راهنمای مطالعه

آشپزخانه بخشی مهم از فضای منزل است که برای راحت بودن کدبانوی خانه می بایست در چیدمان آن دقت عمل به خرج داده شود تا خانم ها هنگام آشپزی یا انجام کارهای روزمره مرتبط با کارهای خانه راحت باشند و خستگی را کمتر حس کنند و با لذت به عمل آشپزی و جمع و جور کردن فضای آن بپردازند.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهمترین بخش های یک خانه بویژه برای بانوان به حساب می آید . چون خانم ها بیشترین تایم خود را در داخل آشپزخانه جهت پخت و پز و شستشو به سر می برند، لازم است دکور آشپزخانه به صورتی شیک و زیبا طراحی شود تا حس راحتی و آرامش را برای ساکنین خانه بویژه خانم ها فراهم کند.

دکوراسیون آشپزخانه خیلی مهم است و می بایست چیدمان دکوراسیون آشپزخانه طوری باشد که کدبانوی خانه بتواند هم کلیه وسایل را در فضایی مخفی جای دهد و هم اینکه دسترسی سریع به ابزارهای پخت و پز داشته باشد.

ابزارها و لوازم خانگی مثل یخچال، لباسشویی، اجاق گاز، هود، سینک ظرفشویی، آبچکان، قالیچه و کابینت آشپزخانه، دکوراسیون داخل آشپزخانه را تکمیل می کنند.

اگر هم آشپزخانه دارای محیطی بزرگ است می توان میز غذاخوری را نیز در داخل آشپزخانه چید تا امکان آوردن تجهیزات غذاخوری به پای میز راحت تر باشد.

کابینت آشپزخانه سبب می شود لوازم آشپزخانه، به صورتی مرتب و منظم در کنار هم قرار بگیرند وعلاوه بر مرتب بودن آشپزخانه، سبب زیبایی و لوکس بودن آشپزخانه و محیط آشپزی می شود.

کابینت ترکیبی فرامید و هایگلاس با اپن شیک
کابینت ترکیبی فرامید و هایگلاس با اپن شیک
دکوراسیون آشپزخانه ام دی اف با دستگیره های بزرگ
دکوراسیون آشپزخانه ام دی اف با دستگیره های بزرگ
کابینت شیک چوبی با تم سفید
کابینت شیک چوبی با تم سفید

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

طراحی دکوراسیون داخل آشپزخانه در ابتدا توسط کابینت ساز و مهندس معمار و طراح دکوراسیون داخلی بر روی کاغذ اعمال می شود و سپس طرح کلی به صورت سه بعدی با استفاده از نرم افزار تری دی مکس ترسیم شده و به مشتری نشان داده می شود.

مشتری در مرحله ی طراحی به راحتی می تواند آن چرا که قرار است به عنوان دکوراسیون در فضای آشپزخانه چیده شود را ببیند و در صورت دلخواه پیشنهادات، انتقادات و یا ایده های جدید خود را بیان نماید.

مهمترین منبع و ابزار برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه، کابینت است . در واقع کابینت آشپزخانه یکی از ابزارهایی است که علاوه بر زیبایی و جذاب بودن محیط آشپزی، سبب چیدمان وسایل آشپزخانه به صورتی شیک و مرتب می شود.

تصور آشپزخانه بدون کابینت برای خانم ها همچون کابوس است . کابینت آشپزخانه بخشی جداناپذیر از معماری و دکوراسیون داخل منزل محسوب می شود.

کابینت آشپزخانه ساده با ام دی اف
کابینت آشپزخانه ساده با ام دی اف

 

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

در گذشته اکثریت آشپزخانه های ایرانی دارای کابینت فلزی بودند . با ورود ام دی اف به بازار کار کابینت سازی، کم کم کابینت های فلزی جای خودشان را به کابینت های ام دی اف دادند.

با وجود مدل های زیادی که برای سفارش کابینت آشپزخانه مثل کابینت آشپزخانه هایگلاس، کابینت چوبی، کابنیت پی وی سی، کابینت ممبران، کابینت هایکلاف، کابینت فرامید و دیگر موارد، وجود دارد هنوز هم در کشور ما کابینت ام دی اف به شکل مات و براق بیشترین سفارش را از سوی سفارش دهندگان به خود اختصاص داده است.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

امروزه اکثریت کابینت سازها قبل از شروع به ساخت کابینت، یک طرح سه بعدی از اجرای نهایی کار به کارفرما نشان می دهند . این طرح توسط طراح کابینت آشپزخانه و با استفاده از نرم افزار تری دی مکس طراحی می شود.

طراحی کابینت آشپزخانه این امکان را فراهم می کند که سفارش دهنده قبل از ساخت کابینت آشپزخانه بتواند شمای کلی از آن را ببیند و اگر پسند نکرد یا اینکه تمایل داشت بخشی را تغییر، حذف و یا اضافه کند، در این مرحله می تواند به راحتی این کار را انجام دهد.

کابینت آشپزخانه فلزی با صفحه قهوه ای
کابینت آشپزخانه فلزی با صفحه قهوه ای

 

دکوراسیون آشپزخانه غربی

طراحی دکوراسیون های آشپزخانه های غربی معمولاً خلوت و چیدمان منظمی دارد . هیچ گونه ابزار آشپزی مثل آبمیوه گیری، چرخ گوشت، گوشت کوب برقی و دیگر موارد، برعکس آشپزخانه های ایرانی بر روی صفحه کابینت زمینی چیده نمی شود و در داخل باکس ها قرار می گیرند.

بیشتر از کابینت آشپزخانه چوبی به صورت کلاسیک و مدرن برای چیدمان فضای آشپزخانه استفاده می شود و معمولاً فر و گاز توکار، سینگ ظرفشویی در وسط آشپزخانه در در درون میز اپن قرار می گیرد.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه غربی
دکوراسیون داخلی آشپزخانه غربی

 

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

آشپزخانه های مدرن معمولاً طوری طراحی می شوند که اپن به صورت جزیره ای در وسط آشپزخانه قرار می گیرد . سینک ظرفشویی یا اجاق پخت پز در داخل اپن جاسازی می شود.

از فر تو کار برای کابینت استفاده می شود . کابینت ها به صورت بلند و کشیده و بدون دستگیره ساخته می شوند . طراحی کابینت آشپزخانه مدرن به این شکل است که همه چیز طبق یک نظم دقیق در کنار هم قرار بگیرند و هیچ چیز اضافی به چشم نخورد.

کابینت آشپزخانه مدرن
کابینت آشپزخانه مدرن
کابینت آشپزخانه مدرن کوچک
کابینت آشپزخانه مدرن کوچک

 

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

در این روش بیشتر از متریال چوب، کابینت ها ساخته می شوند . فضا نسبت به مدل مدرن کمی شلوغ تر است و باکس های بدون درب یا دکوری  زیاد به چشم می خورد.

نورپردازی کابینت بخشی از زیبایی کار است و گاهی نیز از کتابخانه، آکواریوم، اپن مدل شومینه ای و دیگر موارد در بخشی از ساختار کابینت استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک
دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک

 

چیدمان دکوراسیون آشپزخانه

در کابینت سازی یک اصطلاح به نام مثلث دسترسی که شامل سینک، اجاق و یخچال می باشد، می بایست رعایت شود تا همه چیز در آن واحد در دسترس کدبانوی خانه قرار بگیرد.

اگر چیدمان آشپزخانه طوری طراحی شود که دارای باکس های زیادی جهت جای دادن وسایل و ابزارها باشد، بهتر است.

دکوراسیون آشپزخانه چوبی
دکوراسیون آشپزخانه چوبی

 

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

آشپزخانه های کوچک می بایست دارای کابینتی باشند که باکس زیادی داشته باشد تا بتوان بهینه ترین استفاده را از آن برد . بهتر است بخش اپن آشپزخانه های کوچک نیز به شکل یونیت طراحی شود تا بتوان از قسمتی که رو به آشپزخانه است به عنوان یک یونیت کامل برای جاسازی وسایل استفاده کرد.

بهتر است نوع کابینتی که برای آشپزخانه های کوچک انتخاب می کنید از نوع کابینت های کمدی و بلند باشد و تا سقف طراحی شود تا جای بیشتری برای استفاده داشته باشید.

کابینت آشپزخانه فلزی با دستگیره
کابینت آشپزخانه فلزی با دستگیره

 

دکوراسیون آشپزخانه بزرگ

این آشپزخانه ها جادار هستند و هر گونه طرح و افکت را می توانید بر روی آن پیاده کنید . اپن آشپزخانه های بزرگ معمولاً به صورت جزیره ای است.

اگر هم آشپزخانه خیلی بزرگ باشد از یک طرف اپن استفاده می شود و یک جزیره نیز در وسط ساخته می شود . تعداد قفسه ها، باکس ها و کشوها در کابینت آشپزخانه های بزرگ زیاد است و به راحتی می توان هر گونه طرح را بر روی آن اجرا و پیاده سازی کرد.

دکوراسیون آشپزخانه بزرگ
دکوراسیون آشپزخانه بزرگ با اپن جزیره ای شیک

 

اپن در دکوراسیون آشپزخانه

اپن بخشی از آشپزخانه است که بین فضای اتاق و آشپزی پارتیشن بندی می کند و این دو فضا را از یکدیگر تفکیک می کند . اپن در آشپزخانه به شکل یک طرف اپن، دو طرف اپن و یا اپن وسط به شکل جزیره قابل اجرا است.

اپن ممبران یکی از شیک ترین اپن های مدل جزیره است و بدلیل سر ستون هایی که می توان بر روی جزیره ممبران اجرا کرد نسبت به اپن جزیره ام دی اف یا هایگلاس بسیار شیک تر است و زیباتر جلوه می کند.

اپن در دکوراسیون آشپزخانه

 

مدل آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

مدل آشپزخانه تاثیر زیادی در نوع طراحی و دکوراسیون آشپزخانه و کابینت آن دارد . اگر آشپزخانه دارای درب و پنجره نباشد و به صورت تمام دیوار باشد، یک طراحی و دکوراسیون جذابی را می توان برای آن اجرا کرد.

وجود درب یا پنجره در آشپزخانه باعث می شود که نتوان برای آن بخش کابینت ساخت و همین عامل سبب تکه شدن کابینت ها می شود . البته می توان با نصب یک پرده زیبا این مشکل را برطرف کرد.

به هر حال آشپزخانه هایی که تمام دیوار هستند و می توان کل چهار طرف آن را  با استفاده از کابینت پوشاند شیک تر و جذاب تر از آشپزخانه هایی خواهد بود که دارای درب و پنجره هستند.

کابینت آشپزخانه ام دی اف کنفی
کابینت آشپزخانه ام دی اف کنفی

 

بازسازی دکوراسیون آشپزخانه

ساختار آشپزخانه در همان بدو طراحی و ساخت می بایست به گونه ای باشد که امکانات رفاهی و راحتی را برای خانم ها فراهم کند.

در صورتی که خانه را تازه خریداری کرده اید و از دکور آن خوشتان نمی آید یا اینکه سازه شما کهنه شده و می خواهید به طور کل فضای آشپزخانه را عوض کنید، لازم است بازسازی کلی و یا جزئی انجام دهید.

کابینت سازی یکی از عواملی که سبب می شود شما خواه ناخواه مدل آشپزخانه خود را مورد بازسازی قرار دهید.

برای مثال لوله های تاسیساتی ممکن است در قسمت هایی پیاده سازی شده باشد که در مدل طراحی شده کابینت شما جای نادرست است . لازم است برای سفارش کابینت جدید جای لوله های تاسیساتی را تعویض کنید.

اگر هم تمایل دارید کل آشپزخانه را مورد تعویض قرار دهید یا جای آن را عوض کنید، باز هم نیاز به کلی هزینه جهت بازسازی دارد.

کابینت آشپزخانه چوبی با باکس های ویترینی
کابینت آشپزخانه چوبی با باکس های ویترینی

 

نقش طراح معمار و کابینت ساز در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

معمار کسی است که طراحی و دکوراسیون کلی یک فضا را به عهده دارد . زمانی که یک زمین ساخته می شود در ابتدا معمار و نقشه کش طرح کلی و طراحی بخش های جزئی را انجام می دهد.

در این مرحله لازم است دقت کافی به عمل آید تا یک محیط رفاهی و توام با آرامش برای کسانی که قرار است در خانه ساخته شده ساکن شوند، فراهم بشود.

در صورتی که معمار یک طرح نامناسب برای دکوراسیون داخلی منزل طراحی کرده باشد ساکنین خانه راضی نخواهند بود و سعی در بازسازی طرح خواهند داشت.

بازسازی آشپزخانه معمولاً زمانی انجام می شود که افراد بخواهند دیزاین کابینت آشپزخانه یا مکان آن را عوض کنند و طرحی جدید را جایگزین نمایند.

کابینت ساز کیست؟

کابینت ساز کسی است که با توجه به طرحی که مشتری می خواهد دکوراسیون آشپزخانه را عوض می کند و در صورت نیاز جای انشعاباتی مثل گاز، برق و آب تعویض می شود.

سرامیک نیز یکی از بخش های مهم در دکوراسیون آشپزخانه است که یا به صورت کامل تعویض می شود و یا با استفاده از چسب سرامیک ها بر روی دیوار نصب می شوند.

طراح کابینت ساز می بایست طراحی را به گونه ای انجام دهد که دسترسی سریع، جادار بودن، شیک بودن و انعکاس نور را برای فضای آشپزخانه فراهم کند.

نقش کابینت ساز با توجه به نوع طرحی که ارائه می دهد و متریالهایی که در ساخت بکار می برد در زیبایی بیشتر دکور آشپزخانه بسیار مهم است.

دکوراسیون آشپزخانه با تم ترکیبی
دکوراسیون آشپزخانه با تم ترکیبی

 

نکاتی قابل توجه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

نکات زیادی هستند که سبب می شوند آشپزخانه به شکلی زیبا و جذاب اجرا و پیاده سازی شود.

1. رعایت مثلث طراحی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه برای دسترسی سریعتر به اشیاء

یخچال، سینک و گاز جزء بخش هایی هستند که یک کدبانو در آشپزخانه بیشتر با آنها سر و کار دارد . دسترسی سریع و آسان به این سه مقوله امکان راحتی شستشو و پخت پز را فراهم می کند.

کابینت آشپزخانه با طراحی شیک و جذاب
کابینت آشپزخانه با طراحی شیک و جذاب

 

2. مراجعه به یک کابینت ساز حرفه ای

کابینت سازها همگی ساخت کابینت را آموزش دیده اند و می توانند نوعی از آن را در آشپزخانه شما اجرا کنند . نکته ای که هنگام سفارش کابینت باید مورد توجه قرار دهید، این است که به یک کابینت ساز حرفه ای که کلیه متریالهای با کیفیت را برای آشپزخانه شما می خرد، مراجعه کنید.

شاید برای شما هم پیش آمده است که می خواهید کابینت سفارش دهید، به چند کابینت ساز مراجعه کرده اید و هر کدام قیمت های متفاوتی را ارائه کرده اند.

گمان نکنید که این تفاوت قیمت ها به دلیل گران کار کردن کابینت ساز است بلکه افزایش قیمت به دلیل استفاده از متریال های با کیفیت تر و بادوام تر برای ساخت است .

هر چه متریال ها از نوع اصل باشد و ساخت کابینت به صورت اصولی و بدون خطا در کار اجرا شود به همان میزان نرخ کار افزایش می یابد.

کابینت آشپزخانه ام دی اف با طراحی شیک
کابینت آشپزخانه ام دی اف با طراحی شیک

 

3. اجرای سقف کاذب در آشپزخانه

سقف کاذب یکی از کارهایی است که زیبایی آشپزخانه را دو چندان می کند . سقف کاذب و استفاده از چراغ های رنگی زیبا در سقف می تواند نورپردازی و جلوه بصری زیبایی را برای آشپزخانه فراهم کند.

سقف کاذب در دکوراسیون آشپزخانه
سقف کاذب در دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون داخلی مدرن برای آشپزخانه
دکوراسیون داخلی مدرن برای آشپزخانه

 

4. آرگ اپن در دکوراسیون آشپزخانه

آرگ اپن می تواند ضایعاتی که در سقف آشپزخانه وجود دارد را به شکلی زیبا پوشش دهد.

آرگ اپن شیک و جذاب
آرگ اپن شیک و جذاب

 

5. استفاده از گل در دکوراسیون آشپزخانه

قرار دادن گل و گلدان های مصنوعی یا طبیعی در بخش هایی خالی از آشپزخانه می تواند نمایی زیبا را به نمایش بگذارد.

استفاده از گل و گلدان در دکوراسیون آشپزخانه
استفاده از گل و گلدان در دکوراسیون آشپزخانه

 

6. اپن در دکوراسیون آشپزخانه

اپن های جزیره ای فضای آشپزخانه را باکلاس تر و مدرن تر جلوه می دهند و می توانند به عنوان یک میز در آشپزخانه مورد استفاده قرار بگیرند.

اپن جزیره ای شیک با تمای جذاب
اپن جزیره ای شیک با تمای جذاب
اپن بزرگ درآشپزخانه
اپن بزرگ درآشپزخانه

 

7. استفاده از لامپ یا لوستر مناسب در دکوراسیون آشپزخانه

برای آشپزخانه می توان از لامپ های دو تایی یا سه تایی تزئینی یا لوسترهای مخصوص آشپزخانه استفاده کرد.

8. سرامیک در دکوراسیون آشپزخانه

سرامیک هم در کف و هم در دیواره ها قابل اجراست . سرامیک آشپزخانه اگر سفید انتخاب شود می تواند باعث دلباز شدن فضا و بزرگی آن شود و نور آشپزخانه را منعکس کند.

استفاده از سرامیک های تیره فضا را دلگیر و کدر نشان میدهند . جدیداً از سرامیک های بین کابینتی در طرح ها و رنگ های مختلفی استفاده می شود . رنگ طلایی و نقره ای بیشترین طرح و طرفدار را دارد.

کف سرامیکی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه
کف سرامیکی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

9. کف در دکوراسیون آشپزخانه

کف آشپزخانه می تواند با استفاده از سرامیک، سنگ و پارکت طراحی شود . تمیز کردن سرامیک نسبت به پارکت راحت تر است و طرفداران بیشتری دارد.

 دکوراسیون آشپزخانه بزرگ با کف پارکت
 دکوراسیون آشپزخانه بزرگ با کف پارکت

 

10. قرار دادن باکس در کابینت آشپزخانه

می توان باکس هایی را در کابینت به صورت بدون درب یا شلف های طرح دار ایجاد کرد و در این باکس ها اشیاء دکوری، گلدان های طبیعی و مصنوعی و دیگر موارد تزئیناتی را چید.

باکس بندی در کابینت آشپزخانه
باکس بندی در کابینت آشپزخانه
شلف طرح دار در دکوراسیون داخلی آشپزخانه
شلف طرح دار در دکوراسیون داخلی آشپزخانه
کابینت آشپزخانه با شلف نور مخفی
کابینت آشپزخانه با شلف نور مخفی

 

11. رنگ در دکوراسیون آشپزخانه و کابینت سازی

رعایت کنتراست رنگی در بین اشیاء در دکوراسیون می تواند جلوه بصری مناسبی را برای فضای آشپزخانه فراهم کند . رنگ سفید بیشترین طرفدار را در ساخت کابینت و رنگ دیوارها و انتخاب سرامیک دارد و قابل ترکیب با کلیه رنگ های دلخواه مشتریان است.

ترکیب رنگ سفید و طلایی، سفید و نقره ای یا متالیک از پرطرفدارترین رنگ هاست . بعضی ها ترجیح می دهند کابینت هایی با رنگ و طرح چوب را سفارش دهند . بعضی ها هم رنگ هایی مثل زرد، سبز، آبی، بنفش و قرمز را ترجیح می دهند.

انواع مدل کابینت آشپزخانه در رنگ های مختلف

رنگ زرد در دکوراسیون داخلی آشپزخانه
رنگ زرد در دکوراسیون داخلی آشپزخانه
دکوراسیون داخلی آشپزخانه با تم رنگی نارنجی و مشکی
دکوراسیون داخلی آشپزخانه با تم رنگی نارنجی و مشکی
دکوراسیون داخلی آشپزخانه با تم رنگ تیره و سفید
دکوراسیون داخلی آشپزخانه با تم رنگ تیره و سفید
دکوراسیون آشپزخانه با تم چوبی
دکوراسیون آشپزخانه با تم چوبی
دکوراسیون آشپزخانه با تم رنگی سفید
دکوراسیون آشپزخانه با تم رنگی سفید
دکوراسیون داخل آشپزخانه با رنگ فندوقی
دکوراسیون داخل آشپزخانه با رنگ فندوقی
کابینت آشپزخانه با تم آبی
کابینت آشپزخانه با تم آبی
دکوراسیون آشپزخانه با تم مشکی
دکوراسیون آشپزخانه با تم مشکی
کابینت آشپزخانه با تم نارنجی
کابینت آشپزخانه با تم نارنجی
رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی آشپزخانه
رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی آشپزخانه
کابینت آشپزخانه با تم سبز
کابینت آشپزخانه با تم سبز
کابینت جذاب با تم آبی
کابینت جذاب با تم آبی
کابینت آشپزخانه با تم کرم
کابینت آشپزخانه با تم کرم
کابینت ساده با تم سفید و صفحه چوبی
کابینت ساده با تم سفید و صفحه چوبی

 

12. استفاده از کشوها در دکوراسیون آشپزخانه

کشوها فضایی برای ذخیره سازی ابزارهایی مثل قیچی، چاقو، قاشق، چنگال، دستمال، دستگیره، دم کن، سفره، زیرسفره و دیگر موارد هستند . وجود سه یا شش کشو در بخش هایی از کابینت می تواند کارساز باشد و زیبایی را نیز به همراه داشته باشد .

باکس های کشویی در کابینت آشپزخانه
باکس های کشویی در کابینت آشپزخانه

 

13. لوازم برقی در دکوراسیون آشپزخانه

هنگام ساخت کابینت بهتر است از باکس هایی جهت جای دادن وسایل برقی مثل ساندویج ساز، قهوه ساز، گوشت کوب برقی، چای ساز، آبمیوه گیری و دیگر بساط غذاسازی استفاده کرد.

کابینت های مدل غربی معمولاً جایی برای این ابزارها در نظر می گیرند و هیچ یک از این ابزارها در بیرون از کابینت و در مقابل چشم قرار نمی گیرند.

در کشور ما معمولاً این ابزارها بر روی صفحه کابینت زمینی قرار می گیرند . این کار باعث می شود که این ابزارها در معرض افتادن قرار بگیرند و به دلیل پخت و پز کثیف و روغنی شوند.

دکوراسیون آشپزخانه چوبی با دو تم رنگی
دکوراسیون آشپزخانه چوبی با دو تم رنگی

 

14. کابینت گوشه ای در دکوراسیون آشپزخانه

هر آشپزخانه دارای کنج و گوشه است . کابینت ساز حرفه ای می تواند طوری دکوراسیون آشپزخانه را بچیند که از این گوشه ها بهینه ترین استفاده را نماید.

اجرای مدل کابینت منحنی می تواند کنج ها را به صورتی زیبا بپوشاند و فضای پرت و اضافی را پنهان کند.

کابینت گوشه ای جذاب و مدرن
کابینت گوشه ای جذاب و مدرن

 

15. طراحی درب های کابینت آشپزخانه

درب ها می توانند به دو شکل با دستگیره و بدون دستگیره اجرا شوند . طرح بدون دستگیره جدیدتر است و طرفداران بیشتری دارد.

طراحی شیک و جذاب درب های کابینت آشپزخانه
طراحی شیک و جذاب درب های کابینت آشپزخانه

 

16. استفاده از مایکروویو و فر در داخل کابینت

زمانی که اجاق و فر به صورت جداگانه قرار میگیرند، نمی توان اطراف آنها را با استفاده از کابینت پوشش داد . همین امر باعث می شود کابینت شیک و زیبا به نظر نرسد.

در صورتی که اگر به صورت تو کار اجرا شوند و داخل کابینت جاسازی شوند، اطراف آنها توسط چوبی که کابینت ها با آن ساخته شده اند، پوشش داده می شود و زیبایی کار دو چندان می شود.

مایکرویو در کابینت آشپزخانه
مایکرویو در کابینت آشپزخانه

 

17. استفاده از سبد سوپرمارکت در دکوراسیون آشپزخانه

درج این سبد در داخل کابینت باعث می شود شما به راحتی بتوانید خوراکی های مدنظرتان را جهت دسترسی بهتر در داخل آنها بچینید.

کابینت آشپزخانه ترکیبی شیک و جذاب
کابینت آشپزخانه ترکیبی شیک و جذاب

 

18. میز غذا خوری در دکوراسیون آشپزخانه

 در صورتی که آشپزخانه دارای فضای بزرگی باشد با قرار دادن میز غذا خوری در داخل آشپزخانه، هم سالن پذیرایی کمتر کثیف می شود و هم اینکه می توان سریعتر و راحت تر به مواد خوراکی و ابزارهای شست و شو دسترسی پیدا کرد.

اپن میزی در دکوراسیون آشپزخانه
اپن میزی در دکوراسیون آشپزخانه
میز اپن بزرگ وسط دکوراسیون آشپزخانه
میز اپن بزرگ وسط دکوراسیون آشپزخانه
کابینت آشپزخانه ساده با میز کوچک
کابینت آشپزخانه ساده با میز کوچک

 

19. نورپردازی در دکوراسیون آشپزخانه

نور یکی از مواردی است که زیبایی خارق العاده ای را برای دکوراسیون آشپزخانه فراهم می کند و بر جذابیت آن می افزاید.

کابینت آشپزخانه همراه با نورپردازی
کابینت آشپزخانه همراه با نورپردازی
استفاده از چراغ های تزئیناتی در دکوراسیون آشپزخانه
استفاده از چراغ های تزئیناتی در دکوراسیون آشپزخانه
استفاده از لوستر های شیک در دکوراسیون آشپزخانه
استفاده از لوستر های شیک در دکوراسیون آشپزخانه

 

20. میز مخفی در دکوراسیون آشپزخانه

اگر آشپزخانه کوچکی دارید و به دلیل کوچکی آن نمی توانید میز در داخل آشپزخانه داشته باشید و تمایل به داشتن میز دارید، می توانید از کابینت ساز خود بخواهید یک میز مخفی برای شما بسازد.

میز مخفی در داخل کابینت جای می گیرد و همچون کشوها توسط ریل بیرون می آید و در صورت عدم نیاز دوباره به جای خود هل داده می شود.