کابینت یکی از ابزارهای پرکاربرد در فضای آشپزخانه است که سبب جمع و جور شدن فضا و ایجاد یک دکوراسیون شیک و جذاب برای آن می شود. یکی از تجهیزاتی که افراد به هنگام سفارش کابینت جدید یا بازسازی منزل به دنبال خرید آن هستند، بین کابینت است.

بین کابینت چیست؟

بین کابینت یک نوع دیوارپوش از جنس کاشی، سرامیک، سنگ یا چوب است که بین فضای کابینت زمینی و کابینت دیواری به اندازه 60 سانتی متر دور تا دور دکوراسیون آشپزخانه قرار می گیرد و جذابیت بیشتر را برای فضای آشپزخانه فراهم می کند.

اگر هنگام ساخت فضای آشپزخانه از دیوارپوش بین کابینتی هم استفاده نشود، باز هم امکان ایجاد یک نمای شیک با همان کاشی، سرامیک یا متریالی که کل دیوارهای آشپزخانه با آن پوشیده شده، فراهم است اما بین کابینت، در طرح ها و رنگ های خارق العاده ای اجرا می شود و زیبایی محیط را دوبرابر می کند.

بین کابینت جذاب با تم آبی و سفید
بین کابینت جذاب با تم آبی و سفید

بین کابینتی جدید

در سال های قبل در ساخت دکوراسیون داخل منزل چیزی به نام بین کابینتی وجود نداشت و فضای آشپزخانه از کف تا سقف دیوار به صورت یکدست با یک نوع متریال پوشانده می شد. امروزه، با مد شدن بین کابینی، در هنگام ساخت منازل، فضای آشپزخانه و آن قسمت بین کابینت دیواری و زمینی با بین کابینت های جذابی ساخته می شود و هر روز هم  بین کابینتی جدید روی مد می آید و طرح های جدید بین کابینی خارق العاده شیک را در ویترین تجهیزات مصالح ساختمانی مشاهده می کنیم.

بین کابینت با چوب
بین کابینت با چوب

قیمت بین کابینتی

با توجه به جنس متریال های دیوارپوش، بین کابینتی قیمت های مختلفی دارد. پرطرفدارترین مدل بین کابینتی جدید و مدرن نمای سرامیکی است که طرفداران زیادی را جذب کرده است.

بین کابینت آبی با رگه های سفید
بین کابینت آبی با رگه های سفید

انواع بین کابینتی

انواع مدل بین کابینت با تنوع طرح و رنگ بسیاری همراه است و می توان انواع بین کابینتی و قیمت آن را از نظر رنگ، سبک اجرا و متریال و مدلی که دارد، به چند دسته مختلف تقسیم کرد.

انواع مدل های بین کابینتی براساس سبک

سبک منازل و فضای آشپزخانه می تواند به شیوه های مختلف چیده شود که کاملاً سلیقه ای است.

بین کابینتی لاکچری

لغت لاکچری به معنای یه چیز شیک، پرزرق و برق و گران قیمت است. شاید آن کالا کیفیت نداشته باشد اما خب، به خاطر اینکه برچسب باکلاس بودن روی آن خورده، قیمت هم بالا حساب می شود. بین کابینت لاکچری هم مدلی از بین کابینتی است که ظاهر براق و پرزرق و برق دارد، طوری که وقتی به متریال نگاه می کنیم، شاید بدون توجه به جنس و کیفیت آن فقط به دلیل زیبایی خیره کننده ای که دارد، بگوییم واو، چقدر لوکس و لاکچری هست.

بین کابینت با طرح خاص
بین کابینت با طرح خاص

بین کابینتی مدرن

در انتخاب بین کابینت مدرن سعی می شود اصل سادگی و ظرافت در نظر گرفته شود و مبحثی بنام لوکس بودن معنایی ندارد. در انتخاب بین کابینت مدرن از طرح های ساده اما شیک استفاده می شود.

بین کابینت مدرن با طرح خاص
بین کابینت مدرن با طرح خاص

بین کابینتی کلاسیک

بین کابینت کلاسیک جزء دسته هایی است که براقیت، درخشندگی و شلوغی طرح در آن شدیداً مطرح است. فضای آشپزخانه، مدل کابینت آشپزخانه و مدل چیدمان فضا، همگی به سبک شلوغ است و می توان هر چیزی را در صحنه دکوراسیون داخلی چید.

بین کابینت کلاسیک با طرح های خطی
بین کابینت کلاسیک با طرح های خطی

بین کابینت نئوکلاسیک

در خرید بین کابینت نئوکلاسیک می توانید اعتدال را رعایت کنید و متریالی خریداری کنید که نه دارای طرح ساده ای باشد و نه طرح بسیار شلوغ داشته باشد و حد وسط را رعایت کند.

بین کابینت چوبی و مقاوم
بین کابینت چوبی و مقاوم

انواع بین کابینتی براساس رنگ

زمانی که یک متریال تولید می شود، تولیدکننده سعی دارد، از هر محصولی که تولید می کند، تنوع طرح و رنگ را اجرا کند.

رنگ یکی از عناصر مهم در دیدگاه ما انسانها نسبت به چیزی است که برای اولین بار می بینیم و آن می تواند حس خوشایند یا ناخوشایند را در ما انسانها ایجاد کند و همین مسئله باعث می شود هر انسانی سلیقه مخصوص به خود را داشته باشد.

مدل های بین کابینتی
مدل های بین کابینتی

بین کابینتی برای کابینت سفید

بین کابینتی برای کابینت سفید بهتر است در رنگی متضاد خریداری شود تا جذابیت و نمای بیشتری را در فضا به نمایش بگذارد.

بین کابینت سفید
بین کابینت سفید

بین کابینتی برای کابینت سفید طوسی

کابینت طوسی با دیوارپوش سفید جذاب تر است. همان طور که گفتم رنگ سلیقه ای است و نمی توان گفت رنگی زشت است. همه رنگ ها زیبا هستند اما ممکن است یک رنگی بر روی یک متریال خاص بشیند و یک رنگی بر روی همان متریال اصلاً زیبایی نداشته باشد.

بین کابینتی سفید

بین کابینت سفید مهمان اکثریت خانه های ایرانی از قدیم تا الان بوده و هست. بدلیل اینکه رنگ سفید به راحتی با هر رنگ تیره یا روشنی ست می شود، این رنگ به یک رنگ اسطوره در صنعت کابینت سازی تبدیل شده است. بین کابینت سفید به دو صورت بین کابینت سفید طرح دار و بین کابینت سفید بدون طرح یا ساده اجرا و پیاده سازی می شود.

بین کابینت سفید با طرح زیبا
بین کابینت سفید با طرح زیبا

بین کابینت سفید طلایی

یکی از ترکیب رنگ هایی که در سال های اخیر زیاد تولید و روانه بازار شد و توسط مشتریان زیادی خریداری شد، بین کابینت سفید طلایی است که ترکیب رنگ خارق العاده ای دارد.

بین کابینت طوسی

بین کابینت طوسی از رنگ هایی است که جذاب است اما توسط عده معدودی سفارش داده می شود.

بین کابینت طوسی
بین کابینت طوسی

بین کابینتی مشکی

کسانی که در دکوراسیون داخل منزل خود بخش اعظم فضا را با رنگ مشکی تزئین کرده اند و یا برای کابینت آشپزخانه رنگ سفید انتخاب کرده اند و به دنبال رنگی متضاد هستند، رنگ مشکی را انتخاب می کنند.

بین کابینت مشکی براق
بین کابینت مشکی براق

بین کابینتی مشکی رگه دار

بین کابینت مشکی رگه دار طوری طراحی می شود که بین طرح آن، از رگه ها یا طرح هایی استفاده شده است و ما به راحتی می توانیم مدل های مختلفی از آن را انتخاب کنیم.

سخن نهایی

بین کابینت متریالی است که بین کابینت زمینی و کابینت دیواری چسبانده می شود و می تواند در طرح ها و رنگ های مختلف و با متریال های متعدد اجرا و پیاده سازی شود.

سوالات متداول

اهمیت وجود بین کابینتی در فضای آشپزخانه چیست؟

بین کابینتی در دید مستقیم افراد قرار دارد و در واقع بخشی قابل توجهی از دکوراسیون آشپزخانه را اشغال می کند. بنابراین، بهتر است در انتخاب طرح آن دقت به خرج دهید و از طرح های جدید و جذابی که به تازگی وارد بازار شده استفااده کنید تا جذابیت بیشتری در فضای آشپزخانه حاکم شود.

آیا می توان بین کابینتی را بر روی دیوار چسباند؟

بله، کسانی که تمایلی ندارند متریال قبلی را که بر روی دیوار آشپزخانه چسبیده است، بردارند و نمی خواهند دستی در ظاهر دیوار آشپزخانه ببرند، می توانند با چسباندن بین کابینتی بر روی متریال قبلی دیوار آشپزخانه، به راحتی دیزاین بین کابینت زمینی و دیواری را به شکل دلخواه خودشان بچینند.