کابینت سفید

کابینت سفید جزء پرطرفدارترین مدل های سفارش کابینت آشپزخانه است. چون هم زیباست و هم سبب انعکاس نور محیط می شود و قابلیت ترکیب با هر رنگی را دارد. رنگ از عناصر مهم در اجرای کابینت آشپزخانه است. در این مقاله ما می خواهیم به بررسی ویژگی ها، مزایا و نکات مهم برای سفارش کابینت سفید در طراحی داخلی بپردازیم.

کابینت آشپزخانه سفید

کابینت سفید، کابینتی است که رنگ و نمای اصلی کابینت سفید است. کابینت آشپزخانه سفید، کابینتی است که درب های کابینت ها، روی کشوها و باکس ها، همگی، به رنگ سفید است. رنگ سفید نماد کمال، خلوص، پاکیزگی، سادگی و جذابیت است و در انواع متفاوت قابل اجراست.

انواع کابینت سفید

کابینت سفید را می توان در انواع طیف های رنگ سفید اجرا کرد.

کابینت سفید شیری

کابینت آشپزخانه سفید شیری، کابینتی است که سفید سفید نیست و درصد بالایی از رنگ زرد نیز در آن ترکیب شده است. خیلی ها به این رنگ علاقه دارند، اما این رنگ برای سفارش کابینت آشپزخانه مناسب نیست و به مرور زمان دلزدگی ایجاد می کند.

کابینت سفید استخوانی

کابینت آشپزخانه سفید استخوانی باعث گرم تر شدن فضای خانه می شود و حس نشاط را برای فضا فراهم می کند. در مقایسه با رنگ سفید معمولی، دیرتر کثیف می شود.

کابینت سفید عاجی

کابینت آشپزخانه سفید عاجی برای کابینت هایی با سبک کابینت کلاسیک و کابینت مدرن بسیار مناسب است. رنگ سفید عاجی، یادآور رنگ دندان یا عاج حیواناتی مثل فیل یا شیر دریایی است. رنگ سفید عاج را می توانید در کلیدهای پیانو و توپ های بیلیارد نیز ببینید.

کابینت سفید صدفی

کابینت آشپزخانه سفید صدفی مناسب برای سفارش کابینت کلاسیک و کابینت مدرن است و می تواند ظاهری زیبا و جذاب را خلق کند.

کابینت سفید براق

کابینت آشپزخانه سفید براق، کابینتی است که با استفاده از متریالی بنام هایگلاس، پلی گلاس و لمی گلاس ساخته می شود. از پرسفارش ترین کابینت های سفید براق می توان به کابینت هایگلاس اشاره کرد.

کابینت سفید مات

کابینت آشپزخانه سفید مات، ظاهری مات دارد و رنگ سفیدی که به چشم اصابت می شود، هیچ براقیتی ندارد. کابینت سفید مات کمتر کثیفی را نمایان می کند، اما خاصیت انعکاس نور محیط را ندارد. کابینت ام دی اف پرفروش ترین نوع کابینت مات است.

کابینت سفید کنفی

کابینت آشپزخانه سفید کنفی، کابینتی است که در متریال آن از نوعی طرح، بنام کنف استفاده شده است. طرح کنف در سالهای اخیر مد شده و طرفداران خاص خودش را دارد.

انواع کابینت سفید ترکیبی

کابینت سفید قابلیت ترکیب با همه رنگ ها را دارد. از پرسفارش ترین رنگ های ترکیبی آن می توان به چند مورد اشاره کرد.

کابینت سفید طوسی

کابینت آشپزخانه سفید طوسی از پرکاربردترین رنگ های ترکیبی است. سفید و طوسی طیف رنگی خاص و پرطرفدار هستند که برای ساخت مبلمان، کابینت آشپزخانه و وسایل تزئیناتی از آنها استفاده می شود و در کنار هم می توانند یک ترکیب رنگ فوق العاده را به نمایش بگذارند.

کابینت سفید طلایی

طلایی با سفید از بهترین رنگ های ترکیبی برای کابینت آشپزخانه سفید طلایی است و هر دو در کنار هم می توانند یک رنگ ایده آل و هوشمندانه را در دکوراسیون آشپزخانه به نمایش بگذارند.

کابینت سفید مشکی

کابینت آشپزخانه سفید مشکی از رنگ های متضاد، اما ایده آل و پرطرفدار است که در فضای خانه شما می تواند اجرا شود.

کابینت سفید قهوه ای

کابینت آشپزخانه سفید قهوه ای نیز زیاد سفارش داده می شود و برای انتخاب دو رنگ ترکیبی کاملاً هوشمندانه است.

ویژگی ها و مزایای کابینت سفید

زیبایی کلاسیک و زمینه سازی برای چیدمان دلخواه

رنگ سفید قابلیت ترکیب با رنگ های مترادف و متضاد خود را دارد و همین عامل سبب می شود که زمینه مناسب برای استفاده از هر رنگی را در کنار خودش فراهم کند و سبب ایجاد دکوراسیونی هماهنگ در فضا شود.

افزایش نور محیط و ایجاد بزرگنمایی

رنگ سفید یکی از بهترین رنگ ها در بازتاب نور محیط است و باعث افزایش نور محیط می شود و بزرگنمایی ایجاد می کند. به دلیل خاصیت بزرگنمایی رنگ سفید، بهترین گزینه برای فضاهای کوچک است و برای فضاهایی که نور ندارند، انتخاب هوشمندانه ای است.

شفافیت و انعطاف پذیری در طراحی

کابینت سفید به دلیل رنگ نیوترال و تمیزی که دارد، امکان انطباق با سبک های مختلف را در طراحی دکوراسیون داخل منزل فراهم می کند و به طراحان داخلی اجازه می دهد با انعطاف پذیری بیشتری دیزاین را بچینند.

دوام و مقاومت

کابینت سفید بدلیل حساسیتی که دارد، با استفاده از مواد باکیفیت و مقاوم ساخته می شود.

نکات مهم در انتخاب و استفاده از کابینت سفید

انتخاب مواد باکیفیت

هر چقدر متریال ها اصل و باکیفیت باشند، به همان میزان درخشندگی و جذابیت بیشتری خواهند داشت. متریال های بی کیفیت به مرور زمان دچار کدری رنگ می شوند. رنگ سفید با درخشان بودنش زبانزد عام و خاص شده و بهتره که با کمی هزینه بیشتر، کار باکیفیت تری را تهیه کنید.  

قابلیت ترکیب رنگ

در طراحی داخلی ترکیب رنگ خیلی مهمه و رنگ سفید قابلیت ترکیب با کلیه رنگ های گرم و سرد را دارد و می تواند به ایجاد تنوع و جلوه خاص در فضا کمک کند.              

تعویض و تکمیل

در طراحی داخلی، کمی تعویض و تکمیل جزئیات با رنگ سفید می تواند به تازگی و جلوه جدید در فضا بیفزاید.   

نظافت و مراقبت

کابینت سفید به دلیل رنگ روشنی که دارد، نیاز به مراقبت و نظافت به صورت منظم و مکرر دارد تا از لکه ها و آلودگی های ظاهری آن جلوگیری شود.         

نتیجه گیری

کابینت سفید با زیبایی، شفافیت و انعطاف پذیری در طراحی، انتخابی بی نظیر برای ایجاد یک فضای روشن، دل باز، زیبا و مناسب با هر سبک و سلیقه ای است.