنسین نصب دارند و در زمان فروش به مشتری می گویند و اگر مشتری تمایل داشت، می تواند کار را به آنها بسپارد.

کابینت ارزان قیمت بازاری
کابینت ارزان قیمت بازاری

کابینت لترون ارزان

یکی از آشناها، به من گفت کابینت ام دی اف سفارش داده و وقتی رفتم خونه دیدم چند تا از باکس بندی های کابینت زمینی از ورق لترون ساخته شده، این هم یکی دیگر از تجربیات من که مشتری فکر می کرده کابینت ام دی اف ارزان سفارش داده، در صورتی که نصف کار با لترون ساخته شده بود.

لترون نوعی روکش کاغذی است، که دارای طرح هایی دقیقاً مشابه طرح های کابینت ام دی اف می باشد و با آن مو نمی زند. اگر وارد نباشید فکر می کنید همان ام دی اف است. مغزی روکش لترون هم از فشرده سازی مواد مصنوعی است. این مدل از کابینت هم با توجه به سلیقه و نوع نگهداری افراد، می تواند چند سالی مورد استفاده قرار بگیرد، اما در مقابل رطوبت کاملاً ضعیف است، سریع متورم می شود و به اصطلاح باد می کند، اما خب قیمت مناسبی دارد.

کابینت آشپزخانه با روکش طرح دار
کابینت آشپزخانه با روکش طرح دار

کابینت فلزی ارزان

کابینت فلزی اسمش روشه. جنس از نوع فلز هستش. خیلی ضعیفه، سریع فرو می رود. له می شود و اگر مدام در مقابل رطوبت باشد، زنگ می زند و پوسیده می شود و براده های پوسیدگی دائماً روی زمین می ریزد. اما خب خیلی ها هنوز هم کابینت فلزی را ترجیح می دهند.

من از بعضی از خانم های وسواس که می پرسم، می گویند کابینت فلزی قابل شستشو است، شلنگ را می بندند و کاملاً می شویند. قافل از اینکه چند وقت دیگر پوسیده می شود. بعد به آنها این موضوع را می گویم و در جواب پاسخ می دهند، سریع خشک می کنیم.

کابینت فلزی ارزان با رنگ نارنجی
کابینت فلزی ارزان با رنگ نارنجی

کابینت فلزی با در ب ام دی اف ارزان

اگر دوست دارید کابینت ام دی اف سفارش دهید، اما هزینه ی سفارش ندارید، می توانید یک خلاقیت ترکیبی بکار ببرید. بدنه کابینت را از فلز سفارش دهید، درب ها از نوع ام دی اف باشد. در این صورت با یک تیر دو نشان زده اید، هم کابینتی با ظاهر ام دی اف دارید و هم قیمت ارزانتر تمام می شود.

کابینت فلزی با درب ام دی اف
کابینت فلزی با درب ام دی اف و هایگلاس

کابینت ملامینه ارزان

کابینت ملامینه دقیقاً طرح ها و رنگ های کابینت ام دی اف را دارد. کابینت ملامینه از فشرده سازی خرده چوبها، کاغذ، چسب و رزین ساخته می شود و سپس بر روی آن روکش های کاغذی ملامینه کشیده می شود. طراحی با این کابینت می تواند، جذابیتی همچون کابینت ام دی اف داشته باشد، اما با قیمت ارزانتر.

کابینت ارزان با روکش ملامینه
کابینت ارزان با روکش ملامینه

کابینت ارزان دست دوم

حالا اگر شما دوست داشته باشید کابینتی از نوع کابینت هایگلاس، کابینت ممبران یا کابینت چوبی داشته باشید، اما توانایی خرید و سفارش آنها را نداشته باشید، می توانید کابینت های دست دوم یا همان کابینت استوک ارزان بخرید.

بعضی از کابینت سازها نیز کابینت استوک دارند. مثلاً مشتری کابینت آشپزخانه جدید سفارش داده و کابینت آشپزخانه قدیمی یا کهنه ی خود را می فروشد.

کابینت ارزان دست دوم
کابینت ارزان دست دوم

کابینت ام دی اف ارزان

اگر مساحت آشپزخانه شما کوچک است، قطعاً کابینت کردن فضای کوچک نیاز به هزینه ی کمی دارد. اگر نمی خواهید هزینه ی زیادی برای سفارش کابینت بدهید و اگر کابینت با روکش و مغزی ام دی اف می خواهید، می توانید بخشی از فضای آشپزخانه را کابینت کنید.

کابینت ام دی اف با قیمت ارزان
کابینت ام دی اف با قیمت ارزان

کابینت هایگلاس ارزان

اگر می خواهید از کابینت هایگلاس استفاده کنید، روکش هایگلاس کمی گرانتر از ام دی اف است، اما می توانید به صورت ترکیبی کار کنید تا قیمت ارزانتر شود.

کابینت هایگلاس با قیمت ارزان
کابینت هایگلاس با قیمت ارزان

کابینت فرامید ارزان

فرامید هم نوعی ورق شبیه به ام دی اف با میزان برجستگی بیشتر است که اگر با متراژ کم استفاده شود، می تواند به عنوان یک کابینت خارق العاده و شیک به نمایش گذاشته شود.

کابینت ام دی اف و فرامید ترکیبی
کابینت ام دی اف و فرامید ترکیبی

کابینت ارزان با روکش ممبران

کابینت ممبران نسبت به کابینت ام دی اف و کابینت هایگلاس گرانتر است،اما اگر در ابعاد کوچک و با روکش هایی با کیفیت پایین اجرا شود، می تواند قیمت تمام شده ی کمتری داشته باشد.

کابینت ممبران ارزان
کابینت ممبران ارزان

نکته ی اساسی در سفارش کابینت ارزان که باید مورد توجه قرار بگیرد

دوستان، بعضی از کابینت سازها زمانی که می خواهند کابینتی بسازند که سود زیادی براشون نداره، چیکار می کنند؟ دور سینک ظرفشویی چون همیشه در معرض رطوبت و تورم هست، اگر با همان متریالی که کل کابینت با آن ساخته شده، اجرا شود، قطعاً به مرور زمان کوتاه، از بین می رود و مجبور به تعویض یا ترمیم آن هستید، میگم کوتاه مثل 5 یا 6 سال. دور کانتر سینک ظرفشویی حتماً باید از نوع پی وی سی و ضد آب باشد. به این نکته کاملاً توجه داشته باشید.

بعد کار دیگه ای برخی از همکاران انجام می دهند، این است که بخش هایی که در دسترس قرار نمی گیرند، مثلاً مابین اجاق گازها یا لباسشویی، آن تیکه را با استفاده از ورق لترون کار می کنند یا حتی خیلی از جاها دیدم نصفه کار می کنند.

بعضی از جاهای کابینت برای اینکه دوام خوبی داشته باشد، لازم است به صورت دوبل کار بشود. برای افزایش سود، بخش های دوبل به صورت تک ورق ساخته می شود و خیلی موارد دیگر هست که می توان جهت افزایش سود کابینت ساز، اجرا نکرد و مشتری اصلاً متوجه نمی شود.

اما خب کابینت سازی که واقعاً کارش درست است، اما بدلیل اینکه شما کابینت ارزان قیمت می خواهید، در صحبت با خود شما توافق می کند که از متریال های ارزان قیمت استفاده کند، اما کار را با کیفیت بالا ارائه می دهد، فقط متریال ارزان است که خودتان پذیرفته اید.

برای مثال ورق AGT ترکیه در حال حاضر در ایران بیشتر از ورق های دیگه معروف شده و به اصطلاح رو مده و کیفیت مطرحی داره، به همین دلیل هم قیمت بالاتری داره، حالا مشتری می خواهد کابینت ارزان قیمت سفارش دهد، از ورق های ام دی اف ایرانی استفاده می شود که آنها هم درجه بندی دارند و توسط برندهای مختلف با قیمت های متفاوت به بازار عرضه می شوند، بنابراین باز هم قیمت ها می تواند در خرید همین ورق ها هم متفاوت باشد.

طراحی کابینت ارزان با تم ترکیبی
طراحی کابینت ارزان با تم ترکیبی

ساخت کابینت آشپزخانه ارزان

ساخت کابینت ارزان اگر از نوع کابینت آماده بازاری باشد، در کارگاه ها ساخته و مونتاژ می شود و به صورت آماده خریداری می شود.

اگر بخواهید کابینت شما طرحی که خودتان می خواهید داشته باشد و بتوانید دکوراسیون آشپزخانه را به سلیقه ی خودتان بچینید، می توانید از کابینت سازهایی که کابینت فلزی یا کابینت ام دی اف اجرا می کنند، بخواهید یک کابینت حرفه ای ارزان قیمت برای شما بسازد.

مراحل ساخت کابینت ارزان

1.    اندازه برداری فضای آشپزخانه
2.    خرید متریال ها و خرد کردن آنها بر اساس اندازه
3.    مونتاژ باکس بندی های کابینت آشپزخانه ارزان
4.    انتقال باکس ها به محل نصب کابینت ارزان
5.    نصب کابینت ارزان دیواری
6.    نصب کابینت ارزان زمینی

کابینت ارزان با طرح روکش خاص
کابینت ارزان با طرح روکش خاص

نحوه نصب کابینت ارزان دیواری

ابتدا زیرسازی انجام می شود و اگر لازم بود از پایه ی نگهدارنده استفاده می شود تا تراز رعایت شود، سپس بدنه ی اصلی کابینت دیواری ارزان به کمک دریل و پیچ انجام می شود. بعد از اینکه بدنه نصب شد، قفسه بندی و باکس بندی داخلی قفسه ها انجام می شود و در نهایت لولاهای درب ها بسته شده و درب ها در جای خود محکم می شوند.

کابینت ارزان با مدل پلکانی و بدون دستگیره
کابینت ارزان با مدل پلکانی و بدون دستگیره

نحوه نصب کابینت ارزان زمینی

کابینت های ارزان قیمت معمولاً به صورت پایه دار اجرا می شوند. کیفیت پایه نیز خیلی مهم است، چون در این مدل کابینت ها پایه ها کاملاً در مقابل چشم هستند، اگر از پایه های بی کیفیت استفاده شود، به مرور زمان پایه ها زنگ می زنند و رنگ آنها می رود و پوسیده شده و خرده های حاصل از پوسیدگی زمین را کثیف می کنند.

پس از اینکه پایه ها نصب شد، کابینت ها به دیوار پیچ می شوند. سپس صفحه ی کابینت که می تواند فلزی یا از نوع پی وی سی باشد، نصب می شود. در این مرحله، دستگیره ها، ریل کشوها و لولاها بسته می شود و سپس درب ها و کشوها سر جاشان قرار می گیرند.

کابینت ارزان هایگلاس با دو رنگ ترکیبی
کابینت ارزان هایگلاس با دو رنگ ترکیبی

کابینت ارزان با دستگیره

در این روش، روی درب ها و کشوها دستگیره هایی از نوع فلز یا چوب سوار می شود.

کابینت ارزان با دستگیره های بلند
کابینت ارزان با دستگیره های بلند

کابینت ارزان بدون دستگیره

در این روش از دستگیره استفاده نمی شود و به همین علت پول خرید دستگیره نیز در جیب تان می ماند. درب ها در این روش به صورت مگنتی یعنی با فشار یا هل دادن و کشیدن باز و بسته می شوند.

کابینت ارزان با پایه

اکثریت کابینت های ارزان به صورت پایه دار سفارش داده می شوند، مخصوصاً کابینت های آماده بازاری همه دارای پایه هستند، کابینت های لترون، ام دی اف یا ملامینه نیز به صورت پایه دار قابل اجرا هستند.

کابینت ارزان بدون پایه

این روزها که کابینت مدرن مد شده، همه به دنبال حذف پایه از نمای کابینت آشپزخانه هستند، به همین دلیل ترجیح می دهند از یک پاخور برای مخفی کردن پایه ها استفاده کنند.

کابینت ارزان بدون پایه
کابینت ارزان بدون پایه

تجهیزات کابینت ارزان قیمت

  • بدنه ی کابینت دیواری
  • بدنه ی کابینت زمینی
  • صفحه ی کابینت
  • پایه
  • دستگیره
  • لولا
  • جک
  • ریل
کابینت ارزان با روکش چوب
کابینت ارزان با روکش چوب

سوالات متداول

آیا کابینت ارزان بی کیفیت است؟

نه، نمیشه گفت همه ی کابینت های ارزان بی کیفیت هستند، بلکه متریالی که با آن ساخته می شود، نسبت به دیگر متریال ها ارزان تر هستند.

صفحه در کابینت آماده بازاری چگونه است؟

صفحه نیز دقیقاً از جنس کابینت است و نوع روکشی که بر روی آن کشیده شده یا از نوع روکش بدنه است یا با یک طرح و رنگ متفاوت دیگر.

آیا کابینت ارزان قابلیت نورپردازی یا نور مخفی دارد؟

بله قطعاً. طراحی و دیزاین کابینت ارزان با استفاده از نرم افزار انجام می شود و شما می توانید از نور مخفی در باکس ها استفاده کنید.

طراحی کابینت ارزان چگونه انجام می شود؟

معمولاً برای کاهش هزینه ها می توانید از هزینه ی طراحی صرف نظر کنید و کار را به خود کابینت ساز بسپارید. در صورتی که بخواهید طرح ترسیم شود، گروه دکومنش اگر قرارداد ببندد، هزینه ی طراحی نمی گیرد، اما اگر بخواهید فقط صرفاً طرح داشته باشید و کار را به گروه دیگری محول کنید، هزینه طراحی گرفته می شود.