راهنمای مطالعه

کابینت آشپزخانه یکی از ابزارهای اساسی در دکوراسیون منزل است و همه ی افراد تمایل دارند هر چند سال یکبار بازسازی کابینت آشپزخانه داشته باشند تا دکوراسیون فضای آشپزخانه آنها طبق متدهای روز دنیا چیده شود و از مد عقب نماند.

هر ساله مدل ها و ایده های جذابی برای ساخت کابینت آشپزخانه رونمایی می شود و همین عامل باعث می شود چند سال یه بار به سر کدبانوی خانه بزند که بخواهد دکوراسیون داخلی منزل و یا فقط دکوراسیون آشپزخانه را تغییر دهد و یکی از بزرگترین تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه، نوسازی کابینت آشپزخانه می باشد.

بازسازی کابینت آشپزخانه

بازسازی کابینت آشپزخانه یعنی تغییر کلی کابینت آشپزخانه که می تواند منجر به تغییر یا جابجایی تاسیساتی مثل آب، برق و گاز در آشپزخانه و همچنین وسایل موجود در آشپزخانه مثل هود، سینک، ظرفشویی، یخچال، اجاق گاز و دیگر موارد شود و یا بازسازی کابینت آشپزخانه جزئی که شامل تعمیر و یا تعویض بخش های خراب شده یا پوسیده شده ی کابینت آشپزخانه مثل تعویض درب، پایه، دستگیره، ریل، لولا، جک و یا صفحه کابینت و همچنین جابجایی اپن باشد.

تازه سازی کابینت آشپزخانه موجب می شود فضای داخل آشپزخانه به شکل کلی تغییر کند، اما بعضی ها تمایل دارند فقط بخشی از کابینت آشپزخانه را بازسازی کنند، که این کار فقط توسط برخی از کابینت سازان انجام می شود و برخی از کابینت سازها مثل گروه دکومنش، انجام خرده کاری کابینت آشپزخانه را بر عهده نمی گیرند، مگر اینکه مشتری خود دکومنش باشد و بخواهد تغییراتی را در دکوراسیون داخلی قبلی که کار خود گروه دکومنش بوده، اعمال کند.

آشپزخانه قبل از بازسازی
آشپزخانه قبل از بازسازی
آشپزخانه بعد از بازسازی و نصب کابینت
آشپزخانه بعد از بازسازی و نصب کابینت

 

بهترین مدل های بازسازی کابینت آشپزخانه

بازسازی کابینت آشپزخانه مدرن
بازسازی کابینت آشپزخانه مدرن
بازسازی کابینت مدرن با تم سفید
بازسازی کابینت مدرن با تم سفید
بازسازی کابینت آشپزخانه کوچک
بازسازی کابینت آشپزخانه کوچک
بازسازی جذاب برای آشپزخانه مدرن
بازسازی جذاب برای آشپزخانه مدرن
بازسازی کابینت آشپزخانه شیک و مدرن
بازسازی کابینت آشپزخانه شیک و مدرن
بازسازی کابینت آشپزخانه با دو تم رنگی
بازسازی کابینت آشپزخانه با دو تم رنگی
بازسازی کابینت مدرن با نور مخفی
بازسازی کابینت مدرن با نور مخفی
بازسازی کابینت مدرن با تم طوسی
بازسازی کابینت مدرن با تم طوسی
بازسازی کابینت آشپزخانه ام دی اف کنفی
بازسازی کابینت آشپزخانه ام دی اف کنفی
کابینت ام دی اف بازسازی شده
کابینت ام دی اف بازسازی شده
بازسازی کابینت مدرن
بازسازی کابینت مدرن
دکوراسیون آشپزخانه بازسازی شده
دکوراسیون آشپزخانه بازسازی شده
بازسازی دکوراسیون منزل با کابینت آشپزخانه هایگلاس
بازسازی دکوراسیون منزل با کابینت آشپزخانه هایگلاس
بازسازی کابینت آشپزخانه با اپن طویل
بازسازی کابینت آشپزخانه با اپن طویل
بازسازی کابینت آشپزخانه با تم چوبی
بازسازی کابینت آشپزخانه با تم چوبی

 

روش های بازسازی کابینت آشپزخانه قدیمی

روش های مختلفی برای بازسازی کابینت های قدیمی که امکان چسباندن روکش در آنها فراهم است، وجود دارد که می تواند سبب تازه سازی دکوراسیون آشپزخانه و نوسازی کابینت ها شود که عبارتند از:

بازسازی کابینت آشپزخانه با برچسب

امروزه برچسب ها یا کاغذهایی تولید می شوند که پشت آنها چسب دارد و شما به راحتی می توانید، روکش چسب ها را جدا کرده و بر روی سطح دلخواه خودتان بچسبانید.

چسباندن برچسب بر روی کابینت ام دی اف، کابینت فلزی، کابینت روکش چوب و کابینت ملامینه امکان پذیر است، البته در صورتی که کابینت خیلی کهنه و رنگ و طرح باخته باشد.

بازسازی کابینت آشپزخانه مدرن
بازسازی کابینت آشپزخانه مدرن

 

بازسازی کابینت آشپزخانه با روکش درب آماده

در این روش درب کابینت ها به طور کامل تعویض می شود و یا اینکه در صورت امکان درب های کهنه و قدیمی از کابینت جدا می شود و به کارگاه کابینت سازی منتقل شده و در آنجا به کمک دستگاه های پیشرفته، روکش های جدیدی بر روی درب ها پرس می شود و دوباره می توانید درب های کابینت با روکش جدید را نصب کنید.

بازسازی کابینت آشپزخانه با روکش درب آماده بسیار مرقوم به صرفه و کم هزینه است و موجب تازه سازی فضای آشپزخانه می شود، گویی که کابینت های جدید نصب شده است، چون آن چیزی که در کابینت دید و شمای کلی دارد، درب کابینت است و وقتی روکش های تازه ای بر روی آن پیاده سازی می شود، مثل این می ماند که کل کابینت ها تعویض و جدید شده اند.

بازسازی کابینت با استیکر

استیکرها به صورت آماده در بازار در طرح ها و رنگ های مختلف موجود هستند و برای چسباندن بر روی سطوح مختلف به فروش می رسند و یکی از کاربردهای آنها چسباندن بر روی کابینت هایی مثل کابینت فلزی است.

بازسازی کابینت آشپزخانه مینیمال
بازسازی کابینت آشپزخانه مینیمال

 

بازسازی کابینت آشپزخانه با پتینه کاری

این کار توسط کابینت ساز انجام نمی شود و در صورتی که تغییر ظاهری کابینت های قدیمی برای شما خیلی تو مخی شده و به هیچ وجه نمی توانید بی خیال آن شوید، اما هزینه ی بازسازی و تعویض کلی کابینت ها را هم ندارید، می توانید با تماشای کلیپ های آموزشی پتینه کاری بر روی کابینت آشپزخانه در اینترنت و خرید وسایل آن اقدام به ایجاد ایده های ناب و طراحی های زیبا بر روی کابینت قدیمی و کهنه ی خود نمایید.

البته اجرای این ایده نمی تواند بر قدیمی جلوه دادن کابینت آشپزخانه کمکی بکند، بلکه با خلاقیت و ایده های نو می توانید کاری کنید که کابینت کهنه ی شما حالتی نوستالژیک و باارزش پیدا کند.

بازسازی کابینت آشپزخانه بصورت خطی
بازسازی کابینت آشپزخانه بصورت خطی

 

بازسازی کابینت آشپزخانه با سنگ

یک سری سنگ های تزئیناتی در ابعاد ریز و درشت در بازار موجود هستند که توسط چسب بر روی سطوح مختلف از جمله کابینت آشپزخانه، چسبانده می شوند. این کار هم نیاز به خلاقیت و ایده پردازی دارد و صرفاً چسباندن سنگ های رنگی و تزئیناتی بر روی کابینت نمی تواند جذاب به نظر برسد، حتی ممکن است ظاهر کابینت را از آن چیزی که هست، بدتر جلوه دهد. بنابراین اجرای این ایده ها نیاز به خلاقیت و هنرمند بودن دارد.

بازسازی کابینت آشپزخانه شیک و جذاب با صفحه سنگی
بازسازی کابینت آشپزخانه شیک و جذاب با صفحه سنگی

 

بازسازی کابینت آشپزخانه با شیشه های شکسته رنگی

یه سری شیشه های رنگی که حالتی دکوراتیو دارند نیز در بازار برای انجام کارهای تزئیناتی به فروش می رسند که همچون سنگ های تزئینی، می توانند بر روی سطح کابینت چسبانده شوند به شرط خلاقیت و هنر.

براق ترین کابینت آشپزخانه
براق ترین کابینت آشپزخانه

 

مراحل بازسازی کابینت آشپزخانه

مرحله اول) بازدید آشپزخانه

در وهله اول کابینت ساز از آشپزخانه بازدید می کند و به شما کاملاً در مورد تغییراتی که می خواهید ایجاد کنید، نوع متریالی که می خواهید استفاده کنید، قیمت کابینت آشپزخانه و به طور کل هر چیزی که نیاز است قبل از بهم ریختن آشپزخانه بدانید، توضیحات کامل ارائه می نماید و در صورت توافق، کار شروع می شود.

مرحله دوم) اندازه گیری ابعاد آشپزخانه و طراحی کابینت آشپزخانه

اگر بخواهید تعمیرات کابینت آشپزخانه انجام دهید و قصد بازسازی کلی کابینت آشپزخانه را ندارید، کابینت ساز فقط  آن قسمت های مشخص شده را اندازه گیری می کند و نکته قابل توجه این است که در تعمیر کابینت آشپزخانه امکان است دیگر از طرح و رنگ متریالی که قبلاً نصب شده است، در بازار موجود نباشد و مجبور شوید رنگ و طرح مشابه دیگری را جایگزین کنید.

گروه دکومنش برای بازسازی کلی آشپزخانه، پس از بازدید در این مرحله بخش های مرتبط با کابینت دیواری، کابینت زمینی و جایگاه وسایلی مثل یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، هود، سینک و اجاق را اندازه گیری می کند و از مشتری می خواهد که از روی سمپل طرح و رنگ کابینت را انتخاب کند و بر اساس نوع متریال انتخاب شده و طرح و رنگ، پس از اندازه گیری،  قیمت را به مشتری اعلام می کند.

در صورت توافق بر سر قیمت، کابینت ساز شروع به کندن کابینت آشپزخانه قدیمی می نماید تا فضا خالی شود و بتوان زیرسازی ها و تغییرات برای نصب کابینت آشپزخانه جدید را اعمال کرد.

در صورتی که کابینت های قدیمی شما هنوز هم مد هستند و زیاد کهنه نشدند و قابل استفاده هستند، می توان آنها را به عنوان کابینت آشپزخانه دست دوم به فروش رساند.

کابینت ساز شروع به خرد کردن طرح بر روی کاغذ می نماید و سپس طرح ترسیم شده توسط کابینت ساز به طراح دکوراسیون داخلی ارائه می شود و طراح اقدام به اجرای طرح کابینت آشپزخانه با استفاده از نرم افزارهایی همچون تری دی مکس می نماید.

پس از آماده سازی طرح کابینت آشپزخانه، طرح به مشتری به صورت موکاپ کابینت آشپزخانه، نشان داده می شود و مشتری می تواند شمایی کلی از آن چه که قرار است در دکوراسیون داخلی آشپزخانه اجرا شود را می بیند و در این مرحله می تواند تغییرات، پیشنهادات و انتقادادت خود را لحاظ کند و سپس در صورت قبول، طرح وارد مرحله اجرا می شود.

مرحله سوم) خرید متریال ها و ابزارهای مورد نیاز برای ساخت کابینت آشپزخانه

حال که طرح آماده شد، کابینت ساز شروع به خرید ورق سفید و ورق هایی که مشتری انتخاب کرده مثل لولاها، ریلها، پایه ها، دستگیره ها، جک ها و دیگر موارد مورد نیاز می نماید.

مرحله چهارم) برش و مونتاژ متریال ها در کارگاه کابینت سازی

کلیه مراحل برش و مونتاژ ادوات کابینت آشپزخانه و ساخت یونیت کابینت آشپزخانه توسط گروه دکومنش در کارگاه کابینت سازی دکومنش انجام می شود و پس از اتمام کار، یونیت ها به صورت آماده به محل منتقل می شوند.

مرحله پنجم) نصب کابینت آشپزخانه

برای نصب کابینت آشپزخانه بازسازی شده، ابتدا زیرسازی کار انجام می شود و کابینت زمینی و دیواری به صورت مرتب در جای خود نصب می شود و پس از محکم کردن آنها، لولاها و ریل ها نصب می شوند و سپس درب ها و کشوها در جای خود قرار می گیرند.

پس از آن در صورت وجود پاخور، تاج، کابینت ویترینی نصب می شود و در صورت داشتن نور مخفی، اتصالات الکتریکی برای روشن شدن ال ای دی ها انجام می شود.

نکته ای که در نصب کابینت، بویژه نصب کابینت دیواری وجود دارد، اجرای دقیق زیرسازی و نصب درست کابینت دیواری است که در صورت سهل انگاری کابینت ساز، بعدها امکان ریزش کابینت دیواری وجود دارد.

مرحله ششم) خدمات پس از نصب

تمام تلاش گروه دکومنش در اجرای کار باکیفیت بالا و استفاده از متریال های اصلی در کار است و تضمین کیفیت شعار ماست. بنابراین پس از نصب کابینت هر گونه مشکل یا ایرادی که در کار باشد، توسط خود گروه رفع و رجوع می شود و هیچ نگرانی در مورد دریافت خدمات پس از نصب وجود ندارد.

قیمت بازسازی کابینت آشپزخانه

محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه دارای یک استاندارد کلی به شرح زیر است:

نوع کابینت ضریب تعریف شده برای هر بخش از کابینت
کابینت زمینی 60%
کابینت دیواری  با ارتفاع 70 = 40% ، با ارتفاع 90 = 60%
کابینت کمدی  180%
کابینت ویترینی  بین 80% تا 120%
اپن ساده   90%
اپن جزیره ای 145%

اما عوامل مختلف زیر می تواند در قیمت بازسازی کابینت آشپزخانه تاثیر بسزایی داشته باشند.

 1. نوع متریال مصرفی
 2. افزایش ارتفاع کابینت آشپزخانه
 3. افزایش عمق کابینت آشپزخانه
 4. نوع اپن آشپزخانه
 5. کارکرد دوبل ورق در بخش هایی از کابینت
 6. نورپردازی کابینت آشپزخانه
 7. جنس دستگیره ها، لولاها، ریل ها و پایه ها
کابینت هایگلاس با دستگیره
کابینت هایگلاس با دستگیره

 

انواع مدل ها برای بازسازی کابینت آشپزخانه

مدل های زیادی وجود دارند که شما می توانید جایگزین کابینت قدیمی خود نمایید و یا کابینت خود شما از آن مدل است و فقط می خواهید بخش هایی را تعویض یا تعمیر کنید. به هر حال چه بازسازی کلی باشد و چه تعمیر و تعویض یک بخش، ما در ادامه به شرح مختصری از مدل های مختلف برای سفارش، تعمیر یا تعویض بخش هایی از کابینت آشپزخانه پرداخته ایم.

بازسازی کابینت آشپزخانه فلزی

بسیاری از افراد که در فضای آشپزخانه خود چند سالی است کابینت فلزی نصب کرده اند، تمایل به تعویض آن دارند یا اینکه باز هم می خواهند مدل کابینت آشپزخانه جدید خود را از نوع کابینت فلزی انتخاب کنند، بنابراین از متریال فلزی برای ساخت کابینت آشپزخانه آنها استفاده می شود.

تعمیر کابینت فلزی کمی مشکل است چون دچار پوسیدگی می شود، بنابراین بهتر است تعویض شود تا تعمیر اساسی و کلی. متد جدیدی که برای ساخت کابینت فلزی با نمای جذابتر وجود دارد، کابینت فلزی با درب ام دی اف است. در این روش درب ها از نوع ام دی اف هستند و بدنه از نوع فلز.

در سالهای قبل کابینت فلزی جزء ارزان قیمت ترین نوع کابینت آشپزخانه بود. البته امروز هم هست، اما بازهم قیمت بالا و قابل توجهی دارد بدلیل افزایش تورم.

بازسازی کابینت آشپزخانه فلزی با استیکر یکی از ایده های جذاب و با قیمت ارزان است که می تواند منجر به نمایی جدید و جذاب در فضای آشپزخانه باشد، بدون آنکه نیاز به تعویض کلی کابینت ها داشته باشید. بازسازی کابینت آشپزخانه فلزی با شابلون هم یکی دیگر از ایده های کم خرج برای تازه سازی کابینت فلزی است.

بازسازی کابینت آشپزخانه فلزی
بازسازی کابینت آشپزخانه فلزی

 

بازسازی کابینت آشپزخانه ام دی اف

بازسازی کابینت ام دی اف منجر به ساخت کابینتی با طرح و رنگ جدیدتر و جذاب تر می شود. شاید فکر کنید که کابینت ام دی اف و بازسازی آن تغییر زیادی در دکوراسیون آشپزخانه بدلیل تکراری بودن متریال، ایجاد نمی کند اما این یک تفکر کاملاً اشتباه است. چرا که امروزه متدهای طراحی نیز تغییر کرده و اگر کار را به کابینت ساز حرفه ای بسپارید، می تواند با همان متریال تکراری طرحی جذاب و شگفت انگیز را پیاده سازی کند که همه با دیدن آن انگشت به دهان بمانند.

کابینت ام دی اف هایگلاس
کابینت ام دی اف هایگلاس

 

بازسازی کابینت آشپزخانه هایگلاس

اگر بخشی از کابینت خراب شده باشد و از آن ورق موجود باشد، کابینت سازها می توانند آن بخش را تعویض کنند. اما اگر بخش های زیادی را می خواهید تعویض یا تعمیر کنید، بهتر است به طور کل تعویض کابینت آشپزخانه را در برنامه خود قرار دهید.

بازسازی کابینت هایگلاس نیاز به خرید ورق های هایگلاس در طرح ها و رنگ های مختلف دارد و کابینت هایگلاس جزء پرسفارش ترین مدل های کابینت آشپزخانه است که با آمدن آن سفارش کابینت ام دی اف با روکش مات کمی رنگ باخت.

کابینت هایگلاس با دو رنگ ترکیبی
کابینت هایگلاس با دو رنگ ترکیبی

 

بازسازی کابینت آشپزخانه ممبران

ممبران نوعی روکش است که بر روی ورق ام دی اف خام در طرح های مختلف اعمال می شود و در صورتی که روکش بدرستی بر روی ام دی اف چسبانده نشود، به مرور زمان و در اثر حرارت، ضربه، فشار، رطوبت و آسیب های احتمالی، امکان جدا شدن روکش از روی ام دی اف وجود دارد. پس بهتر است کار کابینت ممبران را به یک کابینت ساز حرفه ای که از کیفیت کارشان مطمئن هستید، بسپارید.

بازسازی کابینت ممبران نسبت به بازسازی کابینت ام دی اف و بازسازی کابینت هایگلاس نیاز به صرف هزینه ی بالاتری دارد، چون ممبران متریالی گران قیمت است اما خیلی شیک است و می تواند کابینتی جذاب و زیبا را در فضای آشپزخانه به اجرا بگذارد.

بازسازی کابینت ممبران
بازسازی کابینت ممبران

 

بازسازی کابینت آشپزخانه فرامید

بازسازی کابینت فرامید مشابه کابینت ام دی اف است و این دو متریال بسیار بهم شبیه هستند، هر دو ظاهری مات دارند اما فرامید نسبت به ام دی اف سطحی برجسته دارد.

ترکیب کابینت فرامید با کابینت هایگلاس خارق العاده شیک و جذاب است، به شرط اینکه در انتخاب رنگ و طرح مناسب، دقت کافی به خرج دهید.

کابینت آشپزخانه فرامید ترکیبی با هایگلاس
کابینت آشپزخانه فرامید ترکیبی با هایگلاس

 

بازسازی کابینت آشپزخانه انزو

بازسازی کابینت انزو یا کابینت رنگ می تواند فضای کلاسیک یا نئوکلاسیک را برای دکوراسیون داخلی فراهم کند. کابینت انزو به سه شکل کابینت انزو پولیشی، کابینت انزو پلی اورتان و کابینت انزو پلی استر قابل اجرا و پیاده سازی است.

کابینت آشپزخانه رنگ
کابینت آشپزخانه رنگ

 

بازسازی کابینت آشپزخانه چوبی

کابینت چوبی، کابینتی است مقاوم که با سفارش آن می توانید سالها بدون دغدغه ی خرابی از آن استفاده کنید. اگر سالهاست کابینت چوبی دارید و از رنگ و مدل آن خسته شده اید و یا کابینت دیگری در آشپزخانه شما نصب است و می خواهید کابینت آشپزخانه چوبی را جایگزین کنید، انتخاب بسیار هوشمندانه ای است.

بازسازی کابینت چوبی می تواند نمای خارق العاده جذاب و کلاسیک را برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما فراهم کند و به عنوان یک کابینت بهینه که هیچ وقت از مد نمی افتد، سالها مورد استفاده قرار بگیرد.

بازسازی کابینت آشپزخانه با روکش چوب

بازسازی کابینت روکش چوب می تواند با استفاده از متریال های مختلف و در طرح ها و رنگ های متعدد انجام شود و کابینتی کلاسیک، همچون کابینت چوبی به نمایش بگذارد اما با قیمت ارزان تر.

طراحی کابینت آشپزخانه
طراحی کابینت آشپزخانه

 

بازسازی کابینت آشپزخانه ملامینه

کابینت ملامینه نیز دارای مغزی ام دی اف است. نوع روکشی که دارد، بدلیل استفاده از مواد ارزانتر برای پرس روکش، باعث می شود این کابینت قیمت ارزانتری داشته باشد. برای همین کسانی که بدنبال ارزان بودن کابینت هستند، بازسازی کابینت ملامینه را در اولویت کار قرار می دهند و کابینت جدید یا کابینت قدیمی خود را به ملامینه جایگزین می کنند.

بازسازی کابینت آشپزخانه با مدرن با تم مشکی
بازسازی کابینت آشپزخانه با مدرن با تم مشکی

 

بازسازی کابینت آشپزخانه هایکلیاف

هایکلیاف نیز مدلی جذاب و با قیمت بالا است و برای کسانی که می خواهند بازسازی کابینت هایکلیاف انجام دهند، می تواند با هزینه ی بالا تمام شود، اما از نظر طراحی و زیبایی خارق العاده است و جزء کابینت کلاسیک و کابینت نئوکلاسیک به حساب می آید.

بازسازی کابینت آشپزخانه هایکلیاف
بازسازی کابینت آشپزخانه هایکلیاف

 

بازسازی سبک کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه می تواند در سبک های مختلف اجرا و پیاده سازی شود که عبارتند از:

بازسازی سبک ساده کابینت آشپزخانه

کابینت هایی مثل کابینت فلزی و کابینت ملامینه یک سبک ساده هستند و کسانی که به دنبال سادگی هستند، این سبک را می پسندند و با قیمت ارزان تری نیز تمام می شود.

بازسازی سبک مدرن کابینت آشپزخانه

سبک مدرن بسیار پرطرفدار است و برای اجرا و بازسازی مدرن کابینت آشپزخانه می توانید از انواع مدل هایی که در این مبحث نام بردیم استفاده کنید، به شرط اینکه طراحی کابینت آشپزخانه ساده و بدون چیزهای اضافی باشد و از حداقل تزئینات در فضا استفاده شود.

بازسازی کابینت سبک مدرن
بازسازی کابینت سبک مدرن

 

بازسازی سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه

کابینت هایی همچون کابینت ممبران، کابینت چوبی و کابینت رنگ شده در سبک کلاسیک قرار دارند و برای بازسازی کلاسیک کابینت آشپزخانه این سه طرح گزینه ی مناسبی هستند.

بازسازی سبک نئوکلاسیک کابینت آشپزخانه

سبک نئوکلاسیک سبکی میانه رو بین سبک کلاسیک و سبک مدرن است که می توان برای بازسازی نئوکلاسیک کابینت آشپزخانه مدل هایی مثل انزو، چوب، ام دی اف، هایگلاس و فرامید را انتخاب کرد.

سبک ساده و زیبا در بازسازی کابینت آشپزخانه
سبک ساده و زیبا در بازسازی کابینت آشپزخانه

 

بازسازی کابینت آشپزخانه قدیمی شامل چه مواردی می تواند باشد؟

بازسازی کابینت قدیمی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تعمیر صفحه کابینت یا تعویض آن
 • تعمیر درب کابینت یا تعویض آن
 • تعمیر روکش کابینت یا تعویض آن
 • تعمیر لولاهای کابینت یا تعویض آن
 • تعمیر پایه های کابینت یا تعویض آن
 • تعمیر ریل های کابینت یا تعویض آن
 • تعمیر جک های کابینت یا تعویض آن
 • تعمیر دستگیره های کابینت یا تعویض آن
 • تعمیر کابینت زنگ زده یا تعویض کانتر در صورت امکان
 • تعمیر کابینت پوسیده شده یا تعویض کانتر آن در صورت امکان
 • تعویض شیشه کابینت ویترینی
 • تعمیر نورپردازی و حل مشکلات مرتبط با نور
کابینت شیک و با طراحی جذاب
کابینت شیک و با طراحی جذاب

 

عوامل بازسازی کابینت آشپزخانه

 1. تکراری شدن رنگ و مدل کابینت آشپزخانه و دل زدگی
 2. فرسودگی کابینت آشپزخانه
 3. آسیب های احتمالی کابینت آشپزخانه در اثر حرارت، رطوبت و ضربه یا فشار
 4. جدا شدن روکش از مغزی ام دی اف
 5. دمده شدن کابینت آشپزخانه
 6. جذب شدن به سبک متفاوت در دکواسیون آشپزخانه و تمایل به اجرای آن سبک در فضا
 7. داشتن سرمایه کافی برای بازسازی و نوسازی کابینت آشپزخانه
 8. تغییر جایگاه آشپزخانه در منزل به دلیل بازسازی کلی
 9. تغییر تاسیسات آشپزخانه و اجبار به تغییر جایگاه کابینت در آشپزخانه
 10. اجرای سقف کاذب در آشپزخانه
 11. اجرای سقف کنفی در آشپزخانه
 12. برداشتن یا تعویض درب و پنجره در آشپزخانه
بهترین طرح کابینت آشپزخانه
بهترین طرح کابینت آشپزخانه

 

مزایای بازسازی کابینت آشپزخانه

 • نوسازی کابینت آشپزخانه
 • اجرای متدی متفاوت با طرح و رنگ جدید در دکوراسیون آشپزخانه
 • تازه سازی دکوراسیون آشپزخانه
 • حذف بخش های خراب و آسیب دیده در کابینت آشپزخانه
 • افزایش طول عمر کابینت آشپزخانه قدیمی
 • رفع مشکلات مرتبط با خرابی کابینت آشپزخانه
کابینت شیک و جذاب با تم تیره
کابینت شیک و جذاب با تم تیره

 

سوالات متداول

آیا بازسازی کابینت آشپزخانه نیاز به زمان زیادی دارد؟

بازسازی می تواند به صورت کلی و یا بخشی از کابینت مثل تعمیر و تعویض صفحه کابینت، تعمیر و تعویض درب کابینت، تعمیر و تعویض لولاها، دستگیره ها، ریل ها و دیگر موارد هم باشد. مدت زمان سفارش کابینت و اجرای آن، تعمیر یا تعویض بستگی به وقت کابینت ساز دارد.

آیا بازسازی کابینت نیاز به هزینه ی زیادی دارد؟

در صورت بازسازی کلی هزینه زیاد است اما در صورتی که بازسازی جزئی باشد، فقط هزینه ی بخش تعمیر شده پرداخت می شود.

آیا همه ی کابینت سازها کار تعمیر کابینت آشپزخانه را انجام می دهند؟

خیر، اکثریت کابینت سازها خرده کاری انجام نمی دهند.

یک کابینت چند سال بعد نیاز به بازسازی دارد؟

بستگی به نوع متریال ها، کیفیت متریال ها، برند تولید کننده متریال ها و نحوه ی نگهداری از کابینت آشپزخانه دارد. قطعاً اگر از متریال های با کیفیت استفاده شود، شاید در ابتدای سفارش کابینت آشپزخانه مجبور به پرداخت هزینه ی بیشتری برای طراحی و پیاده سازی کابینت آشپزخانه شوید، اما می توانید سالها بدون دغدغه و خرابی و فرسودگی متریال ها، از کابینت آشپزخانه خود استفاده بهینه داشته باشید.