کابینت آشپزخانه در طرح ها و رنگ های مختلف اجرا و پیاده سازی می شود و یکی از کارآمدترین مدل های سفارش کابینت آشپزخانه بویژه برای فضاهای کوچک، کابینت حجمی است. کابینت آشپزخانه حجمی امکان ایجاد فضای بیشتر برای ذخیره سازی را فراهم می کند.

کابینت حجمی

کابینت حجمی به کابینتی اطلاق می شود که برای ساخت باکس حجمی کابینت از متریال هایی با ضخامت کمتر استفاده می شود و داخل باکس ها عمیق تر طراحی و اجرا می شوند تا فضای بیشتر برای جاسازی اشیاء مورد نیاز در داخل کابینت ها فراهم شود.

کابینت حجمی در انواع مدل ها، طرح ها، رنگ ها و سبک های مختلف اجرا می شود و ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر را در کابینت فراهم می کند. مدل کابینت حجمی دارای باکس های حجمی مناسب برای آشپزخانه های کوچک می باشد.

کابینت حجمی
کابینت حجمی ام دی اف کنفی

کابینت آشپزخانه حجمی

کابینت آشپزخانه حجمی کابینتی است با عمق بیشتر و کارآیی بالاتر در ذخیره سازی، در واقع در ساخت کابینت حجمی، آن چیزی که حائز اهمیت است، امکان جاسازی بیشتر اشیاء و لوازم آشپزی است و برای چیدمان دکوراسیون آشپزخانه با متراژ پایین، گزینه بسیار مناسبی است.

کابینت آشپزخانه حجمی با طرحی ساده اما هوشمندانه می تواند کمک شایانی در استفاده بهینه از فضا داشته باشد تا شما بتوانید از غیرقابل دسترس ترین نقاط کابینت، باکس های عمیق و جادار بسازید.

خلاقیت کابینت ساز در اجرای کابینت حجمی بسیار تاثیرگذار است و می تواند شرایط ایده آل و خلاقانه را برای فضا و محل ذخیره سازی ایجاد نماید.

کابینت آشپزخانه حجمی
کابینت آشپزخانه حجمی

قیمت کابینت حجمی

دوستان و عزیزان گرامی به دلیل عدم ثبات قیمت ورق ها، متریال ها و ابزارو یراق کابینت آشپزخانه، از گذاشتن قیمت معذور هستیم، چون قیمت ها تغییر می کنند و گروه دکومنش نمی خواهد قیمتی که در موقع تماس به شما اعلام می کند با قیمت درج شده در صفحه متفاوت باشد. به همین علت، اگر تمایل دارید در مورد قیمت هر مدل از کابینت آشپزخانه و قیمت کابینت آشپزخانه حجمی اطلاعات کسب کنید، لطفا با گروه دکومنش تماس حاصل نمایید تا راهنمایی کابینت آشپزخانه حجمی و هر سوالی که ذهن شما را برای انتخاب یک کابینت ایده آل درگیر کرده را پاسخ بدهیم.

تماس با دکومنش

انواع کابینت حجمی

کابینت های حجمی بر اساس نوع متریالی که برای ساخت آنها مورد استفاده قرار می گیرند، از نظر مدل ساخت به چند دسته تقسیم می شوند.

کابینت حجمی ام دی اف

کابینت ام دی اف جزء اولین کابینت از نوع خرده چوب های فشرده شده توسط چسب رزین بود. وقتی برای اولین بار وارد بازار ایران شد، بازار را دگرگون کرد و جزء تاپ ترین کابینت ها به حساب آمد و کابینت ام دی اف مشهور شد و به دلیل شهرتی که در میان مردم پیدا کرد، اکثریت به شغل ام دی اف کار شدن، روی آوردند.

کابینت آشپزخانه ام دی اف در طرح ها و رنگ های مختلف قابل پیاده سازی است و تنوع بسیار زیاد دارد و نسبت به قیمت دیگر کابینت ها و شیک بودن، کابینت ام دی اف حجمی خیلی پرسفارش است.

کابینت حجمی ام دی اف
کابینت حجمی ام دی اف

کابینت حجمی هایگلاس

ورق ام دی اف حالت ظاهری مات دارد و درواقع سطح روی ورق که شامل ظاهر اصلی کابینت است، مات می باشد. ورق دیگری از نوع ام دی اف با روکش براق تولید و روانه بازار شد و بعد از ام دی اف بازار را به تسخیر خود درآورد که به ورق هایگلاس مرسوم است.

شاید خیلی از افرادی که اطلاعات چندانی در مورد کابینت ها و متریال های ساخت آن ندارند، در مورد اینکه ورق هایگلاس همان ام دی اف است با روکش براق، اطلاعی نداشته باشند، اما کابینت هایگلاس همان ام دی اف با روکش براق بنام هایگلاس است و در قیمت هم متری پانصد هزار تومان تا دو میلیون تومان نسبت به ام دی اف گران تر است.

کابینت حجمی هایگلاس
کابینت حجمی هایگلاس

کابینت حجمی ممبران

یکی دیگر از ورق های ام دی اف تولید شده در بازار که ظاهری کلاسیک دارد، ورق ممبران است. کابینت ممبران هم نوعی کابینت ام دی اف با روکش وکیوم شده در طرح های برجسته و ساده می باشد.

کابینت حجمی ممبران
کابینت حجمی ممبران

کابینت حجمی تمام چوب

اگر دنبال سفارش کابینت تمام چوب و اصیل با دوام و ماندگاری خارق العاده و بی نظیر هستید، کابینت تمام چوب می تواند به صورت حجمی اجرا شود و سال ها بدون کوچکترین مشکلی مهمان خانه های شما باشد.

کابینت حجمی چوبی
کابینت حجمی چوبی

کابینت حجمی انزو

کابینت انزو نوعی کابینت است که برای ساخت یونیت های آن می توان از هر متریالی استفاده کرد. آن چیزی که نقش اصلی را در نمای کابینت انزو دارد، رنگی است که بر روی کابینت انزو پاشیده می شود. کابینت انزو پولیشی، کابینت انزو پلی اورتان و کابینت انزو پلی استر، سه مدل کابینت حجمی رنگ هستند که می توانید در آشپزخانه خود به اجرا بگذارید.

کابینت حجمی انزو
کابینت حجمی انزو

کابینت حجمی فرامید

کابینت فرامید کابینتی است دقیقاً مشابه طرح ها و رنگ های کابینت ام دی اف با سطح برجسته تر و بیشتر در تم ها و طرح ها چوب اجرا می شود و به صورت ترکیبی با هایگلاس نمای خارق العاده ای را به نمایش می گذارد.

انواع کابینت حجمی براساس سبک اجرا

سبک ها برای ساخت کابینت و دکوراسیون آشپزخانه خیلی متنوع هستند، اما چند سبک، کاربردهای بیشتری دارند که ما در اینجا به همان ها اکتفا می کنیم. اگر می خواهید در مورد سبک ها بیشتر بدانید، به مطلب دکوراسیون داخل منزل و انواع آن با جدیدترین و کهن ترین سبک ها مراجعه کنید.

کابینت حجمی مدرن

بدلیل سادگی طرح کابینت حجمی، خود این مدل از کابینت، خواه ناخواه از سبک مدرن پیروی می کند و طوری طراحی می شود که ظاهر کار کاملاً ساده است و بیشتر به عمق کار و فضای ذخیره سازی توجه می شود.

کابینت مدرن، کابینتی است با سبک ساده که در آن به داشتن دکور کابینت اهمیت چندانی داده نمی شود و دکور کار کاملاً ساده است و چیزی جزء درب های کابینت و شمای کلی کابینت در فضا مشاهده نمی شود و آن چیزی که در کابینت مدرن اهمیت دارد، اجرای تعداد باکس های کافی برای ذخیره سازی است، طوری که چیزی در فضا جزء خود کابینت به چشم نیاید.

کابینت حجمی مدرن
کابینت حجمی مدرن

کابینت حجمی کلاسیک

خب گفتیم کابینت حجمی دارای عمق بیشتری برای ذخیره سازی است و طرح آن ساده است، اما کسانی هستند که ذاتاً طرح ساده را دوست ندارند و می خواهند کابینت آنها ظاهر شلوغی با طرح های برجسته جذاب داشته باشد، اما با عمق بیشتر برای ذخیره سازی، حلال این مشکل فقط اجرای کابینت آشپزخانه حجمی کلاسیک می باشد.

کابینت حجمی کلاسیک
کابینت حجمی کلاسیک

کابینت حجمی نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه حجمی نئوکلاسیک برای سلایقی کاربرد دارد که نه یک دیزاین خلوت را می پسندند و نه یک دیزاین خیلی شلوغ را و می خواهند یک طرحی میانه رو انتخاب کنند و آن هم گزینه ای نیست به جز کابینت نئوکلاسیک که خارق العاده و جذاب است و شما می توانید با سفارش کابینت آشپزخانه حجمی نئوکلاسیک، دکوری در حد اعتدال، یعنی نه ساده و نه زیاد شلوغ را برای فضای آشپزخانه به اجرا بگذارید.

کابینت حجمی نئوکلاسیک
کابینت حجمی نئوکلاسیک

طراحی کابینت حجمی

طرح کابینت حجمی توسط طراح معمار با استفاده از نرم افزارهای طراحی به صورت سه بعدی ترسیم می شود و شمای کلی طرح در لپ تاب، موبایل یا کامپیوتر به مشتری نشان داده می شود و مشتری می تواند در این مرحله طرح را تایید کند و در صورت عدم تایید می تواند پیشنهادات، انتقادات یا ایده های جدید خود را مطرح کند، طرح اصلاح و در نهایت وارد مرحله ساخت شود.

طراحی سه بعدی کابینت حجمی، انتخاب را برای شما که می خواهید خیالتان از بابت کابینتی که سفارش داده اید، راحت باشد را آسوده می کند و می توانید بدون کوچک ترین ابهامی منتظر اجرای کابینت در فضای آشپزخانه خود باشید.

طرح کابینت آشپزخانه حجمی
طرح کابینت آشپزخانه حجمی

ساخت کابینت حجمی

پس از آماده سازی طرح حجمی کابینت، متریال های انتخاب شده توسط مشتریان خریداری شده و کابینت براساس طرح ساخته می شود و سپس به محل نصب برده می شود. در موقع نصب کابینت حجمی هم امکان دارد یک سری برش کاری های ریز در محل صورت بگیرد. در ابتدا بدنه اصلی کابینت حجمی زمینی و بدنه اصلی کابینت حجمی دیواری نصب می شود و سپس صفحه کابینت، درب ها، ریل ها، لولاها، دستگیره ها و دیگر موارد در جای خود نصب می شوند.

ساخت کابینت آشپزخانه حجمی
ساخت کابینت آشپزخانه حجمی

کابینت حجمی آشپزخانه کوچک

یکی از عواملی که باعث شد طراحان به فکر یک ایده و خلاقیت جدید برای ایجاد فضای بیشتری باشند و کابینت حجمی را کشف کنند، آشپزخانه های کوچک بودند که فضای کمی برای ذخیره سازی اشیاء و لوازم آشپزی داشتند.

با استفاده از کابینت حجمی در آشپزخانه های کوچک، می توانید بیشترین بهره را از فضا داشته باشید و برای محیط آشپزی خود فرصت های ذخیره سازی بیشتری فراهم نمایید.

کابینت حجمی آشپزخانه کوچک
کابینت حجمی آشپزخانه کوچک

رنگ کابینت حجمی

رنگ کابینت آشپزخانه حجمی اگر رنگ های روشن باشند و اگر جنس متریال کابینت پولیشی یا کابینت هایگلاس باشد، قطعاً بزرگنمایی محیط را در پی خواهد داشت و جلوه جذاب تری را برای محیط به همراه خواهد داشت.

کابینت حجمی سفید

سفید از رنگ های جذاب، دلنشین و پرطرفداری است که با هر رنگ دیگر به راحتی ست می شود و برای تمام متریال ها گزینه مناسبی است.

کابینت حجمی مورب سفید
کابینت حجمی مورب سفید
کابینت حجمی سفید
کابینت حجمی سفید

کابینت حجمی قهوه ای

رنگ قهوه ای برای کابینت حجمی نیز جذاب است و در رنگ های قهوه ای روشن و قهوه ای تیره با طرح ساده و یا طرح چوب به نمایش گذاشته می شود.

کابینت آشپزخانه حجمی با دو رنگ ترکیبی قهوه ای و سفید
کابینت آشپزخانه حجمی با دو رنگ ترکیبی قهوه ای و سفید

کابینت حجمی مشکی یا سیاه

رنگ مشکی گزینه مناسبی برای سفارش کابینت حجمی نیست، چون فضا کوچک است و با انتخاب رنگ مشکی، فضا دلگیرتر می شود. اگر جزء طرفداران رنگ مشکی هستید که چاره ای نیست و می توان با رنگ مشکی هم این متد را پیاده کرد اما محیط دلگیرتر می شود.

سفارش کابینت حجمی خارق العاده و شیک همراه با نورپردازی
سفارش کابینت حجمی خارق العاده و شیک همراه با نورپردازی

کابینت حجمی طوسی یا نقره ای

رنگ طوسی یا نقره ای هم از پرطرفدارترین رنگ ها هستند که به صورت تکی یا ترکیبی برای سفارش کابینت آشپزخانه حجمی مورد استفاده قرار می گیرند.

کابینت حجمی با تم رنگی طوسی و سفید
کابینت حجمی با تم رنگی طوسی و سفید

کابینت حجمی سبز

سبز از رنگ های مخصوص و زیباست که تمثلی از طبیعت بکر را در فضای آشپزخانه به همراه می آورد، به خصوص برای اجرای کابینت انزو با رنگ پلی استر و پلی اورتان، رنگ سبز خارق العاده است.

کابینت حجمی سبز
کابینت حجمی سبز

کابینت حجمی آبی

رنگ آبی از رنگ های مناسب و شیک برای سفارش کابینت آشپزخانه حجمی است و می تواند نمای خارق العاده و جذاب داشته باشد.

کابینت حجمی آبی
کابینت حجمی آبی

نورپردازی کابینت حجمی

یکی دیگر از جذابیت ها برای اجرای کابینت آشپزخانه، استفاده از ترفندهای نورپردازی است که به صورت نورمخفی در زیر کابینت دیواری و کابینت زمینی قابل اجرا است و یا می توان به صورت آلوژن در داخل باکس های دیواری از آن استفاده کرد و جذابیت های بیشتری بویژه برای محیط های کوچک فراهم نمود.

کابینت ترکیبی حجمی
کابینت ترکیبی حجمی

مزایای کابینت حجمی

سفارش کابینت حجمی چندین مزایا در پی دارد.

استفاده بهینه از فضا

چون طراحی کابینت آشپزخانه حجمی به گونه ای است که هدف استفاده بهینه از فضا است، این کابینت ها با عمق زیاد ساخته می شوند و در بخش هایی از فضا که در کنج ها قرار دارند و دسترسی به آنها سخت است، از اکسسوری کابینت آشپزخانه استفاده می شود و بدین شکل می توان حتی از پرت ترین جاها استفاده مفید کرد.

جای بیشتر برای ذخیره سازی با نظم و ترتیب

وقتی که همه چیز کابینت آشپزخانه طبق ابعاد فضا، هوشمندانه طراحی شود، قطعاً امکان چیدمان و ذخیره سازی با نظم و ترتیب عالی نیز فراهم می شود.

تنوع در سبک ساخت کابینت حجمی

کابینت حجمی را می توان در سبک های مختلف مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک طراحی و اجرا کرد. بنابراین، هر سبکی که مدنظر شماست را می توان با عمق بیشتر نسبت به استاندارد کابینت سازی اجرا و پیاده سازی کرد.

کابینت حجمی سفید
کابینت حجمی سفید

طراحی ساده

بدلیل اینکه هدف از ساخت کابینت حجمی، ایجاد فضای بیشتر برای ذخیره سازی است، این کابینت ها با طرح ساده اما دلنشین طراحی می شود و مهم زیبایی کابینت ها و ایجاد باکس های دکوری و تزئینی نیست، بلکه چیزی که مهم است فضای بیشتر ذخیره سازی در کابینت های دیواری و زمینی است.

تنوع در مدل ساخت

کابینت های حجمی را می توان با انواع متریال ها ساخت. نوع متریال در این روش مهم نیست، بلکه شیوه طراحی و اجرا مهم است تا در نتیجه کار، فضای جاسازی بیشتر در داخل کابینت ها فراهم باشد.

تنوع در طرح و رنگ

شما می توانید کابینت حجمی را در طرح ها و رنگ های مختلف سفارش دهید و تنوع به قدری است که حتی در انتخاب قطعی خود نیاز به تفکر و بررسی دارید.

امکانات هوشمند

کابینت های آشپزخانه حجمی بدلیل افزایش عمقی که در ساختار خود دارند، می توانند امکانات هوشمند زیادی را در دل خود جای دهند. ازسیستم های استخراج هوشمند، میز و صندلی مخفی، پله مخفی، قفل های مغناطیسی و نور می توان در این مدل کابینت ها به صورت هوشمندانه استفاده کرد و جذابیت بیشتری را به نمایش گذاشت.

کابینت حجمی سفید و دستگیره دار
کابینت حجمی سفید و دستگیره دار

معایب کابینت حجمی

نیاز به صرف هزینه بالاتری دارد

چون کابینت حجمی عمق بیشتری دارد و در طراحی آن می بایست از ریزه کاری های بیشتری استفاده کرد، زمان اجرای کابینت حجمی نسبت به کابینت های معمولی و استاندارد کمی بیشتر است.

قیمت بالا

ساختن یونیت هایی با عمق بیشتر، نیاز به ورق هایی با متراژ بالاتر دارد، اکسسوری ها قیمت های متفاوتی دارند و همین عوامل سبب افزایش قیمت کابینت حجمی می شوند.

کابینت حجمی شیک و جذاب با رنگ سفید
کابینت حجمی شیک و جذاب با رنگ سفید

خلاصه

کابینت حجمی کابینتی است که در سبک ها و مدل های مختلف اجرا و پیاده سازی می شود و آن چیزی که در سفارش کابینت آشپزخانه حجمی نقطه کانونی و اساسی است، ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر با افزایش عمق کابینت ها می باشد.

سوالات متداول

آیا کابینت حجمی برای محیط های بزرگ مناسب نیست؟

محیط های بزرگ به دلیل داشتن فضای ذخیره سازی زیاد، نیازی به استفاده از عمق زیاد برای ساخت یونیت های کابینت یا باکس ها ندارند و برای صرفه جویی در هزینه های ساخت کابینت آشپزخانه بهتر است کابینت غیرحجمی سفارش دهید.