کابینت آشپزخانه در طرح ها و رنگ های مختلف اجرا می شود و یکی از نکات پراهمیت در هنگام سفارش کابینت آشپزخانه استفاده از میزغذاخوری در بخشی از فضا است. مدل های کابینت آشپزخانه با میز غذاخوری بسیار زیاد هستند که به صورت میز ناهار خوری با کابینت ساخته می شود و یا به صورت آماده از بازار به شکل میز و صندلی چوبی و فلزی خریده می شود و در بخشی از فضا قرار می گیرند.

مدل های کابینت آشپزخانه با میز غذاخوری

مدل کابینت با میز غذاخوری به چند شکل مختلف قابل اجرا می باشد.

مدل کابینت میز غذاخوری با سینک

در این مدل از یک جزیره برای ساخت کابینت میز غذاخوری استفاده می شود که بخشی از جزیره کابینت آشپزخانه به میز و بخش دیگری از آن به سینک ظرفشویی اختصاص داده می شود. گاهی برای آویزان کردن ظرف ها از آبچکان آویز در هوا نیز استفاده می شود، اما در بعضی از طرح ها خبری از آبچکان بالای سینک ظرفشویی نیست.

مدل کابینت میز غذاخوری با گاز

طرح دیگری از مدل کابینت میز غذاخوری، اختصاص بخشی از فضا برای اجاق گاز و پخت و پز کدبانوی خانه و استفاده از بخشی دیگر به عنوان میز غذاخوری است که می توان از دو طرف میز یا یک طرف آن برای چیدن صندلی استفاده کرد.

مدل کابینت میزغذاخوری با گاز و سینک ظرفشویی

بعضی از فضاها شکل مستطیل هستند که طول زیادی دارند و برای طراحی کابینت آشپزخانه می بایست از طول فضا استفاده کرد. این طرح از کابینت ها به کابینت خطی معروف است و همه چیز در یک راستا و زاویه قرار دارد.

چون جای طول در فضا زیاد است، می توان یک طرف فضا را به باکس بندی کابینت ها اختصاص داد و بخش دیگر را به یک اپن یا جزیره طویل و داخل آن جزیره را به سه بخش تقسیم کرد. بخشی را به میز، بخشی به سینک ظرفشویی و بخشی را به اجاق گاز و هود اختصاص داد.

مدل کابینت با میزمخفی

یکی از جذاب ترین و خلاقانه ترین روش ها برای طراحی کابینت آشپزخانه با میز بویژه در فضاهای کوچک، کابینت آشپزخانه با میز مخفی است. در این روش کابینت ساز با ایده پردازی و خلاقیت ذهنی طوری متریال ها را برش می دهد و طراحی می کند که متریال ها قابل جمع شدن و بازشدن هستند و شما به راحتی می توانید در هنگام نیاز میز را بیرون بکشید و پس از خوردن غذا دوباره میز را به داخل فضای ایجاد شده مخفی هدایت کنید.

میز مخفی در کابینت سازی بویژه در مکان های کوچک این امکان را فراهم می کند که افراد بتوانند در موقع نیاز به میز آن را داشته باشند و در موقع عدم نیاز آن را مخفی کنند و جای کافی برای رفت و آمد داشته باشند و این یک خلاقیت هنری است و می تواند فوق العاده جذاب باشد.

میز اپن آشپزخانه

اپن بخش باریکی است در مقابل ورودی آشپزخانه که به صورت مستطیلی یا ال اجرا می شود. اپن می تواند با دیوار گچی، سرامیکی، چوبی و سنگی ساخته شود. اگر می خواهید اپن آشپزخانه را با کابینت بسازید، می توانید از هر دو طرف اپن به عنوان میز استفاده کنید.

میز ناهارخوری جزیره ای

جزیره یکی از جذاب ترین مدل ها در ساخت کابینت بویژه در مدل کابینت کلاسیک و کابینت نئوکلاسیک می باشد. جزیره با کابینت ممبران و کابینت چوبی از زیباترین مدل های ساخت می باشد که می توان از روی صفحه کابینت به عنوان میز غذاخوری استفاده کرد و در دو طرف جزیره صندلی چید.

کابینت آشپزخانه با میز ناهارخوری

اگر کابینت آشپزخانه به صورت جداگانه ساخته شود و افراد تمایلی نداشته باشند که در داخل کابینت از میز استفاده شود و بخواهند از میز و صندلی های بازاری در فضای آشپزخانه استفاده کنند، می توانند در بخش خالی از دکوراسیون آشپزخانه به شیوه های مختلف میز و صندلی را بچینند و یا در داخل سالن پذیرایی نزدیک به آشپزخانه چیدمان خود را انجام دهند.

طراحی کابینت با میزغذاخوری

طراحی کابینت جزیره آشپزخانه با ترکیب میزغذاخوری سبب می شود شما با یک تیر چند نشان بزنید و بتوانید از اپن یا جزیره کابینت چند استفاده مشترک داشته باشید.

انواع میز ناهار خوری با کابینت با توجه به متریال ساخت

میز ناهارخوری کابینتی را می توان با استفاده از متریال هایی که برای ساخت کابینت آشپزخانه به کار می رود، ساخت.

میز غذاخوری با کابینت هایگلاس

میز ناهار خوری هایگلاس با متریالی به نام هایگلاس ساخته می شود. در واقع زمانی که کابینت هایگلاس سفارش دهید، میز جزیره ای هایگلاس نیز می توانید سفارش دهید که این کاملاً دل به خواهی است. میز کابینت آشپزخانه هایگلاس خارق العاده زیباست و می تواند درخشندگی و براقیت به همراه داشته باشد.

میز غذاخوری با کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف نسبت به هایگلاس سطحی مات دارد، اما ساده و زیباست. می توانید میز ناهار خوری کابینت ام دی اف را با انواع رنگ های سفید، آبی، زرد، مشکی، طرح چوب با رنگ های مختلف قهوه ای سفارش دهید.

میز غذاخوری با کابینت ممبران

میز ناهارخوری کابینت ممبران خارق العاده زیباست و می توان در چهارگوشه آن از ستون های طرح دار منبت کاری و حک کاری شده جذاب استفاده کرد. در واقع بهترین و جذاب ترین مدل برای سفارش میز کابینت، ممبران است.

میز غذاخوری با کابینت چوبی

میز ناهارخوری کابینت تمام چوب یکی از بادوام ترین و مقاوم ترین مدل هاست که در مقابل حرارت و رطوبت کاملاً ایزوله می ماند و هیچ اثر مخربی بر روی چوب ندارد. کابینت چوبی یکی دیگر از مدل های جذاب کابینت، بویژه جزیره است، اما به دلیل گران قیمت بودن چوب، ممبران پرسفارش تر است.

میز غذاخوری با کابینت فرامید

میز ناهارخوری فرامید ظاهری مثل ام دی اف دارد اما سطح آن برجسته تر است و بیشتر در تم های رنگی قهوه ای با طرح چوب اجرا و پیاده سازی می شود.

میزغذاخوری با کابینت انزو

میز ناهارخوری با کابینت انزو می تواند با استفاده از سه رنگ پولیشی، رنگ پلی اورتان و رنگ پلی استر رنگ آمیزی شود. این رنگ ها از نظر مقاومت، قیمت، ماندگاری، عدم پریدگی و شفافیت و درخشندگی با هم تفاوت های زیادی دارند. رنگ پولیشی پرطرفدارترین این رنگ ها است.

انواع میز غذا خوری کابینت بر اساس سبک اجرا

سه مدل سبک اجرا پرکاربردترین سبک ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه هستند. البته سبک های بیشماری مختص دوران ها و کشورهای زیادی رونمایی شده اند، اما این سه سبک در کشور ما اهمیت ویژه ای دارند و در حال حاضر بیشتر از سبک های دیگر سفارش داده می شوند.

میز غذا خوری کابینت مدرن

میز ناهار خوری مدرن میزی است با طرح ساده و شیک که به صورت باکس یا جزیره در وسط آشپزخانه قرار می گیرد و دور آن صندلی چیده می شود.

میز غذا خوری کابینت کلاسیک

این میز دقیقاً  از آن میزهای جذاب و فوق العاده است که هر کدبانویی رویای داشتن آن را در فضای آشپزخانه دارد. میز غذاخوری کلاسیک می تواند در طرح های شلوغ اجرا شود. در زیر میز می توان از باکس بندی های شبکه ای برای چیدمان مشروبات الکلی و کتاب استفاده کرد. روی میز هم می تواند برای کاربردهای متعددی که یکی از آنها میز ناهار خوری است، مورد استفاده قرار بگیرد.

میز غذا خوری کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

میز ناهار خوری نئوکلاسیک هم در طرح ساده مدرن و هم در طرح شلوغ کلاسیک استفاده می شود و به صورت ترکیبی از این دو سبک است.

سخن آخر

ساخت میزناهار خوری کابینت یکی از جذابیت های طراحی کابینت است که به صورت جزیره یا اپن کاربرد دارد و اگر تمایلی ندارید که با کابینت ساخته شود، می توانید میز غذا خوری با کابینت را سفارش ندهید، کابینت آشپزخانه را سفارش دهید و از میز و صندلی های بازاری در بخشی از فضا استفاده کنید.