دکوراسیون آشپزخانه یکی از اولویت های مهم هر خانه و خانواده ای است. دکوراسیون آشپزخانه بزرگ به دلیل داشتن فضای کافی، می تواند با بهترین ایده ها و طرح ها، به شکلی زیبا و کارآمد چیده شود.

دکوراسیون آشپزخانه بزرگ

دکوراسیون آشپزخانه بزرگ، به دلیل داشتن جای کافی، امکان مانور زیادی در نحوه چیدمان و دیزاین آن دارد. گروه دکومنش، استفاده از متریال ها و رنگ های ترکیبی را پیشنهاد می کند و نور نیز می تواند جذابیت فوق العاده ای را برای چنین فضاهایی به همراه داشته باشد.

اجرای دکوراسیون آشپزخانه بزرگ
اجرای دکوراسیون آشپزخانه بزرگ

دکوراسیون آشپزخانه بزرگ و اجرای آن با ایده های نو و نکات اساسی

نکاتی برای زیباسازی دکوراسیون آشپزخانه بزرگ نیاز است، رعایت شود تا به بهترین شکل ممکن فضا چیده شود.

ساخت دکوراسیون آشپزخانه بزرگ
ساخت دکوراسیون آشپزخانه بزرگ

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بزرگ

قبل از هر چیزی، نیاز به یک برنامه ریزی و ترسیم طرح دکوراسیون آشپزخانه بزرگ است. بدون طرح، قطعاً کار جالب از آب در نمی آید و طرح لازمه اجرای دکوراسیون آشپزخانه بزرگ است.

برنامه ریزی موقعیت اشیاء و لوازم موجود در فضای آشپزخانه، به صورت کامل، در طرح مشخص می شود و دیگر پارامترها نیز به ترتیب در کنار هم قرار می گیرند تا یک محیط ایده آل برای فضا چیده شود.

طرح دکوراسیون آشپزخانه بزرگ
طرح دکوراسیون آشپزخانه بزرگ

استفاده از فضای خالی

وجود فضای خالی با وسعت زیاد، برای بسیاری از افراد، حس ناخوشایندی ایجاد می کند. بنابراین، می توانید با یک مبلمان شیک غذاخوری، بخش اعظمی از فضای آشپزخانه را پر کنید.

پر کردن فضاهای خالی در دکوراسیون آشپزخانه بزرگ با ایده های خلاقانه
پر کردن فضاهای خالی در دکوراسیون آشپزخانه بزرگ با ایده های خلاقانه

استفاده از کابینت آشپزخانه

در کل نمای اصلی و اساسی یک آشپزخانه، کابینت است و بدون وجود کابینت آشپزخانه اصلاً دکوراسیون مفهومی ندارد.

طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه حرفه ای، از نیازهای اساسی یک فضای بزرگ است. کابینت ساز به راحتی می تواند مانور زیادی در فضاهای بزرگ داشته باشد و ایده های جذابی را به اجرا بگذارد.

اجرای کابینت آشپزخانه بزرگ
اجرای کابینت آشپزخانه بزرگ

جزیره در وسط آشپزخانه

وقتی فضای آشپزخانه بزرگ است، انتخاب سبک کابینت کلاسیک و کابینت نئوکلاسیک کار بسیار عاقلانه تری نسبت به سبک کابینت مدرن است. چون سبک مدرن پیرو فضای خلوت و نه چندان شلوغ است. این گزینه برای کابینت آشپزخانه کوچک ایده آل تر از آشپزخانه های بزرگ است.

جزیره کابینت آشپزخانه اگر با استفاده از متریال های چوبی و ممبران اجرا شود، قطعاً زیبایی شگفت انگیزی را به نمایش خواهد گذاشت.

از جزیره کابینت می توان به عنوان یک کانتر سینک ظرفشویی یا میزغذاخوری استفاده کرد. کانتر سینک ظرفشویی روی جزیره یک ایده جذاب برای طراحی دکور آشپزخانه بزرگ است.

جزیره در دکوراسیون آشپزخانه بزرگ
جزیره در دکوراسیون آشپزخانه بزرگ

استفاده از پله مخفی

یکی از ایده های بسیار عاقلانه و جذاب برای چیدمان دکوراسیون آشپزخانه بزرگ، ساخت پلکان مخفی برای دسترسی راحتر به کابینت دیواری است. چون در فضاهای کوچک نمی توان چنین ایده هایی را به راحتی پیاده سازی کرد، در فضاهای بزرگ، امکان ساخت چنین ایده هایی راحت تر است.

استفاده از ابزارهای مخفی و تاشو در دکوراسیون آشپزخانه بزرگ
استفاده از ابزارهای مخفی و تاشو در دکوراسیون آشپزخانه بزرگ

استفاده از نور در فضا

امروزه با طراحی سقف کاذب یا سقف کنفی، در خانه های نوساز و خانه های قدیمی بازسازی شده، نور در سقف خانه ها موج می زند و برای هر خانه ای یک جو گرم و دلنشین را فراهم می کند.

لامپ های ال ای دی یا هالوژن ها، می توانند ابزار مناسبی برای نورپردازی سقف، زیر کابینت دیواری، زیر کابینت زمینی، تاج کابینت و باکس های داخل کابینت باشند.

اجرای کابینت ویترینی نیز یکی دیگر از جذابیت ها برای آشپزخانه های بزرگ است. می توان از نورو درب شیشه ای یا طلقی برای کابینت ویترینی استفاده نمود و اشیاء تزئیناتی جذاب با رنگ طلایی را در داخل آنها چید تا نور، زیبایی اشیاء را دوچندان کند.

نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه بزرگ
نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه بزرگ

انتخاب مواد باکیفیت

چون فضا بزرگ است و هزینه سفارش و اجرای کابینت آشپزخانه بزرگ با قیمت بالایی تمام می شود، بهتر است از مواد عالی و باکیفیت استفاده کنید تا سالها برای شما ماندگار باشد و مجبور به تعویض یا تعمیر کابینت آشپزخانه نشوید.

استفاده از مواد و متریال های باکیفیت در دکوراسیون فضاهای بزرگ
استفاده از مواد و متریال های باکیفیت در دکوراسیون فضاهای بزرگ

استفاده از صفحه سنگی

صفحه کابینت آشپزخانه چوبی نیز زیبایی های مختص به خودش را دارد و در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شود. بهتره از صفحه سنگی که فوق العاده بادوام و مقاوم است و به هیچ وجه دچار تغییر رنگ و شکستی نمی شوند، استفاده کنید تا سالها بتوانید از کابینت اجرا شده در فضای آشپزخانه لذت ببرید.

صفحه سنگی کابینت آشپزخانه بزرگ
صفحه سنگی کابینت آشپزخانه بزرگ

استفاده از اشیاء تزئینی

طبیعیه که وقتی فضا زیاد باشد، جا برای همه چیز هست. می توانید از مجسمه ها، تابلوها، عروسک های آشپزباشی و هر وسیله تزئینی مثل گل و گلدان در فضای آشپزخانه استفاده کنید.

استفاده از کتابخانه

کسانی که به کتاب و کتابخوانی علاقه زیادی دارند، بویژه خانم ها، می توانند بخشی از فضای آشپزخانه را به کتابخانه اختصاص بدهند.

می توانند برای آن یک باکس سفارشی بسازند و یا زیر جزیره را طوری سفارش دهند که بتوانند انواع کتاب های مورد علاقه شان را در داخل باکس های آن بچینند.

استفاده از تزئینات در طراحی دکوراسیون داخلی بزرگ
استفاده از تزئینات در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه بزرگ

استفاده از آکواریوم

خیلی ها به ماهی ها و آبزیان مثل خود من علاقه زیادی دارند. من همیشه دوست دارم زندگی آبزیان را تماشا کنم و همواره از تماشای ماهی های آکورایوم لذت می برم و حس آرامش جذابی در خانه دارد.

می توان بخشی از اپن آشپزخانه و یا یک دیوار را به آکورایوم کوچک یا بزرگ اختصاص داد، تا همه افراد بتوانند از تماشای آنها لذت ببرند.

طراحی جذاب و بی نظیر دکوراسیون آشپزخانه بزرگ
طراحی جذاب و بی نظیر دکوراسیون آشپزخانه بزرگ

استفاده از دو یا چند رنگ ترکیبی

خیلی ها دوست ندارند فضای آشپزخانه ای با یک رنگ داشته باشند و همیشه به دنبال رنگ ترکیبی و زنده هستند، چون رنگ ها روی محیط و روحیه انسانها تاثیر فوق العاده ای دارد.

انتخاب رنگ ها، کاملاً سلیقه ای است. رنگ های ترکیبی در طراحی کابینت آشپزخانه، طرفداران بیشتری نسبت به رنگ های تکی دارند.

چون فضا بزرگ است، می توانید از رنگ های مختلفی برای کابینت زمینی، کابینت دیواری، صفحه کابینت، تاج کابینت و پاخور کابینت، استفاده کنید.

استفاده از رنگ ها و متریال های ترکیبی در دکوراسیون آشپزخانه های بزرگ
استفاده از رنگ ها و متریال های ترکیبی در دکوراسیون آشپزخانه های بزرگ

استفاده از سبک های ترکیبی

در کشور ما سه سبک مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک فوق العاده پرطرفدار هستند و اکثریت بین انتخاب این سبک ها، دچار شک و شبهه، می شوند. اگر فضا بزرگ باشد، به راحتی می توان سبک ها را با هم ترکیب کرد و یک چیدمان فوق العاده را به اجرا گذاشت.

در نهایت

اجرای دکوراسیون آشپزخانه بزرگ، نیازمند توجه به جزئیات و استفاده از ایده های خلاقانه است. با یک طرح جذاب، استفاده از مواد باکیفیت، نورپردازی و استفاده از وسایل تزئیناتی، می توانید یک دکور آشپزخانه بزرگ، با زیبایی و کارآیی حرفه ای ایجاد کنید.